Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Upgrade forum

Recommended Posts

Powered By IP.Board 2.3.4

Ce vezi tu cu 2.2.0 e versiunea skinului... :D

Share this post


Link to post

Si unde trebuie sa ma uit?Si ce aduce nou aceasta versiune???

Share this post


Link to post

Pai in primul rand aduce updateuri de securitate...mai departe, depinde de Administrator...cate lasa la vedere... :)

Share this post


Link to post

Gata. Nimic nou dpdv functionalitate.

Share this post


Link to post

De ce nu ma lasa sa vad pozele din topicuri? Cind dau click in loc sa se deschida poza zice ca 'some required files are missing'

Share this post


Link to post

Aham.Acum am observat si eu problema asta.

Share this post


Link to post

Fixed.

Share this post


Link to post

Am actualizat forumul la IPB 3.1.2. Diverse noutati, unele dintre ele le descopar si eu pe parcurs :)

 

Postati aici daca gasiti nereguli/probleme. Pentru posesorii de iPhone, exista aplicatie dedicata cu care puteti citi forumul mai usor pe telefon (n-am probat-o, ca n-am iPhone), aici.

 

Skin pentru accesul de pe telefonul mobil; linkurile alea de share-uit pe Twitter/Facebook/etc; un sistem mai destept de notificari si (dreapta sus); linkuri optimizate pentru indexarea de catre motoarele de ; optiune de save la poze (stiu ca iar nu face resize, o s-o rezolv in curand).

 

Ah, si acum adminii pot vedea imediat cine da reputatie aiurea, asa ca: acordarea de reputatie aiurea, pe baza de simpatii/antipatii, se va sanctiona.

Share this post


Link to post

Era broken :)

Share this post


Link to post

Eu un inteleg de ce nu le faci publice.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Pentru ca nu e implementata facilitatea asta headbang2.gif

Share this post


Link to post

Pentru posesorii de smartphone cu Android sau iPhone, forumul este acum inclus in reteaua Tapatalk (cu aplicatia lor se poate citi/scrie mult mai usor pe forum).

 

 

Tapatalk is a mobile forum app for iPhone / Android and soon to be on Blackberry and Nokia. Tapatalk supports vBulletin (3.x and 4.x) and phpBB forums and forum owner can activate this service for free. Tapatalk supports all the usual forum functions plus full screen image viewing, image upload, caching (less reload), private messaging, all these features are accessible in just a few simple taps.

 

Tapatalk for iPhone:

Showing New and Unread Posts:

IMG_0036.png

 

 

Full Thread Viewing and Pagination Support:

IMG_0037.png

 

See Who's Online:

IMG_0038.png

 

Reply to Post and Image Upload:

IMG_0041.png

 

Some of the large forums activated Tapatalk support

IMG_0042.png

 

 

Tapatalk for Android

 

Total Android Look and Feel

main.png

 

Same feature set as iPhone:

threadmenu.png

 

Quickly Reply to a conversation:

thread_bottom_menu.png

Latest and Unread Posts indicator and multi-tabs support:

latest-v.png

 

Full screen image support - support landscape mode also

imageview.png

 

 

Check out http://www.tapatalk.com for more information!

Share this post


Link to post

Am instalat-o dar încă nu văd avantajele care m-ar face să dau bani pe aplicaţia asta, pentru a putea şi posta.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Păi atunci nu-i da. E o opţiune :)

Share this post


Link to post

Si o idee ce mi-a venit astazi: scurtaturi pentru sectiuni. Adicatelea daca sunteti interesat doar de sectiunea unui anumit model, puteti tasta urmatoarele adrese:

 

tico.gmclub.ro

matiz.gmclub.ro

 

cielo.gmclub.ro

espero.gmclub.ro

nubira.gmclub.ro

leganza.gmclub.ro

 

kalos.gmclub.ro

aveo.gmclub.ro

lacetti.gmclub.ro

 

cruze.gmclub.ro

epica.gmclub.ro

evanda.gmclub.ro

 

spark.gmclub.ro

captiva.gmclub.ro

orlando.gmclub.ro

Share this post


Link to post

Eu zic sa faci scurtaturi si la sectiunile chiar interesante: gazeta.gmclub.ro, caterinca,daewooclub.ro si miazis2vecini.chevroletclub.ro

 

PS era sa uit: intalnirinationale.altemasiniclub.ro pentru Printesa.

Edited by tolin
  • Like 2

Share this post


Link to post

Nu merge chiar gmclub.ro ...

 

Rezolvat, multam'.

 

Eu zic sa faci scurtaturi si la sectiunile chiar interesante: gazeta.gmclub.ro, caterinca,daewooclub.ro si miazis2vecini.chevroletclub.ro. PS era sa uit: intalnirinationale.altemasiniclub.ro pentru Printesa.

 

De ce sa nu ne plangem de ceva in plus ?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Eu sustin in continuare renuntarea la idiotenia asta cu sistemul de reputatie. Multe vorbe grele ar fi fost evitate daca nu era. Nu vad ce avantaje aduce si nu inteleg de ce il tinem in continuare, cand e clar ca n-are nici o relevanta si in cele mai mult cazuri e folosit ca metoda de-a-ti varsa nervii pe cate unul. :scarpin:

Edited by NFS
  • Like 4

Share this post


Link to post

Cine stie sa aleaga nu-i trebuie sistem de reputatie ca sa invete ceva bun din postarile celor cu experienta. S-a scris destul de mult raspunzandu-se la aproape toate intrebarile posibile, asa incat nici eu nu vad rostul acestor plus-uri si minus-uri.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Eu sustin in continuare renuntarea la idiotenia asta cu sistemul de reputatie. Multe vorbe grele ar fi fost evitate daca nu era. Nu vad ce avantaje aduce si nu inteleg de ce il tinem in continuare, cand e clar ca n-are nici o relevanta si in cele mai mult cazuri e folosit ca metoda de-a-ti varsa nervii pe cate unul. :scarpin:

++ :)

  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...