Jump to content
Sign in to follow this  
exxon

Aaaauto...

Recommended Posts

va salut! stie cineva daca merita sa cumpar o masina de la AAAAuto? nu ma refer la pret... pot fi masini... lucrate pe acolo? ma intereseaza o nubira sau un cielo din 2005 :lavolan:

Share this post


Link to post

Nu te baga cu ei.Nu mi-au inspirat incredere deloc.Ceea ce m-a facut sa dispar repede de la ei a fost ca nu m-au lasat sa testez masina in alta parte, adica ia-o frate asa ca noi iti garantam ca merge bine, iar eu le-am spus pa.

Share this post


Link to post

Preturile sunt destul de mari la ei, ce naiba ai vazut? Sunt chiar mai mari decat pe autovit... Si de fapt astia sunt niste samsari mai spicuiti si cu minciuni mai atent lucrate. Faptul ca nu sunt de acord sa testezi masina in alta parte spune multe. Macar cu samsarul te mai tocmesti ceva... Eu am luat masina de la samsar, daca ceva era naspa grav stiam unde sa ma duc ca sa il strang de gat la propriu, da cu avocatii unei firme nu te poti pune, asta e sigur. Sfatul meu, masina noua sau macar de la proprietar, desi numeni nu poate sti ce a facut ala cu masina care tocmai ti-o vinde in minciuni poleite. So, be careful!

Share this post


Link to post

Un prieten a vandut la ei o Nubira 2 din 2001 cu 163k km la bord. Peste o saptamana masina respectiva era in parc polishata si lustruita si cu 63k km in bord... Asta mi-a zis totul despre ei.

Share this post


Link to post

Am citit linkul pus de @stryder - nu vad de ce s-ar considera reclama.

 

Ma rog, una peste alta...multumescu-ti, Doamne, ca nu m-am gandit niciodata sa-mi iau un SH... :) )

Share this post


Link to post

Un prieten a cautat sa isi dea Loganul cu vreo 30 de mii de kilometri aproape o luna si toti ziceau ca cere prea mult pe el. Tocmai cand se hotarase sa il dea la buyback la dacia si sa isi ia Logan DCI a zis sa incerce si la aia. I-au oferit mai mult decat ceruse el pana atunci si asa a scapat de pocinogul DCI. Ma intreb cu cat or vinde-o aia.

Share this post


Link to post

Scump domnle, scump! Sunt cei mai mari tepari. Ca si in cazul lui mircea am vazut masina unui amic (peugeot 206) "data inapoi" de la 140k la 60 k :mda: I-am spus "consilierului" acesta facandu-se verde. Dupa cateva ore amicul a fost sunat si mustrat de cei de la AAA :D . Asta le-a zis ceva de genul...beeep beep beeeep voastra beeep beeep [beeep...ta!]. Concluzia: nu merita sa cumperi de acolo.

Share this post


Link to post
Ca si in cazul lui mircea am vazut masina unui amic (peugeot 206) "data inapoi" de la 140k la 60 k :mda: I-am spus "consilierului" acesta facandu-se verde. Dupa cateva ore amicul a fost sunat si mustrat de cei de la AAA :D . Asta le-a zis ceva de genul...beeep beep beeeep voastra beeep beeep [beeep...ta!].

 

In mod normal nu m-as fi bagat, dar sa ma fi si sunat sa-mi reproseze mie ca sunt ei talhari... Ehe! Nu-i bipuiam - insa sunam in mod clar la Politie, OPC si Procuratura (asta ca sa fie mai multi si sa scada sansele de a se-ntelege cu banditii...)

Asta merita !

Plus campanie de presa.

Edited by Bel_Ze-but

Share this post


Link to post
In mod normal nu m-as fi bagat, dar sa ma fi si sunat sa-mi reproseze mie ca sunt ei talhari... Ehe! Nu-i bipuiam - insa sunam in mod clar la Politie, OPC si Procuratura (asta ca sa fie mai multi si sa scada sansele de a se-ntelege cu banditii...)

Asta merita !

Plus campanie de presa.

 

 

Haideti Domnilor sa fim seriosi. Campanie de presa pentru ce ? Pentru ca e un parc auto si nu e un samsar ? Dar cand iti cumperi o masina de la samsarii din coltul strazii sau din targ, si descoperi o tzeapa cat casa de mare , nu mai chemi procuratura! Taci din gura si nu mai zici si altora cat ai putut fi de " naiv". Si din cate am putut sa vad, mai toti ati auzit k e mare tzeapa, de la amici si de la amicii amicilor. Dar astea sunt vorbe neargumentate.Eu chiar mi-am cumparat o masina de la ei si am fost extrem de multumit.Si trebuie sa il contrazic pe domnul de mai sus...masina se poate verifica oriunde se doreste, bineinteles pe cheltuiala clientului. Eu am verificat-o pe a mea si de aceea am luat-o..plus k imi ofereau si garantie.Deci nu vad de ce ar fi asa o afacere proasta.

Cel mai bine bati drumul pana acolo ( oricum nu e foarte departe ) si te convingi singur cum sta treaba .

Edited by Mircea
Nu mai folosi irc.

Share this post


Link to post

Steriachi, mie imi pari a fi unul care munceste la ei.

Share this post


Link to post

Noroc ca intra prin proxy...

Domnul steriachi este rugat sa gaseasca o justificare rezonabila cat mai repede...

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Am o cunostinta care lucreaza la ei.

NU TE BAGAAAA !

 

era generic :P

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

...iar daca s-a bagat, pesemne ca in anu' ce s-a scurs a si iesit... ;)

Share this post


Link to post

Pai daca sunt baieti buni de ce "bulanesc" kilometrajele masinilor, de ce polisheaza partial masinile si nu le spala cum trebuie iar cand omul intreaba daca masina a avut probleme si daca a fost lovita spun ca nu a avut probleme de genul asta dar urmele de polish sunt clare(asta daca stii pe unde sa le gasesti).

Nu sunt decat niste samsari dar cu acte in regula.

Share this post


Link to post

A fost cineva pe acolo in ultimul timp , in ultima luna ?

Am inteles ca a fost schimbata conducerea.

Eu studiez de mult preturile aflate pe www.aaaauto.ro si am senzatia ca au mai scazut fata de anul trecut .

Eu ma plictisesc repede de o masina si ma gindesc sa cumpar de la ei la un an alta masina , fireste dand pe cea cumparata anterior inapoi .

Merg cam 10 000 Km/An si ma gindesc ca nu vor scadea foarte mult din pretul achizitiei initiale.

Nu am facut asta pina acum pentru ca nu am avut incredere totusi cred ca voi incerca .

Cunoasteti altii mai breji ?

Exclud ideea de a umbla prin iarmaroc sa cumpar si sa vand masini anual.

Daca iau masina in leasing si o schimb anual voi plati pentru un an de utilizare enorm , deci si varianta asta cade.

Share this post


Link to post

Incearca tiriacautorulate dar oricum tre' sa deschizi ochii bine. Se strecoara si masini mai dubioase, Maniaku era sa se arda si am vazut si eu saptamana trecuta un Pajero Sport cu 33000 km dar cu cauciucurile uzate bine. Din experienta stiu ca nu se poate sa fie asa uzate decat daca: a. au fost dati km inapoi - cel mai bine se verifica la mitsu istoricul masinii sau b. la vanzarea catre TAR s-au schimbat cauciucurile.

 

Sunt multe masini misto acolo la preturi decente. E plin de C-class-uri diesel cu 8-16k km cu 26k euroi. Avand in vedere un pret de achizitie noua de ~35k, nu e un pret rau deloc.

Share this post


Link to post

@ Tete, da de cand face Daewoo, Peugeot 206 ca asa vad la tine in profil? :D

Share this post


Link to post
@ Tete, da de cand face Daewoo, Peugeot 206 ca asa vad la tine in profil? :D

Daca incercai " All topics by a member " ai fi vazut ca am fost posesor de Cielo ani buni , si asa cum spuneam chiar daca am o masina buna ma plictisesc de ea .

La Daewoo sau Chevrolet nu am gasit nimic diesel .

Nu cred ca doreste cineva sa fiu dat afara din aceasta comunitate numai pentru acest mic amanunt care se cheama Peugeot 206 .

Oricum nu despre asta se vorbea aici.

Share this post


Link to post

Usurel :) Era vorba ca ai scris aiurea Daewoo la AUTO: si la Model :P eugeot. Si la chevy exista diesel :P

Share this post


Link to post

Am un prieten care si-a luat un Peugeot 406 din 2003 de la AAA auto cu 60.000 km cica :) . Dupa cauciucuri pare sa aiba mai mult totusi. Insa chiar daca are peste 100.000 tot merita la banii pe care i-a dat. Masina a fost dusa la autovit la test unde s-a descoperit ca era lovita insa reparata foarte bine in stanga spate. In rest a iesit peste 90 % la toate testele. Pana acum a facut vre-o 1000 km si am mai descoperit cateva probleme care au scapat la testare insa nimic grav. Depinde si de noroc.

Share this post


Link to post

406 e o masina ce duce sute de mii de km, asa e. O masina deosebita: confort, tinuta de drum, frumoasa.

Un cunoscut a cumparat una la 150 de mii si a dus-o spre jumatate de milion fara multa cheltuiala.

Nu am auzit ca noile modele sa se bucure de aceeasi fiabilitate.

Share this post


Link to post

Eu am fost la ei acum cateva saptamani de curiozitate si sa vad si care este procedura lor... am vazut un Clio care mi-a placut, l-au scost la test driver fara nici un comentariu, m-au lasat sa-l conduc, avea carte de service... parea ok. M-au dus inauntru si chiar mi-au facut un discount daca nu ma insel de 600 lei... Intrebarea mea este daca merg chiar asa departe... adica sa modifice cartea de service sau sa o inlocuiasca? Plus ca dadeau si o garantie de 3 luni la motor si cutie.

Share this post


Link to post

Eu am luat leganza de la AAA auto . Cred ca pot spune ca am avut mare noroc cu masina , dupa ...am vb cu proprietarul care era prof universitar. Acolo penibil , masina era spalata doar afara .Nu mergeau antena , radioul, 2 lulmini , proiectoarele, Au fost cooperanti si mi-au zis Domnule noi asa le luam asa le tinem .In momentul in care clientul vreasa o cum pere se trece la ea .Si au trecut dar totusi le-am zis .Mai oamneni buni daca vroiati sa vindeti masina chiar nu putea sa o faceti sa arata cat de cat nbine .In fine . Au facut ce era acolo .Mi-au umplut cu freon instalati asau cum se mai numeste gazul ala, au dau un polish si mi-au facut o reducere de 6 milioane . Am zis ca nu o iau , dupa care m-au sunat pana si din cehia parca , unde au ei reprezentanta .Inca 6 milioane.Si pana la urma am zis asta e.

Am dus-o la service la daewoo. Mare lucru nu am schimbat la ea Distributia , si chestii minore plus consumabile.Chiar nu am avut probleme .Daca mai vreti sa luati masini de acolo mergeti cu cineva care a mai luat sau stie sa negocieze bine .Se potr lua masini la preturi bune .In rest nu sunt profesionisti niste penibili.!!!!

 

numai bine

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...