Jump to content
Sign in to follow this  
iuzar

Dacia Logan (fosta X90)

Recommended Posts

De curiozitate, portbagajul se deschide cu tot cu luneta (hayon)? Poate asta sa fie pasul inainte, ca altul nu vad.

Si inca ceva: mi se pare mie sau este leit Renault 19 din acela scurt (nu Chamade)?

 

Haideti sa privim inainte! Astia se distrug singuri, nu au nevoie de ajutor, se descurca perfect.

 

Spor!

Share this post


Link to post

Parca aduce un pic, dar linia masinii aleaia nu se compara cu linia loganului(care o fi aia nu stiu). Nu pot sa cred ca pot scoate ceva atat de hidos, sunt tare curios care o sa fie urmatorul model dupa hatch, cat de urat poate fi acela oare?

Nu se deschide cu tot cu luneta, nu are haion, ci doar este un pic mai scurta(se deschide doar ciotul ala de porcbagaj). Versiunea normala mi se pare mult mai aratoasa acum, dupa ce i-am vazut urmasii.

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post
De curiozitate, portbagajul se deschide cu tot cu luneta (hayon)? Poate asta sa fie pasul inainte, ca altul nu vad.

 

Sper... ca asta mi-ar placea.

Share this post


Link to post

Si mie mi se pare cat de cat interesant noul design! Nu arata grozav dar imi place mai mult decat sedanul!

Share this post


Link to post

Doamne-fereste!! este de-a treptul hidos :) )

Share this post


Link to post

Pai nu inteleg ceva..deci cei care-si puneau porcul si 5 saci de cartofi au iesit din targetul celor de la Dacia?au micsorat volumul portbagajului!! =))

Edited by c_french84

Share this post


Link to post

Un singur "atuu" sa-i zicem avea si masina asta(desi Accentul vechi avea portbagajul mai incapator un pic), porcbagajul mare, si i l-au luat si pe asta. In schimb a primit un "dizain" de zile mari(ii mai lipseste emblema cu tunning si semnul Nike) =)) .

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Parca i-au taiat fundul la circular :D

Share this post


Link to post

Mai, da poza asta e veche de dinainte de a aparea meceveul, voi o vedeti prima oara?

E photoshop curat si e campioana la hidosenie, doar Ssang Yong Actyon sta laga ea.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Vulpilor. E acra, nu?

Share this post


Link to post

Sa inteleg ca tu faci misto, nu? :scarpin:

Share this post


Link to post
Vulpilor. E acra, nu?

Recunosc, as da si eu kazanul pe un logan d-asta. :osanale: Da sa fie musai pa jepeleu, altfel ar mai fi un motor 1.4 care ar putrezi la mine in parcare. :mrgreen:

Share this post


Link to post

Astazi pe la 15:20, pe Rai Uno, observ o doamna ce facea un "test drive" ... si avea numai vorbe de bine si superlative la adresa tinutei de drum, a versatilitatii si spatiului interior, puterii motorului (desi mergea cam cu 35 km/h :D )si ma facu oarecum curios... ce masina e?(Camera montata pe bord nu arata altceva decat fata prezentatoarei si putin din centura de siguranta)! La final masina testata a fost un Logan Van :rolleyes:

Share this post


Link to post

Mdeah, se pare ca romanii sunt mai pretentiosi decat vesticii.

Share this post


Link to post

Si nu este normal sa fie asa cand masina care este produsa cu ajutoare de la stat sa fie vanduta mai scump in romania decit in europa?

Share this post


Link to post

Este absolut normal! Numai ca am vazut pe niste site-uri de vanzari masini Sh si 1'st hand... din Germania Loganuri la preturi in jurul a 13k euro :scarpin:

Share this post


Link to post

Da! La asta ma refeream si eu... si vezi ca pe site-ul asta mai sunt exemple multe! @-) chiar si de dacii papuc... si alte modele!

Share this post


Link to post

Pai dealerul e precis romanas... Uimitor e alt lucru: chiar se vinde in Germania si au inceput sa apara pe strazi...

Share this post


Link to post

Nu comparati va rog ce se vinde acolo cu ce se vinde in Romania, sunt configurari diferite. :)

Share this post


Link to post

Poti da exemple, te rog? Teoretic asa ar trebuii sa fie, dar pe site si in descrieri nu am vazut nimic in plus!

Share this post


Link to post

Pe site'ul indicat de tine, am vazut vopseaua metalizata, jantele pe 15'', aer conditionat, electric pack, mai multe modele de radio (+/- Cd)... :scarpin: nimic deosebit pana aici! Doar airbagurile laterale... Sunt convins ca e alta calitatea finisajelor si lucrului destinat vanzarii pe alte piete decat .Ro dar totusi nu-mi explic pretul, exagerat zic eu! Ciudat, cum a zis si @ alx e ca se cam vinde respectiva masina...

Share this post


Link to post

E, acuma daca ala cere cat cere pe masina nu inseamna ca si primeste...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...