Jump to content
Sign in to follow this  
iuzar

Dacia Logan (fosta X90)

Recommended Posts

Cred ca multi nu vor renunta la vechiul Aro, ala cel putin te scoate din camp :)

Share this post


Link to post
Mie imi pare mai mult un furgon cu geamuri, precum Kangoo.

 

Claz s-a grabit cu Zafira, cred ca Loganul Break e mai mare decat aia... :D

 

Daca asta e cit un furgon cit de mare o sa fie furgonul care o sa apara ?...cit camionul?

 

 

 

Daca nu mai mare sigur mai inalt, mai lat... mai lung

Edited by alin01

Share this post


Link to post
Cred ca multi nu vor renunta la vechiul Aro, ala cel putin te scoate din camp :)

 

Ala te cam lasa in camp :D

E AWD, 10k E... o sa se vanda ca painea calda :) )

Share this post


Link to post

Furgonul o sa fie actualul "break" fara geamuri. Ala arata normal, asta e mult prea mare. Da, da, chiar si pentru mine.

 

Ce-ai bre cu AWD?

Share this post


Link to post

:o fftopic: @Mircea: ai uitat sa enumeri pe lista judetelor respective Ialomita, Gorj, Calarasi si Botosani.

Share this post


Link to post

Io zic ca e bun la cules de anghinare, la adunat hlujani primavara, la papusoi toamna. La grau nu prea merge, ca nu-i etans.

Ala e break cum e Dacia masina buna.

Share this post


Link to post

Pai nu e break, e... Estate

!

 

Acu serios, mi se pare ok. Tractiunea aia mi se pare suspecta la o masina care nu e pt marfa.

Share this post


Link to post

Arata naspa pararea mea. Da nu conteaza cum arata conteaza sa-si faca treaba ca nu participa la concurs de miss.

Share this post


Link to post

Automobile Dacia tocmai a mai adaugat 200 eurasi la pretul Loganului. Masina de 5000 costa acum 6400.

Ambiance 1.4 MPI 6400 22664,96

Preference 1.4 MPI 7100 25143,94

Preference 1.6 MPI 7500 26560,50

Laureate 1.4 MPI 7900 27977,06

Laureate 1.6 MPI 8300 29393,62

Ambition 1.6 MPI 9100 32226,74

Laureate Plus 1.4 MPI 8470 29995,66

Ambiance 1.5 dCi 7700 27268,78

Preference 1.5 dCi 8400 29747,76

Laureate 1.5 dCi 9200 32580,88

Ambition 1.5 dCi 10000 35414,00

 

CIELO EURO III

STD 7.499 €

STD LPG 7.899 €

STD AC 7.999 €

STD AC LPG 8.399 €

EXE 8.899 €

EXE LPG 9.299 €

EXE PLUS 9.049 €

Share this post


Link to post

cpop,

 

ai fost mai sprinten cu 2'' decit mine ... eu cautam topicul asta sa pun vestea cea mare: prima Dacie din istorie care costa 10000 euro (macar atit sa faca si Renault pt. Dacia, daca masina de 5000 euro n-a vrut sa se nasca)

Share this post


Link to post

Nu e o masina fatoasa cred ca s-a urmarit mai degraba aspectul practic al acestei masini..Totusi am impresia ca dupa decolarea reusita a Loganului ceva nu mai merge cu modelul asta!

Ar trebui rapid diversificata productia altfel nu-i vad bine in viitorul apropiat !In timp ce unii fac tot felul de face lifturi si lanseaza modele noi Pitestiul s echinuie cu aceeasi strategie d ea stoarce totul pe acelasi sasiu...Asta nu mai poate dura in ziua de azi!!!

 

Daca ar fi 4WD ar fi excelent mi-as lua si eu la pretul ala !!(asa sunt obligat sa dau 13.000 pe Ignis) :wallbanger:

Share this post


Link to post

zalmoxis,

 

de ce sa-si bata capul cu tot felul de face lifturi si modele noi daca vinzarile merg bine ?

(de fapt facelifturi se fac destul de des, dar nu la masina ci la preturi)

Share this post


Link to post

In toamna vor aparea modificarile :

-paleta noua de culori

-spoilere si grila vopsite integral in culoarea masinii

-alta tapiterie si mici modificari la bord

-alt model de jante de aliaj

-motorul 1.6 16v

-buton la portbagaj

 

Asa ca vor fi ceva schimbari..

Edited by BAD_MF

Share this post


Link to post

Pai cred ca vor mai cere 4-500 euro in plus. Butonul ala de portbagaj banuiesc ca nu va fi in interiorul habitaclului.

Si le vor tine in teste (modificarile) probabil vreo 4-5 ani.

 

Stiu, sunt rau...

Share this post


Link to post

Deja a aparut pe site la Dacia se schimbari vor fi. Butonul e nasol, ca la clio in exteriorul portbagajului. Probabil scumpirea asta a avut acest rol..

Share this post


Link to post
Deja a aparut pe site la Dacia se schimbari vor fi. Butonul e nasol, ca la clio in exteriorul portbagajului. Probabil scumpirea asta a avut acest rol..

Eu nu gasesc schimbarile pe www.dacia.ro. Dar sunt curios ce poate sa coste 200 euro la un buton de portbagaj. Poate ma ajuti cu un link.

Share this post


Link to post
zalmoxis,

 

de ce sa-si bata capul cu tot felul de face lifturi si modele noi daca vinzarile merg bine ?

(de fapt facelifturi se fac destul de des, dar nu la masina ci la preturi)

 

Mai Adi nu mai merg asa bine aia e !S-a cam saturat piata !!..E bine cum au atacat ei segmentul ala de piata insa gata s-a cam terminat !...Trebuie sa scoata altceva !Si break-ul asta o sa-i revigoreze putin insa nu pentru mult timp !Le trebuie modele noi !

 

:o fftopic: Oare ce s-o fi intamplat cu X90 ala !?!?..Cine stie ce Renault se va naste din ala!!

Share this post


Link to post
In toamna vor aparea modificarile :

-paleta noua de culori

-spoilere si grila vopsite integral in culoarea masinii

-alta tapiterie si mici modificari la bord

-alt model de jante de aliaj

-motorul 1.6 16v

-buton la portbagaj

 

Asa ca vor fi ceva schimbari..

Cu tot respectul.. paleta de culori, jante, buton de portbagaj, culoare tapiterie, vopsirea .. astia chiar cred ca e cineva atat de naiv sa le ia drept modificari?

Share this post


Link to post

zalmoxis,

 

o fi si cum zici tu (adica "nu mai merg asa bine aia e !S-a cam saturat piata !!") dar ... "mintea mea in gindul ei" zice ca daca ceva nu se mai vinde asa bine, faci ceva reduceri, nu scumpiri ... (dar poate ca mintea mea greseste ...)

 

BAD_MF,

 

unde ai vazut "pe site la Dacia se schimbari vor fi." ca eu nu gasesc nimic ... pune, te rog, un link

Share this post


Link to post
Cu tot respectul.. paleta de culori, jante, buton de portbagaj, culoare tapiterie, vopsirea .. astia chiar cred ca e cineva atat de naiv sa le ia drept modificari?

Romanii, care au cumparat timp de 35 de ani aceeasi caroserie, motor, suspensie, scaune, etc dar au zis intotdeauna ca au masina noua. :) ) Ma rog, nu chiar aceleasi, au fost din ce in ce mai proaste pe timp ce trecea.

Si de cand dubita aia gen Dobblo, Kangoo, etc e break la noi?

Share this post


Link to post
Mai Adi nu mai merg asa bine aia e !S-a cam saturat piata !!..

 

Loganuri s-au vandut mai multe in 2006 decat in 2005 (comparatie pe aceleasi paliere lunare, of course), vorbesc de cifre absolute si de piata interna. Ce le-a scazut este cota de piata. Fenomenul asta poate fi interpretat in fel si chip, inclusiv intr-un mod favorabil pentru dacia: au crescut veniturile generale si multi romani isi permit o masina serioasa, DAR creste si numarul celor care isi permit Logan. Creste mai incet decat numarul celalalt, dar bine ca creste! Mai mult de atat: sa nu uiti de exporturi, care sunt foarte mari, incomparabil cu tot ce a exportat Dacia vreodata. Asa ca managerii de la reno pot sa sforaie linistiti prin birouri inca vreo cativa ani, schimbari adevarate nu vor fi inainte de 2010 :D .

Share this post


Link to post

Ieri au aparut toate pe site, dupa care in vreo 5 ore au disparut. Azi s-a modificat pretul si mai incearca ca trebuie sa apara iar modificarile.

Share this post


Link to post

Inseamna ca nu l-ai vazut pe cel de la Clio simbol, modelul nou! Acolo au pus o pleasca pe capota care integreaza un buton de clio hatch (genul sigla pe care se apasa) si un maner. Repet, pe exterior!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...