Jump to content
Sign in to follow this  
silviu75

Drumul Intre Sibiu-sighisoara-miercurea Ciuc-bacau

Recommended Posts

Am de facut un drum pana la Bacau si nu as mai merge pe bran-brasov, vreau pe Sighisoara dar nu stiu cum este drumul de bun (asfaltat, asfalt cu gropi, beton?)

 

Ma poate ajuta cineva?? [-O<

Share this post


Link to post

Sibiu - Sighisoara e intre acceptabil si bun. Mai mult, nu stiu...

Share this post


Link to post

De la Sibiu o iei pe drumul de Medias/Copsa mica, nu Agnita. Am fost acum o saptamana si e perfect, surprinzator...

Ceva gropite prin Medias, apoi iar bun drumul pana in Sighisoara. IN NICI UN caz sa nu o iei pe varianta Vanatori-Cristuru Secuiesc-Odorhei, ca eu am capatat o criza renala acolo!. Poate Sovata, Miercurea-Ciuc, am auzit ca e ok.

Mai departe, nu am fost in ultima luna.

 

Drum Bun si Bafta!

 

Cu stima,

Costel

Share this post


Link to post

Sovata - Miercurea Ciuc e autostrada. Super bun drumul. MC- Intorsura Buzaului cam rau.

Share this post


Link to post

Sovata-Miercurea Ciuc, ocoleste o gramada...

Share this post


Link to post

Decat sa-ti scoata pietrele de la rinichi la Cristuru-Secuiesc... Castigi mai mult chiar daca e mai lung.

 

Cu stima,

Costel

Share this post


Link to post

Am inteles ca sunt ceva lucrari pe drumul Sibiu - Sighisoara via Medias. Stie cineva mai multe?

Share this post


Link to post

Am trecut săptămâna asta "razant" prin zonă. Cineva de pe acolo mi-a spus acelaşi lucru, dar n-am văzut live, am ajuns la Sighişora prin Voila-Agnita (drumul e pustiu, asfaltul e excepţional, terasamentul cam lasă de dorit :D ... poţi merge cu 80-90 km/h maximum, nu sun gropi, dar drumul e destul de vălurit).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...