Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

E plecat la Buzau sa-si ia masina de la reprezentanta si sa o aduca la Constanta . Am inteles ca cei de acolo ii percepeau 20 euro pe zi ptr masina (ptr.ca o tinea acolo ) mai departe stiu cate ceva dar nu vreau sa va dau informatii la mana a2-a . tre sa vb personal cu el .

Share this post


Link to post

:shock:

Accident groaznic in Buftea... Dacia versus camion stationat. Cauza viteza excesiva si oboseala la volan. Rezultatul un mort si 2 raniti grav.

 

am trecut mai devreme prin buftea si am vazut masina... :-S :shock: . arata groaznic

 

modificat ulterior: un accident in zona timisoara... poze ...

 

descrieree: o dacie intra intr o depasire periculoasa. rezultat... 3 morti (toti cei din dacie) :|

post-2442-1139246750_thumb.jpg

post-2442-1139246761_thumb.jpg

post-2442-1139246769_thumb.jpg

post-2442-1139246777_thumb.jpg

post-2442-1139246787_thumb.jpg

post-2442-1139246798_thumb.jpg

post-2442-1139246805_thumb.jpg

post-2442-1139246814_thumb.jpg

post-2442-1139246821_thumb.jpg

post-2442-1139246833_thumb.jpg

post-2442-1139246841_thumb.jpg

post-2442-1139246851_thumb.jpg

post-2442-1139246859_thumb.jpg

post-2442-1139246871_thumb.jpg

post-2442-1139246879_thumb.jpg

Edited by viorem87

Share this post


Link to post

Ceva trist (www.motociclism.ro)

 

"Dupa plimbarea de azi de la munte, la intoarcere spre casa, pe serpentine Alex s'a lasat mai mult intr'o curba shi a cazut... M'am oprit, am tras cateva claxoane sa se intoarca shi restul, i'am ridicat viziera de la casca shi ii tzineam capl in bratze... Ma tot intraba cum arata scuterul... Am chemat salvare... dupa 10 minute se auze elicopterul ambulantzei... Nu a mai rezistat... a murit in bratzele mele... nu am cuvinte, nu imi vine sa cred... Alex era din Moldova shi l'am cunoscut cand am ajuns in italia...acum vreo 3 ani.. un super baiat.. Azi facuse 18 ani shi ne'am dus la munte.. nimeni nu bause nimic.. urma sa mergem la el acasa la petrecere.. Maine ne ducem la spital sa vedem ce i'a provocat moartea dupa care in curba in care a cazut sa vedem cum de aluncat asha de repede... Odihneshtete in pace Alex... RIP " de pe 4tunning articol pus de taz :(

Share this post


Link to post

Azi-nopate, în Constanta, un nenorocit cu un BMW a intrat pe rosu într-o intersectie si a izbit în plin un TICO, azvârlindu-l cca 50 de metri! Apoi, a mai distrus înca 3-4 masini si era cât p'aci sa fie linsat de oameni, daca nu intervenea politia! Amanunte asteptam de la membrii nostri din Constanta.

Nu a murit nimeni, dar sunt multi raniti!

Share this post


Link to post

Sunt 2 raniti Florin, unul din tico si celalalt din BMW.

Share this post


Link to post

Propietarul de tico raspunde la apel :D Personal habar nu am, masina mea a stat in parcare azi-noapte :uff:

 

Poze are cineva ca poate recunoastem masinile :-?

Edited by mike.omega

Share this post


Link to post

@cpop: o mica mare problema. nu merge. :(

poate reusesti sa i faci ceva sa mearga

Share this post


Link to post

La mine merge si download-ul si play-ul.

Am modificat, am lasat filmul nearhivat.

Edited by cpop

Share this post


Link to post
Azi-nopate, în Constanta, un nenorocit cu un BMW a intrat pe rosu într-o intersectie si a izbit în plin un TICO, azvârlindu-l cca 50 de metri! Apoi, a mai distrus înca 3-4 masini si era cât p'aci sa fie linsat de oameni, daca nu intervenea politia! Amanunte asteptam de la membrii nostri din Constanta.

Nu a murit nimeni, dar sunt multi raniti!

Inainte de poze 4 precizari:

1. 200 m in loc de 50m;

2. BMW - ul facea Daytona 500 cu o Skoda si nefericitul a intors in fata lor;

3. Doar 2 raniti din care Ticozaurul grav, ceva oase rupte si contuzii;

4. People zic ca Tico nu a intors ci pur si simplu a fost spulberat de BMW

post-2099-1139598179_thumb.jpg

post-2099-1139598281_thumb.jpg

post-2099-1139598402_thumb.jpg

post-2099-1139598716_thumb.jpg

post-2099-1139599058_thumb.jpg

post-2099-1139599343_thumb.jpg

Edited by safari hunter

Share this post


Link to post

Mda, tragic :(

Problema e ca din poze parce ca cei 2 inconstienti(bm&skoda) veneau dinspre trocadero si au trecut prin intersectia de la casa de cultura fara sa opreasca ca altfel n-aveau cum sa acumuluzeze atata viteza. Si daca veneau din sens opus nu prea aveau unde sa se alerge(ca latime vb) si mai e semafor la 1 dec 1918 asa ca cei din tico au avut ghinion mare ca au fost loviti si noroc cu caru ca au supravietuit :)

 

Cam de asta nu mai merg eu tare prin oras ci doar in exterior si numai atunci cand e liber ;)

Edited by mike.omega

Share this post


Link to post

Poza este facuta azi in fata la Radacini Giurgiului. Imi pare rau ca nu am apucat sa scot ap. mai devreme. In afara de portbagaj nu mai exista absolut nimic din masina aia :shock:

post-163-1139684333_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Foaie verde de dai n-ai si unde pui nu mai gasesti... :mda:

 

 

Dsc01718.jpg Dsc01717.jpgDsc01716.jpgDsc01715.jpg

 

Va dati seama sper ca n-am fost eu la volan...

Dsc01704.jpg

Dsc01705.jpg

Dsc01706.jpg

Dsc01707.jpg

Dsc01708.jpg

Dsc01709.jpg

Dsc01710.jpg

Dsc01711.jpg

Dsc01712.jpg

Dsc01713.jpg

Dsc01714.jpg

Share this post


Link to post

Da, am dat masina de serviciu unui sef, omul n-a pastrat distanta fata de un VW Caddy din fata, ala a franat la o zebra si el poc in el. Mai simplu nu se poate. Sofer de logan zi de zi asa ca fapt divers... se mira de ce nu a intrat abs-ul...

Share this post


Link to post

ma inscriu si eu, am reusit performantza de a-mi sifona destul de serios aripa dreapta intr-un stalp sambata seara dintr-o prostie pe care mai bine n-o mai spun...am indreptat-o manual (duminica pe nisoarea aia eu ciocaneam de zor) da n-a mai iesit...maine ma duc la un service sa ved ce-i pot face...sunt destul de ofticat...

Share this post


Link to post

Oare e adevarat ceea ce vedem in poze sau e un trucaj? Cum o fi rezistat copacul?

post-2824-1139865779_thumb.jpg

post-2824-1139865843_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Eu zic ca e un trucaj. O masina atat de grea sa lase copacul la locul lui, mai greu.

Share this post


Link to post

Copacii sunt foarte solizi de felul lor. Plus ca masina loveste pe o suprafata foarte mica a caroseriei care cedeaza usor in fata copacilor. Oricum nu este toata masina acolo. Restul probabil este mai incolo

Share this post


Link to post

Nu e trucaj..am vazut mai demult toata seria de poze (cred ca vreo 20) si nu pare niciuna trucata.

Zilele trecute un coleg cu o Xsara Coupe a lovit un pom subtirel (cam cat o bere :P ), pomisorul e la locul lui, masina e varza...

Share this post


Link to post
Copacii sunt foarte solizi de felul lor. Plus ca masina loveste pe o suprafata foarte mica a caroseriei care cedeaza usor in fata copacilor. Oricum nu este toata masina acolo. Restul probabil este mai incolo

 

----> Si eu banuiesc ca nu este toata masina acolo ... Oricum ar fi, ma intreb cum arata soferul sau pasagerii (daca erau in masina si alte persoane in afara de sofer).

Share this post


Link to post

Nu e toata masina acolo. O parte era spre marginea drumului si alte parti...prin alte parti...imprastiate pe o suprafata destul de mare. Imprastierea seamana cu cea a audi-ului de aici:

http://www.forum-auto.com/sqlforum/section...t66892-2555.htm

http://www.forum-auto.com/sqlforum/section16/sujet167189.htm

Posibil ca topicul acela sa aiba si poze despre primul acc.

Edited by john

Share this post


Link to post

Am scos masina din service cu spoilerul schimbat marti acum 2 saptamani. Vineri (2 zile mai tarziu) sunt pupat din spate.

Mergeam eu pe la McDonald's prin Galati venind dinspre turnul TV si dau sa fac la dreapta sa intru in Brailei. In fata mea aveam un logan de scoala si semnul de Cedeaza Trecerea. Loganul de scoala se pune in miscare, ma pun si eu dar in ultima clipa observ cum franeaza. Franez si eu si ma opresc la 30 de cm de bara loganului, observ cum instructorul se uita mai atent in oglinda. Nu am timp sa observ mai mult de o fractiune de secunda ca simt cum sunt lovit din spate. Ma uit in oglinda, un ditamai sprinterul cu bull-bar tip dacie cromat dar si cu vreo cativa colti la partea lui inferioara orientati in sus. Intru apoi in parcare sa evaluam daunele si sa vedem ce facem. Loganul plecase.

Omul cu sprinterul vazuse pe cel cu Loganul din fata mea si isi daduse exact seama ca nu aveam nici o vina. Pagube:

fusta spate indoita

spoiler spate putin crapat

suport numar facut franjuri (acum i-am mai dat 2 picioare si a mai ramas 15% din el, ca prea atarna) din cauza coltilor din bullbar

lampa iluminare numar sparta

capota portbagaj putin indoita si infipta in interior, din fericire se mai incuie.

stop spate putin crapat

Sprinterul avea bullbar-ul putin deplasat iar capota nu se mai inchidea.

Am sa o fac pe CASCO, nu am incredere in RCA-ul omniasig. Omul cu sprinterul a luat 30 ron amenda, asta e, a fost un om de nota 10, am rezolvat-o cat se poate de calm. Nu mai zic ca ne-am intalnit la asigurari in aceeasi zi si era distractiv de urmarit cum dicta asiguratorul pe o parte: am acrosat un clio si am fost lovit de un sprinter.

Mai mult o sa-mi puteti admira masina lovita la Moeciu, ca n-am de gand sa o repar pana atunci. E gheata pe jos zilele astea si daca e sa ma mai loveasca cineva macar sa n-o duc de 2 ori in service. Momentan merg cu numaru-n geam.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...