Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

Ghinion! De 1 aprilie am luat-o-n aripa dreapta fata,

Istoria s-a petrecut pe 1 apr, pe la orele 23 si ceva, cand ma-ntorceam de la intalnirea dwclub.

 

Prin ce zona nenea? Ca noi am plecat si nu te-am mai vazut in spate.

Pacat, pune o poza sa vedem si noi.

Share this post


Link to post

Am tinut minte numarul, si, felicitari !

Ca unul patit pot sa spun ca ai fost foarte inspirat ca te-ai uitat la numar. Intr-o situatie similara, victima a unui "hit and run", nu am apucat sa vad numarul agresorului (lipit cu botul in fundul meu, eu comod nu m-am uitat la numarul din spate), asa ca la Politie cind am ajuns singur mi-au dat cu tifla ... Ma rog, mi-au dat dovada insa nu au facut absolut nimic pentru a identifica autorul. De retinut oricum intr-o chestie de genul asta : primul lucru - pozat masina vinovatului sau notat numarul. Si atunci ca si acum sint sigur ca soferul celalalt "avea ceva la bord". Evident, ceva spirtos :)

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Eu am procedat altfel. I-am cerut sa-i vad asigurarea, am vazut ca e OK, am bagat-o in buzunar si i-am zis hai acum la politie. Pe asigurare ai toate datele masinii, in zapaceala si nervii pe care-i ai cand ti-a lovit masina uiti ce numar are ala.

Share this post


Link to post

post-10825-127019186847_thumb.jpgpost-10825-12701918824_thumb.jpgpost-10825-127019189193_thumb.jpgpost-10825-127019191725_thumb.jpgpost-10825-127019192608_thumb.jpg

 

Mersi pentru interesul acordat. Chestia e ca militaiu` mi-a si zis ca "daca isi repara masina, practic risc sa fiu dat in judecata pentru calomnie sau alte cele". Atunci i-am zis sa se uite pe camerele din zona Foisorul de foc, sau daca nu pe Pache Protopopescu de unde a venit in dreapta mea tot timpul, ca ma gandesc ca nu au trecut foarte multe Opel Astra cu nr respectiv,la ora 23:12 si culoarea de pe aripa mea [sau poate am gresit eu numarul de nervi, furie etc. (in loc de 98 sa fi fost 89)]. In fine, domnu` ofiter mi-a recomandat sa o repar, si cand o sa-l gaseasca pe dumnealui o sa-mi recuperez banii, si nu cumva sa treaca termenul de 30 de zile. Partea nasoala e ca trebuie sa o repar pana la urma din banii mei. Si partea si mai nasoala e ca o sa se vada ca naiba.

@Mircea: daca eram in momentul ala atat de calm si stapan pe situatie si faceam asta, poate era mult mai simplu. Dar pur si simplu m-am pierdut.

Sa nu uit, mersi de urari! Acum imi fac bagajele sa plec din Bucuresti.

Paste fericit!

Edited by big2shae

Share this post


Link to post

Dupa cum arata "un ciocanar" bun ti-o face ca noua...

Sa nu te puna dracu s-o schimbi...se poate repara pe masina...

Am schimbat o portiera pe asigurarea unuia, eram f bucuros ca nu au comentat la Omniasig...

Cele 3 vechi de 11 ani au cite un punct de rugina la intrerupatorul "usa deschisa".

Asta de 2 ani are rugina la greuuuuuu in partea de jos...

Mai bine o indreptam pe cea veche...

Share this post


Link to post

As fi postat la caterinca...da parca nu le vad locul acolo. Sincer, cand am vazut locul(str. Alexandru cel Bun) mi-a stat mintea in loc. De cand mama m-a facut nu am vaut asa ceva, marcaj prin gropa?! Ce dracu e in capul lor?! Kkt? :o

post-5441-127148836609_thumb.jpg

post-5441-127148836719_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Hăăă, să vezi tu trecere de pietoni la Romulus colţ cu Călăraşilor, vopsită jumate pe asfalt, jumate pe piatra cubică de pe care a sărit asfaltul. N-ai ce ocoli, oricum ai lua-o, tot prin gropi nimereşti.

Share this post


Link to post

Eu eram siderat de faptul ca acolo dupa ce s-au dat gauri pentru a trage gaze, cand au terminat lucrarea nu am mai asfaltat, ci ai tras o line cu vopesea prin gropa! Cred ca e prea mult, mai ales ca aproape zilnic le ocolesc(putin mai incolo mai sunt 4 astfel de santuri, fara marcaj :P )

Share this post


Link to post

La Ro criminalii primesc pedeapsa cu suspendare! Asta e!

Share this post


Link to post

Si 11 ani fara drept de conducere.

Din cate tin eu minte, basculanta s-a ridicat in mers. Aici eu vad 3 variante:

a) Nu se putea vedea in oglinzi, la un mers normal, nu s-a aprins nimic in bord care sa-i atraga atentia, revizia era efectuata la timp, etc -> pedeapsa mi se pare mult prea mare, si soferul nevinovat

b) I s-a facut rau, si cine-stie-ce s-a intamplat, iarasi nu il vad vinovat (ma rog, nu cat sa stea 11 ani pe bara)

c) Alta varianta, si atunci intr-adevar pedeapsa este prea mica (a plecat cu bena ridicata; s-a ridicat in mers, a vazut-o si nu a oprit; era beat; etc).

  • Like 1

Share this post


Link to post

Alice, la vremea respectiva am mai spus: pompa de basculare se cupleaza cu 3 comenzi succesive, in bord se aprind vreo 4 martori care te avertizeaza ca are loc bascularea, plus zgomotul facut de pompa de basculare. Este imposibil ca acea bena sa se fi ridicat din cauza unei defectiuni. La fel cum este si mai imposibil sa nu vezi in oglinzi ca bena este sus. Nemernicul ala a plecat cu bena ridicata cu buna stiinta pentru a o scutura!

Share this post


Link to post

Eu unul sunt curios de unde plateste banii, ala nu o sa mai fie om toata viata.

Share this post


Link to post

What do you care? E treaba lui.

A gresit, plateste.

 

La Ro criminalii primesc pedeapsa cu suspendare! Asta e!

 

Cam greu sa platesti din inchisoare, nu crezi?

Si, intre noi fie vorba, dar sa nu mai spui la nimeni ca raman fara ocupatie babele plangacioase, asa se intampla in foarte multe tari. Motivele sunt destul de usor de intuit si rationat, dar asta nu face subiectul discutiei.

Share this post


Link to post

Pentru ucidere din culpa cam asa e practica judiciara, se da cu suspendare si se platesc daune.

Share this post


Link to post

Si cum daunele sunt de ordinul unor sume pe care un om cinstit nu le castiga intr-o viata de om evident ca se ajunge la vanzarea casei vinovatului...una alta, pana la urma sigur se mai nenoroceste si viata respectivului asa ca suspendarea este doar o amanare. :mda:

Edited by raven84

Share this post


Link to post

Mi s-a facut parul maciuca. Vezi aici. Faza parca e desprinsa din Final Destination. RIP !

 

Daca este ceva care sa nu-mi placa atunci cand conduc nu sunt gropile, taxe sau mai stiu eu ce, ci ideea ca viata mea si a celor care sunt cu mine in masina nu depind doar de felul in care conduc eu.

Share this post


Link to post

Eu am patit-o cu un fotoliu cazut dintr-o camioneta in fata, o galeata dintr-o duba si desigur celebra saltea... deci, nimic de mirat. Apropo, mai e nitel si se fac 2 ani de la accident, si nici macar n-a inceput procesul. Cred ca-mi cumpar niste spatiu de emisie la OTV, sa-mi mediatizez cazul rolleyes.gif

Share this post


Link to post

Mi s-a facut parul maciuca. Vezi aici. Faza parca e desprinsa din Final Destination. RIP

Treceam pe acolo cand s-a intamplat! Nu mi-am dat seama pe moment dar am auzit prin statie un pic mai tarziu. Acum ii obliga si pe cei ce transporta fier vechi sa acopere marfa cu prelata.Sa aflat la locul si momentul nepotrivit!

Share this post


Link to post

In urma cu vreo 4 ani un prieten de-al meu, de 36 de ani a murit intr-un accident similar... Se ducea de la Buftea spre Corbeanca, iar la intrarea in Tamas, intr-o curba s-a intersectat cu un camion ce transporta niste tevi. Tevile s-au desprins, iar una din ele dupa ce a lovit asfaltul a intrat prin parbrizul lui si l-a omorat pe loc... :(

Share this post


Link to post

Logan MCV, scamatorie facuta aseara in jurul orei 19:30 pe Bd. Eroilor Sanitari

 

1.jpg

2.jpg

Share this post


Link to post

Nenea VAXXI inseamna ca cineva are niste O O mari de tot de nu a inceput procesul .

Share this post


Link to post

Pai na, a fost cu Fly Taxi, ce te miri ? :)

Share this post


Link to post

Cateva imagini din traficul litoral in care bulgarii cu ceafa lata nu lipsesc din statistica accidentelor.

post-2099-127533334528_thumb.jpg

post-2099-127533337106_thumb.jpg

post-2099-127533338574_thumb.jpg

post-2099-127533339955_thumb.jpg

post-2099-127533341583_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...