Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

f**k me...ce viteza avea tampitul ala cu BMW-ul? Unii sunt total inconstienti ...

 

accidentul e de anul trecut... Buc-Giurgiu. Ac BMW blocat 260km/h. Curios e ca eu stiu ca sunt limitate...

A mai omorat 2 fete dragute rau... au mai fost puse pozele...

 

PS: Vaxxi :P Te-am prins... http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?s...ndpost&p=103542

Edited by alx

Share this post


Link to post

Ieri dimineata, veneam pe Serban Voda (linia tramvaiului 19) dinspre Sura Mare spre Parcul Tineretului. Cu 100 de metri de statia de tramvai Adesgo, chiar inainte sa inceapa valea care se termina in fata parcului, am reusit sa imi fac praf o janta. Mergeam pe linia de tramvai, pentru ca pe acolo merge toata lumea (piatra cubica+denivelarile de pe "sosea" iti fac praf si pulbere amortizoarele si suspensiile :mda: ). Fiindca ma apropiam de statia de tramvai si prefer sa evit sa trec cu masina prin statie, ma pregateam sa intru pe banda a doua, dau semnal si ma asigur...Ma asigur in sensul ca ma uit sa nu cumva sa vina cineva pe banda a doua (eu aveam cam 50 km/h, este putin probabil sa circule cineva cu mai mult de atat prin acea zona, mai ales ca era si ud pe jos), insa am omis sa ma asigur la...gropi :wallbanger: . In mijlocul terasamentulului liniei de tramvai era un maaaare crater, format la imbinarea dintre doua placi de beton care sustin linia. Daca ar fi fost doar o groapa adanca...mai era cum mai era, insa marea problema era data de fatpul ca groapa in cauza se termina brusc, fiindca nu se mancase decat cimentul de pe una dintre placi, celalata, care urma, era intacta. Ceea ce se crease semana cu o bordura aflata in mijlocul drumului, peste care puteai sa treci integru doar daca reuseai sa te incadrezi la fix pe sinele de tramvai. Eu...n-am reusit. :( . Si culmea ghinionului a facut sa lovesc muchia placii de beton exact in locul in care aveam contragreutatea pe janta (atat pe fata cat si pe spate!!!, bine ca s-a spart doar aia de pe fata)

 

Rezultatul se vede in poze...post-2229-1132662846_thumb.jpgpost-2229-1132665623_thumb.jpgpost-2229-1132665757_thumb.jpg

 

Si locul cu pricina: post-2229-1132665823_thumb.jpgpost-2229-1132665853_thumb.jpgpost-2229-1132665863_thumb.jpgpost-2229-1132665874_thumb.jpg

Stiu ca imaginile cu groapa nu sunt de cea mai buna calitate, insa le-am facut noaptea, cu masinile trecand pe langa mine...Dar pot sa va asigur ca sefii de la administratia drumurilor sau de la RATB au in dotare o groapa de vreo 30 de centimetri adancime, plasata pe linia tramvaiului 19 :spumelagura:

Edited by Brainiac

Share this post


Link to post

Pe N24, National si Realitatea sigur vor da imagini de la un accident destul de foarte nasol in Pasajul Unirii pe sensul de mers spre Tineretului... O Dacie papuc facuta zob... Inca nu stiu motivele si daca mai e ceva, eu lucrez chiar langa iesirea din Pasaj. Am facut un film si o poza cu epava... Cred ca s-a izbit de un pilon... Masina e zob in fata... Circulatia e intrerupta de aproape 1 ora... Pompieri, etc, etc...

Share this post


Link to post
...sa introduca obligativitatea montarii stopurilor suplimentare de ceata (spre ex. Solenza, Logan, Matiz au numai cate 1 stop suplimentar de ceata desi sunt masini noi si relativ moderne)...

In Europa s-a ales ca masinile sa aiba doar un stop de ceata cred ca obligatoriu pe stanga, pentru a putea sti cum este masina (adica daca vrei sa o depasesti, sau asa ceva, cred). La inceput aveau 2 stopuri de ceata, si apoi s-a introdus obligatia dotarii cu unul singur, conform nu stiu carei directive UE.

Share this post


Link to post

Ultima nu o cred, sincer. Atat C4 cat si Astra H sunt masini foarte noi (2004) si ambele au 2 stopuri, si ambele au 5 stele EURONCAP, unde se iau in calcul inclusiv aceste amanunte.

Share this post


Link to post

Si Laguna tot 2 are. (20 de caractere)

 

Viper, ai zis ca ai poze cu accidentul...

Share this post


Link to post

a fost la stiri mai devreme. idiotul mergea prea tare si a lovit parapetul de pe dreapta... daca lovea vreun stalp din stg nu prea mai alegeai mare lucru de sofer...

 

PS: Viper e putintel ocupat acum, cred eu... ;)

Share this post


Link to post

Dragii mei, nu stiu ce parapet a izbit omul pe dreapta, dar masina era zob in fata si mai ales in stanga! Scaunul era rupt si aplecat peste volan care era ridicat!!! Aveti o poza si un filmulet cand au scos epava din pasaj... In plus o scena mi-a dat de inteles ca finalul a fost cam tragic: 3 barbati au intrat in fuga in pasaj (initial am crezut ca sunt doar curiosi care vor sa vada) si apoi au iesit plangand... Si zau ca nu erau genul care ar plange din orice... Apoi au plecat in tromba spre spital, dupa ce s-au consultat cu Politia...

post-65-1132686566_thumb.jpg

Share this post


Link to post

A reusit cineva sa dezarhiveze filmul de la VIPER?

Share this post


Link to post

Ba merge foarte bine, doar ca a fost impachetat cu WinZip 9.0 ;) incercati cu versiunea asta...

Share this post


Link to post

Propun deschiderea unui nou topic: Un top al celor mai ... neinspirati/nesimtiti soferi, provocat fiind de ceea ce am vazut azi, ora 10:20 in Bucuresti, la intersectia Piata Unirii.

Desi aveam aparatul foto pregatit, am ratat momentul, de aceea atasez o schita, pentru a se intelege penibilitatea accidentului.

SN (Supernova gri) incearca sa treaca de pe banda 1 pe banda 3 traversand PERPENDICULAR, fara a avea traseul blocat in fata (!) B-dul Unirii in conditiile in care coloana de masini se intindea de la P-ta Alba Iulia pana in Piata Unirii (bara la bara pe toate cele 3 benzi!).

De 15-20 min. primele doua benzi erau aproape blocate din cauza lui, pana cand o masina de Pompieri (cu un bullbar impunator in fata) a ales varianta sa il impinga =)) fara sa isi sifoneze nici un pic propria masina, dar rezolvand hotarat toata laterala STG a Daciei. :wallbanger: :wallbanger: :wallbanger:

Daca a mai asistat si altcineva la acest ridicol incident il rog sa vina cu detalii.

 

Share this post


Link to post

Beton! Asa ceva am vazut in Buftea cand un bou cu o Dacie a oprit sa lase pe cineva in statia de autobuz iar in spate era o ditamai APCA de pompieri cu sirena si girofar. L-a luat ala cu fulgi cu tot si la mutat taras vreo 10 metri, dupa care s-a dus mai departe, lasandu-l pe bou sa-si adune portbagajul dupa asfalt.

Share this post


Link to post

Filmul e arhivat cu Total Commander 6.03... Si zau ca merge...

 

AM aflat ca cei 2 au scapat vii si nevatamati!!!

Share this post


Link to post

Ete ce poti patii daca nu esti atent si ai in dreapta o blonda draguta :)

Neatentia si neadaptarea vitezei corespunzatoare in functie de conditiile meteo poate duce la dezastru. Pe jos era gheata (aproape) iar "masinuta a pierdut controlul soferului" :) . Putea fi mai tragic daca se mai ducea un metru... Asta ca sa ne fie invatatura de minte ca acusi isi intra iarna in drepturi depline si poate uitam de unele precautii. Bafta!

post-2289-1132855939_thumb.jpg

Edited by Apocalips

Share this post


Link to post

Accident barosan in Buftea la coborarea podului peste calea ferata. Un autotractor incarcat cu piatra a pierdut controlul volanului in coborare, a barbierit parapetii si vreo 2 garduri. Il vedeti la stiri in mod sigur, pe mine acum m-au convocat baietii sa ma duc pana acolo. Revin maine cu amanunte.

Share this post


Link to post

Cine stie ceva despre cele doua Dacii 'incalecate' de pe A1, duminica 28/11/2005. A scapat cineva din acel accident?

Share this post


Link to post

Da, am vazut eu aseara la stiri ce s-a intamplat... Din pacate soferul primei Dacii, cea care tracta o alta Dacie, a murit strivit de greutatea masinii din urma care a venit peste el :( Erau prieteni, se ajutau unul pe celalalt... :(

Share this post


Link to post

Pai si cum au ajuns asa?

 

PS: tractarea este interzisa pe autostrada? se poate face pana la cea mai apropiata iesire, nu?

PPS: elicopterul politiei era acolo dar nu putea face nimic pentru ca au avut ghinionul ca totul sa se petreaca in zona cu padure.

Share this post


Link to post

Ideea e alta! Cu ce pana mea viteza se tractau aia de au ajuns masinile in halul ala?

Revin cu amanunte despre camionul de aseara: a pierdut controlul pe viraj la stanga, a traversat soseaua, un sant de scurgere a apei, a rupt o podisca de acces din beton pe care se afla o dubita pe care a facut-o praf, a barbierit 4 m de gard din plasa cu soclu de beton de aproximativ 40 cm inaltime, a ras un pom de circa 30 cm in diametru si s-a oprit in gradina unuia la circa 4 metri de casa... Autotractor Mercedes incarcat cu piatra...

Share this post


Link to post

Si soferul cum a facut dupa accident?!? "WOW, that was HOOOOT!!!!"

 

Parca sunt povestile care le zic eu la misto?

Share this post


Link to post

soferul s-a ales cu vreo 2 cucuie ca i-a cazut statia in cap...

Ati vazut accidentul de la Slobozia? God damn it... masina nu parea foarte avariata si totusi foarte multi morti...

Share this post


Link to post

Soferii de la Vlase (firma de la care era microbuzul) circula ... in general ... destul de corect (ma intalnesc destul de des cu ei pe drumurile mele ...). Ma mir ca au reusit sa ajunga cu masina in halul ala.

 

@Mircea: masina nu arata foarte rau ... si tocmai asta cred ca este problema. Socul loviturii nu a fost absorbit asa ca s-a transferat in cea mai mare parte asupra pasagerilor. Si nu uita ca in microbuze pasagerii nu au centuri de siguranta!!! Deci au "zburat" in fata cu o viteza destul de mare.

Share this post


Link to post

Vreo 15 morti din 25 de pasageri la Slobozia, se pare ca nu au fost urme de franare, o ipoteza e ca soferul a facut atac de cord. Era un iveco destul de recent parca. Foarte nasol.

Edited by Esperatul

Share this post


Link to post
14 morti intr-un accident de microbuz, langa Slobozia

 

 

Microbuzul mortii

 

Cel putin 14 persoane si-au pierdut viata intr-un accident petrecut la intrarea in orasul Slobozia marti dupa-amiaza, dupa ce un microbuz cu 26 de muncitori, majoritatea femei, s-a rasturnat, transmite Jurnalul TVR.

 

9 femei plus soferul au murit pe loc.

 

4 persoane grav ranite au fost transportate la Spitalul de urgenta, Floreasca din Bucuresti, si alte 7 la Spitalul din Slobozia. O alta femeie a murit la Spitalul de Urgenta din Bucuresti.

 

Medicii spun ca cei 13 raniti sunt in stare grava si sunt rezervati in ceea ce priveste sansele lor de supravietuire.

 

Nu se cunoaste cauza accidentului, dar martorii au spus ca soferul ar fi vrut sa ocoleasca o creanga de pe carosabil si a pierdut controlul masinii, intrand intr-un copac.

Acest material poate fi preluat doar cu citarea sursei HotNews.ro

Mai multe detalii pe HotNews.ro

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...