Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

Inca un logan rasturnat astazi pe la 7 dimineata pe autostrada soarelui.

Cred ca le place astora.

Share this post


Link to post

Ma inspaimanta ca in "orasul unde nu se intapla nimic" , se abat de la un timp atatea nenorociri. Inca un tanar mort din cauza vitezei.

Nu stiu multe amanunte, dar mi-a fost de ajuns sa vad cum arata masina.

In locul accidentului e o curba la 90 gr.

Image082.jpg Image083.jpg

Mai multe amanunte.

Share this post


Link to post

Ma hazardez eu sa presupun: BMW, numere de Italia, lipsa de experienta si precautie, exces de viteza, "ce masina tare am"...

Share this post


Link to post
....numere de Italia...

Ala e numar de Germania, e tol de cel putin 30 de zile.

Share this post


Link to post
"ce masina tare am"...

 

... are tabla groasa si ţ stele-n cap, legea rutiera o rezolv cu o spaga, las ca nu ma doboara pe mine niste amarate de legi ale fizicii...

 

Imi pare rau pentru baiatul acesta, condoleante familiei. In acelasi timp nu pot sa nu ma gandesc ca asemenea oameni uneori trimit pe lumea cealalta oameni nevinovati.

Share this post


Link to post
Ala e numar de Germania, e tol de cel putin 30 de zile.

E nr de "zoll" adica de export.

Share this post


Link to post

Am aflat ca masina o luase cu o zi in urma :(

Share this post


Link to post

Dumnezeu sa-l ierte!

Nu mai trageti asa usor concluzii pripite, o parte din vina poate fi pusa si in carca celor ce se ocupa cu semnalizarea drumurilor.

Nu odata am ramas si eu surprins cat de stranse pot fi unele curbe slab semnalizate. La curbe de 90 trebuie puse vibratoare ca sa incetineasca chiar si berbecii cu BMW. Mai asteptam multe nenorociri la care sa dam vina pe victime pana sa ne dam seama ca pe drumurile noastre se moare mult mai des decat media pe Europa? De ce?

Macar sper ca a fost singur in masina...

Share this post


Link to post

Permite-mi sa ma indoiesc ca este cazul asta aici. Mie mi se pare ca e vorba de "incarcarea noii achizitii".

Share this post


Link to post

http://www.mediafax.ro/social/accident-sol...ml?1688;2771327

 

http://www.gandul.info/societatea/accident...ml?3932;2771984

 

http://www.tvr.ro/articol.php?id=41991

 

Am fost acolo aseara...(am ajuns cam dupa 10-15 minute de la accident)...imagini de cosmar...soferul autobuzului a fost scos din masina dupa aproximativ 45 minute.

Edited by Leutzu

Share this post


Link to post

Tot un idiot cu un BMW a fost de vina...

Share this post


Link to post

Deci nu mai cumparati BMW :wallbanger:

Share this post


Link to post

Sau NU mai incercati limitele BMW-ului [-X

Edited by raresh20

Share this post


Link to post

Sau nu il mai bagati in seama pe Alezz. E intruchiparea romanului care generalizeaza aiurea in targ.

 

Soferi cretini ce fac accidente exista indiferent de masina condusa.

Share this post


Link to post

Mergeam azi linistit spre firma , cu Lada Niva de servici , cand observ ceva ciudat :un tir incadrat pe banda doi pe contrasens facea dreapta (dreapta lui ) , cu gand sa se incadreze in larg si sa intre pe o straduta la 90 grade.Deodata scartait de frane , si prin dreapta tirului apare un Cielo in deriva , se izbeste de bordura si se opreste in gard.Era unul ce depasise pe dreapta si se speriase de actiunea soferului de tir.Cert e ca nu avea doar 50 la ora.

Share this post


Link to post

http://www.protv.ro/filme/doi-tineri-de-21...ile=57380#57380

 

Pasagerul masinii era un prieten de-al meu :(

Avea un Logan de care era tare mandru si pe care il alerga cu fiecare ocazie. De data asta se pare ca la volan era prietena lui. La o trecere de cale ferata au derapat si au iesit de pe sosea. Abia dupa cateva ore a observat cineva accidentul, dar era prea tarziu.

Ce sa mai zic ...

Share this post


Link to post

Vineri in drum spre casa intr-o intresectie in forma de T eu veneam de jos sa fac dreapta iar din dreapta un pui de romulan se gandeste sa faca stanga cu un BMW vai steaua lui si fix in curba ii da blana sa ii impresioneze pe cei din masina lui,tot pui de romulani si aia.Au trecut la o palma de aripa mea spate X(

Share this post


Link to post

Rasturnat, sofer intreg

post-4881-1216016740_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Si s-a intamplat.

La 2 km/h

Neatentie din partea mea :

 

Dau sa ies de pe o straduta in B-dul Timisoara.

Ma asigur in stanga ( in fata mea o dubita, eu putin lateral fata de ea ca sa intru direct pe banda 2 )

Nu vine nimeni, ridic piciorul de pe frana si in timp ce masina incepe sa se deplaseze indrept privirea. In urmatoarea fractiune de secunda am intrat in respectivul care NU plecase inca.

Ne-am uitat la masini, el nu avea nimic ( nimerisem in bandoul lui cu aripa mea ).

Aripa mea pe o suprafata cat o farfurie e flocita.

Data fiind frecarea dintre aripa si cauciucul lui nu a sarit vopseaua, nici macar nu s-a zgariat dar s-a infundat.

 

Ce ma enerveaza cel mai tare este ca in toate goanele mele nebunesti prin trafic nu am patit nimic si m-am ars ca prostul plecand de pe loc cu 2 km/h.

In sfarsit am si eu masina tunata !

Share this post


Link to post
in toate goanele mele nebunesti prin trafic nu am patit nimic si m-am ars ca prostul plecand de pe loc cu 2 km/h.

 

Stii ce se spune, ca iti sunt sortite un numar de accidente, nu si gravitatea lor, asa ca tocmai ai avut un mare noroc :) .

Cei care bifeaza asa un incident in timpul unei goane nebunesti, banuiesc ca se enerveaza (cei care mai au in dotare organul utilizat pentru enervari) ca li s-a intamplat la viteza mare, si nu ca la altii mai norocosi, la 2 km/h.

Edited by zet

Share this post


Link to post

Aripa stanga ( asa cum trebuie sa arate ) :

 

post-3313-1216051558_thumb.jpg

 

Noua aripa dreapta.

M-am gandit ca daca e mai patratoasa e mai agresiva :P mai tunata.. mama ei de prostie :

 

post-3313-1216051594_thumb.jpg post-3313-1216051599_thumb.jpg post-3313-1216051604_thumb.jpg post-3313-1216051614_thumb.jpg post-3313-1216051618_thumb.jpg

 

Zgarieturile ( cele 2 ) sunt facute una de mine cu stergatorul de parbriz din neatentie si alta de un binefacator roman necunoscut.

Ciudat cum la cat de indoita e tabla nu a sarit deloc vopseaua, nici macar nu s-a ajuns la grund.

 

Se mai poate repara asa ceva ( data fiind curbura aripii ) fara sa ramana semne sau se recomanda schimbarea intregii aripi ?

( momentan , atata timp cat nu rugineste si nu o sa rugineasca pt ca nu are de ce nefiind sarita nicaieri vopseaua o sa o las asa ; poate o fac pe Casco , poate o fac cand voi vopsii toata masina, if ever )

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Explozie baterie telefon mobil!

Nu lasati mobilul in masina, in soare!

In bateria Li-Ion se poate ascunde o energie foarte mare atunci cind este supraincalzita de soare!

Niste poze primite de la un fost coleg care le-a primit pe emailul de la job.

post-124-1216182601_thumb.png

post-124-1216182619_thumb.png

post-124-1216182637_thumb.png

Edited by hitman

Share this post


Link to post

ATENTIE MARE !!!!!!!!!!!!!

 

Stiti acel zmoloz care il toarna lucratorii inainte sa puna bitumul pe jos !

Lipiciul ala .

Daca ati trecut prin el conduceti cu infinita pridenta pana cand sunteti siguri ca s-au curatat rotile.

 

Astazi am patit urmatoarea faza.

Trecut prin lipici, mers calm si fara probleme pana cand pe Pantelimon, cu 30 km/h am vrut sa intorc .

NU am bruscat masina NU am facut absolut nimic anormal si totusi m-am invartit de TREI ori a cate 360 grade .

Noroc ca nu era trafic, ca doar ma asigurasem.

 

Mi-am revenit si am continuat drumul dupa care am tras pe dreapta si m-am uitat.

Rotile din spate aveau o pojghita de smoala cu pietricele si au devenit sanie totala.

Nici macar nu au scartait cand s-a invartit. Cele din fata fiind tractoaer s-au curatat relativ repede.

 

MARE ATENTIE !!!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...