Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

Probabil nu vroia sa-si vada fratele pe masa de craciun... =))

 

azi pe bd.Aviatorilor...cam in dreptul ambasadei Chinei,un Spark rosu busit rau stanga fata,pompieri,politie... oricum piatra aia cubica e criminala pe ploaie...

Edited by Miste_R

Share this post


Link to post

Sambata noapte (de fapt duminica dimineata - ~ 01:00) accident intr-o intersectie din Craiova... fara victime din fericire, dar 5 masini facute zob. Ploaie, viteza,neatentie, distanta necorespunzatoare fata de masina din fata, cam astea au fost cauzele. Un taxi a intrat in intersectie de pe drum fara prioritate, a fost luat in plin de un Focus, la randul lui Fordul a fost izbit de un Mertz, iar din sensul opus (tot pe drumul cu prioritate) au venit inca 2 masini ce n-au mai reusit sa evite.

Share this post


Link to post

B-60-TXC acum am vazut la stiri, Tico verde pe care a CAZUT un stalp undeva pe la gara. 4 adulti si 1 copil din care femeia din dreapta fata lovita si spitalizata. Zicea la Pro TV.

E membru gm ??

Share this post


Link to post

Cateva poze...

post-75-1193778490_thumb.jpg

post-75-1193778522_thumb.jpg

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Accident azi dimineata pe la 9 pe Bucurestii- Noi intersectie cu Odai (la benzinaria MOL), un cielo albastru si o dacie (papuc parca) impact frontal, erau destul de sifonate, cred ca n-a murit nimeni, nu am stat sa ma uit si sa fac poze fiindca incomodam traficul, tocmai sosise politia si faceau masuratori.

Stie cineva mai multe detalii?

Share this post


Link to post

Let me guess: papuc de CrisTim, nu? Sau frigo. Era s-o patesc si eu acolo, daca stau camioane sa faca stanga in centura si tu vii tare dinspre Mogosoaia pe banda 1 sa te duci spre Bucuresti si gasesti unul care sa faca stanga in CrisTim prin fata camionului, esti mancat. Probabil ca asa s-a intamplat.

Share this post


Link to post

Nu am stat sa vad, dar era mai incoace, exact in dreptul benzinariei. Cred ca a iesit din benzinarie pe intrare defapt si nu s-a asigurat, naiba stie.

Share this post


Link to post

Acu 15 min, o Astra H si un Cielo se apucasera de smecherii prin trafic. Cielo pe banda 1, Astra pe 2, Cielo-ul prinde culoar liber (doar o mica portiune ) pe banda 1 si accelereaza, Astra ramane pe a2a in spatele unui Logan. Numai ca pe banda 1 erau parcate masini iar cel cu Cielo-ul trage stanga si ii ia fata celui cu Loganul, care franeaza, si se trezeste "impins" de Astra.

Share this post


Link to post

Aseara pe la 23.00 era un Logan cu rotile-n sus, la piata Domenii. A dat in scuarul de tramvai si s-a rasturnat.

Share this post


Link to post

Si aseara era unu pe jos, pe Fabrica de Glucoza, inainte de Mobexpert.

Un logan albastru, linga el, cu botul in gard, pe sensul de mers inspre Petricani.Banuiesc ca era implicat.

Chiar cind am trecut eu a ajuns o masina de la Smurd.

 

Era haos oricum, asa ca nu am mai stat sa vad despre ce era vorba.

Share this post


Link to post

Asta e... E foarte nasol acum pe motor. Tocmai m-am intors de la o plimbare si am ramas surprins cat de repede poti sa blochezi rotile acum (cauciucuri reci, apa pe jos care nu se mai evapora...)

Mie mi-a iesit unul din parcare in fata si doar am schitat ca franez si a inceput spatele sa danseze. Am avut noroc ca a reactionat la claxonul meu.

Manevrele care te salvau acum devin cele care te doboara.

Share this post


Link to post

Si poza cu "resisarul" de aseara ... (scuzati calitatea)

post-3148-1194627888_thumb.jpg

Edited by LYM

Share this post


Link to post

Un tir a luat in plin o Rav4 in zona Mausoleului de la Campulung (se pare ca cel cu jeepul taiase curba iar tirul nu l-a mai putut evita) iar ceva mai sus (in zona Fundata) alt tir "infipt" in sant din cauza zapezii si a vitezei cu care circula!

Share this post


Link to post

 

 

Ca urmare, baietii au hotarat sa isi legalizeze manevrele. Asa ca a aparut ceva nou: banda dubla discontinua!

 

http://www.motociclism.ro/forum/index.php?...t&id=251283

http://www.motociclism.ro/forum/index.php?...t&id=251284

Share this post


Link to post

Nu e ceva nou, avem si noi la fel in fata portii, la serviciu, tot pe Plevnei, dar 500 de metri mai spre Casa Radio. Vis-a-vis este o straduta care duce spre Gara si banda dubla continua e intrerupta. E de ani de zile asa. Plus ca nu e singurul loc din oras/tara cu astfel de marcaj. Nu mi se pare nimic dubios.

Share this post


Link to post

Pe Plevnei s-a intamplat accidentul. Ei zic ca a fost facut asa dupa accident. Tu stii mai bine.

Share this post


Link to post

Da, a fost dupa accident intrerupta banda, asta e adevarat. Ce vroiam sa zic e ca nu e singurul loc pe Plevnei cu banda dubla intrerupta.

Share this post


Link to post

Aseara in zona Mc'Donald's Calea Bucuresti din Craiova, o masina pe care n-am apucat sa o vad, intrucat n-am oprit (era si asa circulatia blocata din cauza "curiosilor") n-a dat prioritate de dreapta si a fost lovita de o Skoda Octavia2. Dupa cum arata Octavia accidentul s-a produs la o viteza destul de mare.

Share this post


Link to post

Azi dimineata la iesire din Saftica vreo 4 masini iesite in decor. Nu parea niciuna rasturnata.

Share this post


Link to post
Aseara in zona Mc'Donald's Calea Bucuresti din Craiova, o masina pe care n-am apucat sa o vad, intrucat n-am oprit (era si asa circulatia blocata din cauza "curiosilor") n-a dat prioritate de dreapta si a fost lovita de o Skoda Octavia2.

 

The facts stau cam asa ... un mertan CLS a venit de pe A.I. Cuza, si a vrut sa intre pe Calea Bucuresti, si cum credea ca are prioritate de smecher cu masina bengoasa, a intrat intr-un Vectra care mergea regulamentar pe sensul spre Institut. Dinspre Institut venea un Golf 4 care vroia sa faca stanga sa intre pe A.I. Cuza. Mertanul a lovit Vectra, care a aruncat-o in Golf. Golful dauna totala, dupa cum arata, motor nu mai avea, botul praf si stalpii de la sofer facuti praf, Vectra si ea destul de rau facuta, botul si ambele laterale praf (toate airbagurile sarite : frontale, cortina si laterale). Mertanul doar botul, adica spoiler capota si un farurile ... a fost destul de rau din cate am inteles, au fost si raniti. Mai multe nu stiu, si poze nu am !

Edited by Alinutz

Share this post


Link to post

Un aveo...sper k nu a fost niciunul dintre voi [-O<

ps: Daca a fost si pasagerul din dreapta...o fi scapat? :-?

Share this post


Link to post

Locul dreapta-fata este rezervat soacrei.

 

Oricum, la orice caroserie, impactul in locul acela este periculos, n-ai cum avea rezistenta la deformare in acel loc.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...