Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

Nu, dar ala scapa fara sa invete nimic, iar colegul nostru umbla prin service. Adica- si batut si f...!

Share this post


Link to post

Ala n-are ce sa invete pana nu-i ridica certificatul de la caruta. Tu ar trebui sa inveti sa nu ai o dacie in spate la drum.

Share this post


Link to post

Probabil ca nu ar fi invatat nimic, dar o amenda de 100 RON si 2 sau 3 puncte (nu mai stiu cate puncte se dau pentru asta) sunt sigur ca nu i-ar fi picat bine si data viitoare ar fi fost ceva mai atent.

 

Oare daca scapa doar cu avertisment crezi ca invata ceva?

Edited by Night Elf

Share this post


Link to post

Parca am specificat in ce caz invata ceva.

Share this post


Link to post

Sambata pe seara, pe o ploaie torentiala, am intrat pe breteaua de langa podul de la Otopeni, pentru a merge spre aeroport. In fata mea, la circa 200 m un logan mcv albastru. Toate bune si frumoase pana cand s-a apropiat de intrarea in sensul giratoriu, moment in care a ales o solutie mai radicala de a aborda intersectia... A urcat bordura si trotuarul din dreapta in plina viteza, a rupt stalpisorii, apoi a daramat un indicator rutier, a coborat pe partea cealalta, rupand evident alti stalpisori, dupa care s-a-nfipt direct in rond, la 4 m de loganul de politie parcat sub pod "pentru activitati specifice de supraveghere a traficului rutier in zona, bey cetatene". Masina super sifonata, airbagul sarit, pasagerii destul de zdruncinati, cea mai zdruncinata fiind o fetita de vreo 7 ani, ce statea in spate, fara centura evident...

Am oprit, erau in regula, cei de la rutiera au chemat o ambulanta, ce a sosit in circa 10 minute (exemplar), dar tot nu-mi imaginez ce a vrut sa faca... Spunea intruna ca n-a putut intra in curba... Viteza cu care a intrat acolo o estimez la circa 60-70 la ora, destul de mult, dar nu-mi aduc aminte sa fi vazut frana, ceea ce ma face sa cred ca a gresit pedalele...

Share this post


Link to post

Astazi pe la 6 seara intersecia Mosilor cu Carol... Golf 4 vs Tramvai.

 

Prioritatea de smeker nu tine si cand vine vorba de RATB.

 

Cel cu Golful s-a bagat pe langa coloana mult prea aproape de tramvaiul de pe contrasens care l-a agatat cu spatele cand a luat virajul.

 

Rezultatul mai jos + un sens de tramvai blocat cca 20-30 de min. Sorry de rezolutie... sunt poze scoase de pe Mini DV. :)

Am si filmulet, dar mi-e lene sa stau sa-l fac encodez in flash si sa-l pun pe youtube, poate maine. :P

 

post-5141-1210010168_thumb.jpgpost-5141-1210010187_thumb.jpg

post-5141-1210010198_thumb.jpgpost-5141-1210010212_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Am si filmulet, dar mi-e lene sa stau sa-l fac encodez in flash si sa-l pun pe youtube, poate maine. :P

Este suficient mpg. Se codeaza "de la sine". ;)

Share this post


Link to post

Asa numar, asa comportament!

Share this post


Link to post

Multi din voi il stiu accidentul a fost dat la stiri, e cel de la Costinesti, am stat cam o ora pana au dat din nou drumu la circulatie, mai aveam doar 4 km pana ajungeam in Costinesti.

post-4967-1210778543_thumb.jpg

post-4967-1210778566_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Eu nu-l stiu. Ce s-a intamplat?

Share this post


Link to post

Acum aflu si eu ce masina era, din poza nu mi-am putut da seama si nici la stiri nu au zis nimic.

Share this post


Link to post

Slobozia 15 mai a.c. eterna neacordare de prioritate si o imagine de cosmar cu Kalosul meu :spumelagura: aseara la intrarea in BV.

post-2099-1210917563_thumb.jpg

post-2099-1210917597_thumb.jpg

post-2099-1210917690_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Un Lacetti alb s'a lovit cu o Astra G pe podul Electroputere azi noapte ... ( lacetti destul de sifonat ).

Share this post


Link to post

@Safari Hunter Sa nu zici ca te-a pupat ala cu VW in cu...

Share this post


Link to post

Intersectia Luigi Cazzavillan cu G-ral Berthelot.

 

 

O intersectie fara vizibilitate unde am evitat de multe ori o "ciocnire" dar ieri s-a intamplat...

pe scurt eu veneam pe G-ral Berthelot (intrat in intersectie pe drum cu prioritate) iar din dreapta mea pe Luigi Cazzavillan a venit un domn care nu a vazut semnul cedeaza trecerea. In urma impactului am fost aruncat intr-un stalp metalic.

Partea nasoala este ca cei de la asigurari nu vor sa imi repare si bara spate, stopul stanga, aripa stanga spate avariate, pentru ca in procesul verbal "berbecul" de la politie nu a mai scris ca in urma impactului am fost aruncat intr-un stalp.

 

 

"Rezultatele" se vad in poza:

post-2690-1211442394_thumb.jpgpost-2690-1211442411_thumb.jpg

 

:o fftopic:

 

Un service bun care colaboreaza cu Omniasig stie cineva?

Edited by Viz

Share this post


Link to post

Mergi la Politie si cere completarea procesului verbal.

Un service bun care lucreaza cu omniasig, din cate stiu eu este G&P Bucuresti.

Share this post


Link to post

Asculta de Mircea.

Te duci spasit la Politie si le spui ca au uitat ce au uitat sa treaca.

Share this post


Link to post

Am sa merg.

Multumesc de sfaturi.

Share this post


Link to post

G&P lucreaza mai nou si cu Allianz? Acum ceva vreme nu aveau acord si mi s-a parut putin ciudat.

Share this post


Link to post
G&P lucreaza mai nou si cu Allianz? Acum ceva vreme nu aveau acord si mi s-a parut putin ciudat.

DA. Ma programasem eu acum vreo luna la ei ca am vreo 7 PV-uri, dar am avut nevoie de masina si nu m-am mai dus. Lucreaza sigur. :D

Share this post


Link to post
@Safari Hunter Sa nu zici ca te-a pupat ala cu VW in cu...

 

Nope, dar imaginea postata arata tare ingrozitor :dizzy:

Share this post


Link to post

Lasa ca si-a facut datoria, a fost un matiz brav! Totusi, a intrat peste ei un megane, si tot au scapat toti. Se pare ca masinutele asta nu sunt chiar atat de firave.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...