Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

hai sa va spun si eu una scurta,chair daca nu are legatura cu masinile. un tip se pisa pe gardul unei terase.un paznic vine la el si-l roaga frumos sa nu se mai pise pe gard.tipul care se pisa scoate un cutit si-l omoara pe loc. poveste adevarata petrecuta in judetul braila.

 

 

Comentariu :o fftopic: si mai mult ca sigur de prost gust (dar nu ma pot abtine, asta mi-a venit prima data in gand :wallbanger: ) :

 

 

ATENTIE ! PISATUL POATE DAUNA GRAV SANATATII !

Share this post


Link to post

Apropo de ce citeam legat de burtosul de la spalatorie: Acum ceva timp 4 prieteni de-ai mei se aflau intr-un Matiz mergand pe niste stradute mici in Bucuresti(2 fete,2 baietzi). Vine o gagica cu un X5 iese dupa o strada fara sa se asigure si ii loveste in plin aruncandu-i intr-un stalp. Matizul irecuperabil, fata de la volan cateva coaste rupte pasagerii din dreapta(de unde i-a lovit) si ei cu leziuni diverse insa fara probleme mari mai mult socati. Tot accidentul este observat de un sofer care era in spate la X5. Asta se da jos din masina si incepe sa o injure pe aia din x5 si ii da si un pumn si ii sparge luneta se urca in masina si pleaca. La nici 2 minute apare o masina de la SPIR si inca vreo ATENTIE: 4 echipaje de la rutiera. Ulterior se afla ca gagica din x5 este sotia cuiva (nu dau nume aici) bine pus la Dinamo. Se pleaca la politie pt. declaratii etc. iar la masina ramane un prieten de-al meu(care fusese si el in matiz). Ulterior apar si bodyguarzii persoanei cu x5 care vroiau cu orice pret sa bata pe cineva si il gasesc pe prietenul meu care este luat la intrebari ca "ce a avut de a spart geamul la BEMVEU"... prietenul meu fiind o persoana care nu ar omori nici o musca si ..intelegeti voi ca in nici un caz la socul in care era nu s-ar fi apucat sa sparga vreun geam sau sa vb. urat cu aia! Povestea nu se termina aici. Ce a constatat politia: Conducatoarea X5-ului a iesit intradevar si nu s-a asigurat insa soferul matizului incercand sa o evite a pierdut controlul a derapat si s-a lovit de BMW si apoi de stalp din cauza vitezei excesive! NO COMMENT!

Share this post


Link to post

De asta mi-ar placea mie sa am un pistol, la faza cu grasanul puteam sa-l impusc direct in gura, si nu mai apaream la TV ca Barbatul creatoarei de moda, am uitat cum o chema. Ai dracu porci, ce i-as extermina pe gainatii astia care se cred buricul pamantului.

 

Am avut si eu o altercatie cu un jeg de procuror, care i s-a parut lui ca i-am taiat calea, m-am certat cu el 20 min dupa care a aparut politia, si dupa 10 min de stat cu politia, si dupa ce procurorul a plecat spunand sa-mi ia permisul, Politaiul a spus sa-i arat un act ceva sa vada ala ca ma controleaza, dupa care a spus, "da-i dracu de nebuni, se cred buricul pamantului, dar nu avem ce sa facem, apoi mi-a dat voie sa plec cu acte cu tot. Evident ca daca vroiam sa-l pocnesc puteam, chiar ma intrebasera vreo 10 oameni ca de ce nu l-am pocnit, ca erau martori ca m-a bruscat, si adevarul asta e ca ma cam impins, dar ce sa-i fac omului, am si eu oarece retineri, cu toate ca daca il imbranceam si eu putin o lua la fuga pe Bd. Tomis, la cat de handicapat era. Asta e, dupa aia apaream la ziar, ca ca am facut misto de el, la cat se musamalizeaza in jegul asta de tara.

 

Bafta si ochii in 4

Share this post


Link to post

Eu l-am pocnit pe unul si dupa aia am stat vreun an prin tribunale sa dovedesc cu martori ca nu l-am lovit cu masina cum zicea el ci ca doar l-am pocnit ca imi daduse una in masina...si tot asa cu justitia. Aveai martori dar crezi ca venea vreunu sau iti dadea datele?

Edited by SORAN

Share this post


Link to post
Io tot asta as fi facut daca eram in locul Rapiduletului! Maniakule, mi-ai luat-o inainte cu remarca asta ;)

Dupa numai o ora de asteptare la politie sigur ar fi inceput sa dea din colt in colt, urmand ca de acum in colo sa se asigure de 2 ori inainte de a face manevra marsarier. Io insa tot nu inteleg de ce s-a gandit sa dea cu spatele, ratase vreo intrare la dreapta?

 

 

Va raspund amandorura.

Nu aveam de gand sa merg la politie pentru ca era duminica dimineata, eram cu sotia in masina, acasa ma astepta fetita sa mergem in parc ...pierdeam totata ziua si-i promisesem fetitei ca mergem in parc.

Ce dorea sa faca ? Pai am vazut dupa ce am plecat, dansa dorea sa intre cu spatele in parcarea din fata intrari in fabrica de bere.

Share this post


Link to post

:o fftopic: In principiu de masinile de Rompetrol e bine sa ne ferim. Nu am nimic cu aceasta firma, dar am vazut cu ochii mei 2 cazuri. Unul a depasit cu un Citroen Picasso si mi-a aparut mie in fata pe drumul Deva-Sebes, noroc ca am franat si m-am tras pe dreapta ca sa il evit. Al doilea in drum spre C-ta, prin satele Dobrogene s-a luat pur si simplu la intrecere cu un Passat ce a venit lansat din spate, in momentul ala cei doi cred ca ajunsesera la 120km/h printr-un sat destul de populat.

Share this post


Link to post

Te poti prezenta la politie si dupa 48 de ore! Eu asa am facut cu un taximetrist care motiva ca are client. I-am luat asigurarea in original, m-am urcat in masina, i-am dat nr de telefon si i-am zis ca ne vedem a doua zi la sectia 5. Asa i-as fi facut, numa de-al dracu, sa plateasca o amenda!

Share this post


Link to post

Parca este o regula... majoritatea soferilor de firme si 98% din taximetristii din Buc sunt cei mai turbati. Am avut un 'noroc' sa intalnesc numai taximetristi care aveau senzatia ca ceilalti soferi sunt prosti sau au luat permisul cu spaga. Odata l-am intrebat pe unul din exemplarele astea de ce merge pe interzis, la care s-a uitat la mine si a zis ca 'ce-l invat eu pe el meserie, face taxi de 12 ani'. Tare mi-ar fi placut sa-i trag una... :wallbanger:

 

Dar sa revin...

 

@Frankie: ce-ai patit tu, eu am patit de 4 ori. Acum mi-am luat cativa suporti de numere pe care ii tin in balcon ca rezerva pentru prosti. Vreo doi care m-au lovit nici macar nu au catadicsit sa coboare din masina desi m-au vazut cand imi inspectam pagubele. Cu restul a fost 'lasa ba ca n-are nimic', 'hai domle, ce vrei sa mergem la politzie pt un plastic'. Oricum, s-a terminat cu iertatul, am sa profit de noua lege a asigurarilor care ii penalizeaza pe vinovati si le mareste prima de asigurare. Ba chiar mi-ar parea bine sa ma loveasca si sa plece, direct la pulitzie ma opresc :mrgreen:

 

Ce ma doare cel mai mult, este ca prin august anul trecut m-a lovit un idiot in intersc Budapesta. Eu Cielo, el Opel Frontera din '94 dar cu bull bar. Avantaj el. Si 100% vina lui, eu traversasem intersectia regulamentar iar el cica 'ocolea' centrul intersectiei. Mi-a indoit aripa dreapta spate, deja a ruginit acolo. A coborat cu un aer de superioritate si mormaia ca el face intersectia de 13 ani, ca sora lui sta in 'blocul de-acilea'. La pulitzie s-a balbait ca nu conteaza a cui este vina, dar el vrea sa-mi faca mie o favoare si sa o repar pe asigurarea lui, faza la care am vazut rosu in fata ochilor si i-am spus politistului sa faca abstractie de ce spune domnul sofer si sa aplice legea. Fireste, Mr. Opel Frontera si-a luat amenda, dar exista oare comparatie intre cei 30 RON (amenda lui) si problemele pe care mi le-a generat el ? De fapt, as reformula altfel: de ce trebuie sa-mi fac 1001 de draci cu telefoane la asigurari, service-uri, etc pentru un ingamfat si prost pe deasupra (se lauda la politist ca in ziua respectiva a dat credite de 5 miliarde. cand l-am intrebat cu ce se ocupa mi-a raspuns mandru ca este ofitzer de credite la banca carpatica - oare stia ce este o cacofonie?). Sunt nemultumit pentru ca sunt SIGUR ca a facut-o intentionat, era cu o tipa in masina si l-am auzit cand ii spunea "lasa ca l-am invatat eu minte sa se mai bage", Doamne cat regret ca nu m-am intors la politist sa-i spun :wallbanger:

 

Dialog la politzie:

Pol: Domnul (adica eu) avea luminile aprinse ?

El: Da

Pol: Si v-a taiat calea ?

El: Nuuu, era departe

Pol: A traversat prin jumatatea lui ?

El: Da

Pol: A franat brusc?

El: Nuu, era in miscare

Pol (uimit): Pai si cum ai intrat domnule in el ?

El: ahh.. pai sa vedeti.. ahhh.. ummm.. ocoleam centrul intersectiei..

Pol: Dom'le, eu v-as recomanda sa mai cititi legislatie sau macar sa va uitati la marcajele de pe jos

Share this post


Link to post

Pai din ce-ai spus nu inteleg cum de nu l-a bagat la neacordare de prioritate...

Share this post


Link to post

Bunnn e si randul meu.

 

Merg eu s aplatesc cablul vad loc liber, dau semnal, opresc si dau sa merg cu spatele sa parchez lateral. urmatoarea masina din spatele meu opreste ( desi avea loc sa treaca ) , eu parchez dar in timpul asta urmatorul nu mai opreste si ii intra in fund.

 

cel care l-a lovt din spate pe primul avea pretentia sa ii dau eu asigurarea ca din cauza mea a franat primul si el nu a fost atent si la trosnit.

 

L-am rugat respectuos sa imi ia numaru sa povesteasca politistilor ce s-a intamplat si daca considera necesar sa ma cheme si pe mine.

 

pana mi-am platit eu cablul plecasera.

 

mentionez ca primul nu avea nimic, si oprise lejer la 2 metrii de mine.

 

ce sanse sunt sa ma puna astia pe drumuri. din cauza unui destept?

Share this post


Link to post

Nici una Stephule, stai linistit. Si daca vroiai sa-i dai asigurarea benevol, nu le aproba asiguratorul dauna la asa o gogomanie!

Share this post


Link to post

asa zic si eu. putea sa sara un copil primu oprea si al 2-lea poc. e la mintea cocosului ca nu a pastrat distanta.

 

ideea e ca cel care a lovit din spate si avea numere de italia deic putine sanse de casco sau si ma rau rca cand ajunge la politie.

Share this post


Link to post

Nu-i nimic, are bani, e treaba lor...

Share this post


Link to post

Seria 7 ...si tot degeaba, la viteza nu te mai scapa nimic...am mai multe foto de la fata locului dar nu vreau sa va stric ziua.

post-109-1137877602_thumb.jpg

post-109-1137877612_thumb.jpg

post-109-1137877631_thumb.jpg

post-109-1137877645_thumb.jpg

post-109-1137877658_thumb.jpg

post-109-1137877674_thumb.jpg

post-109-1137877685_thumb.jpg

post-109-1137877703_thumb.jpg

post-109-1137877769_thumb.jpg

Share this post


Link to post

De acord sa nu ne strici ziua (noaptea) dar da-ne niste amanunte, unde, cand, cum...

Share this post


Link to post

A mai fost, cu cateva pagini urma. Inclusiv poze cu sange, parca. Ce cum ? viteza.

Share this post


Link to post

care sunt cauzele producerii accidentelor??? va propun sa discutam pe aceasta tema!!! ce spune-ti??? eu unul am trecut pe 31 ianuarie 2005 printr-o astfel de experienta!!! nu doresc nimanui!!! nici macar dusmanillor!!! va prezint niste poze. nu sunt sadic dar ma gandesc ca daca vom mediatiza acest topic poate nu veti trece prin ce-am trecut eu!! poate vom reusii sa constientizam ca automobilul este un lucru frumos si nu un cosciug!

post-2624-1138317193_thumb.jpg

Edited by renatremo

Share this post


Link to post

Auuuuu!!! Da ce-ai facut ai zis ca e ou de Paste si sa faceti cioc-cioc???

Mai da si tu detalii despre accident:Cum sa produs, cine a fost de vina, cu ce rani ai scapat, a murit cineva ?? etc

Share this post


Link to post
care sunt cauzele producerii accidentelor??? va propun sa discutam pe aceasta tema!!! ce spune-ti???

 

Eu as raspunde asa:

 

1. Neatentie

2. clasica neadaptare a vitezei la conditiile de trafic.

3. Oboseala, alcool, medicamente, droguri

4. Lipsa de experienta

...

1423. Ghinionul

 

Si combinatiile intre ele...

Share this post


Link to post

5.Pastreaza distanta fata de auto din fata.

Share this post


Link to post

Iata un om care invata din propriile experiente... Bravos alezzu'!

Share this post


Link to post

Din greseli inveti,cam dureros dar asta este sa speram ca nu se mai intampla :D .

Share this post


Link to post

6. Supraestimarea resurselor, proprii sau ale masinii.

Share this post


Link to post

7.Fratilor,rosu inseamna STOP.

Edited by Alezz

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...