Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Sustinere Existenta Forum

Recommended Posts

Vezi in stanga sus la "Contributii"!

Share this post


Link to post

OK. am gasit.sper ca luni sa devin cotizant.totusi poate cineva sa intrebe la Chevrolet daca ne pot da o mana de ajutor?

Share this post


Link to post

Un sprijin Chevrolet ar insemna f.f. multe concesii inacceptabile -parerea mea. Ar fi bine macar daca ar citi cineva de la Chevrolet posturile de bine si (mai ales)de rau despre service-uri.

Share this post


Link to post

Mda, parca si vad: mai nu mai criticati chevrolet romania ca taie finantarea sau "nu sunt scumpi deloc...". :rolleyes:

Share this post


Link to post

nu merge :( la inceputul forumului am cerut un mic ajutor , informatii , link, sigle etc de la Daewoo Craiova si ne-au raspuns frumos si elegant ca nu ne dau nimic.

Share this post


Link to post

Din cate vad eu nu prea se mai inghesuie lumea sa cotizeze. Trist dar adevarat!

Share this post


Link to post

S-a dus prima factura, pentru 2 luni, in valoare de 1444 RON, si a venit factura pe luna mai, unde se mai duc 750 RON. Dupa aceste operatiuni, fondurile forumului au scazut destul de mult, asadar va readucem in atentie acest topic.

 

Click: Pagina de contributii

Share this post


Link to post

O sa pun si eu maine macar 20 ron.

Am 2 sugestii:

1)Trimiteti un PM la userii care au cotizat cel putin 1 data, cu 2-3 zile inainte sa platiti factura.

2)Macar modificati anuntul cu cotizatia, astfel incat sa apara cu rosu si eventual cu scris mai mare, ca mai uitam si noi de cotizatie...nu e vorba de indolenta, dar stiti voi cum e, fiecare cu grijile lui de-acasa, pe primul plan...

Share this post


Link to post

Salut, poate s-a mai discutat, dar eu nu am gasit.

 

Intrebarile mele:

- se accepta o sponsorizare din partea unui dealer GM/Chevrolet, bineinteles contra unui banner sau ceva?

- exista posibilitatea emiterii vreunei facturi pentru cazul in care se primesc bani, pentru ca si o firma trebuie sa isi justifice aceste cheltuieli?

- se poate face un contract pentru suma de bani necesara lunar?

- forumul (sau clubul), are personalitate juridica, este constituit sub forma unei asociatii sau cum?

 

Intreb pentru ca exista o mica posibilitate ca un astfel de dealer sa vrea sa acopere aceste costuri, sau macar o parte din acestea!

Nu ascund faptul ca voi lucra (il voi reprezenta) pentru acest dealer in foarte scurt timp. Nu castig nimic din asta,doar incercam sa fim mai aproape de comunitatea GM/Chevrolet.

 

Spor!

Share this post


Link to post

Foarte interesant. Au mai fost niste discutii despre infiintarea "persoaneri juridice" daewooclub din cate stiu. Nu stiu daca se poate da factura dar cu siguranta se poate afisa un banner contra reclama. Deja se face, nu? Cred ca forumul (domeniul) este al unui..."owner" ca si serverul... :rolleyes: Adica nu e "pe firma". Ma intreb daca nu cumva un PFA sau o fundatie nu poate fi o solutie...cei care se ocupa de administrarea forumului stiu cel mai bine. Oricum binevenita ideea...

Share this post


Link to post
- se accepta o sponsorizare din partea unui dealer GM/Chevrolet, bineinteles contra unui banner sau ceva?

In principiu Da.

 

- exista posibilitatea emiterii vreunei facturi pentru cazul in care se primesc bani, pentru ca si o firma trebuie sa isi justifice aceste cheltuieli?

Gasim o solutie rapida daca trebuie, vezi punctul urmator.

 

- se poate face un contract pentru suma de bani necesara lunar?

Contract drepturi de autor. Se retine la sursa 10% si ceilati 6% se retin la finalul anului finaciar.

 

- forumul (sau clubul), are personalitate juridica, este constituit sub forma unei asociatii sau cum?

In momentul asta nu, dar se discuta deja acest aspect.

Share this post


Link to post

cred ca o solutie ar fi,in afara de cotizatii,cooptarea unei firme,sau mai multe,doritoare de publicitate!in skimbul akitarii unei sume de bani catre "forum", noi,posesorii de matizoaxe si nu numai(daewoo in general), sa ne afisam cu numele respectivei firme pe masinutze! (parasolare,autocolante,sau alte mijloace) cu alte cuvinte, sa facem reklama unor firme disponibile!!!

una din firme ar putea fii kiar daewoo,d c nu?

Share this post


Link to post

Cred ca s-au mai discutat treburile astea, citeste tot topicul! Si renunta la "K" uri :thumbl:

Share this post


Link to post

Putin :o fftopic:

....una din firme ar putea fii kiar daewoo,d c nu?

Vad ca se tinde sa se spuna sa facem reclama la Daewoo. Pai ce reclama sa mai facem cand le cumparam masinile? Insusi forumul in sine se poate considera o reclama la aceasta marca...sau ma insel ? :)

 

L.E. Emil are dreptate. Aceste probleme s-au mai discutat. Ar fi bine sa se citeasca tot topicul.

Edited by BH ZNS

Share this post


Link to post
...sau ma insel ? :)

 

Te inseli. Nu vrem sa facem reclama acestei marci (sau acestor marci). Forumul este o comunitate si marca/marcile sunt ceea ce au/avut in comun membrii.

Share this post


Link to post

Nu cumva te inseli si tu? :)

Share this post


Link to post

E posibil. Fiecare cauta si ia ce vrea si poate.

Share this post


Link to post
Cred ca s-au mai discutat treburile astea, citeste tot topicul! Si renunta la "K" uri :thumbl:

care e problema ta in legatura cu 'k' meu???

 

Putin :o fftopic:

Vad ca se tinde sa se spuna sa facem reclama la Daewoo. Pai ce reclama sa mai facem cand le cumparam masinile? Insusi forumul in sine se poate considera o reclama la aceasta marca...sau ma insel ? :)

 

L.E. Emil are dreptate. Aceste probleme s-au mai discutat. Ar fi bine sa se citeasca tot topicul.

Da,te inseli! Pt ca fotumul se adreseaza in cea mai mare masura, posesorilor acestei marci!Pt ei nu are cum sa mai fie o reclama!Iar pt o persoana care si-ar dori sa achizitioneze aceasta marca si ar intra pe acest site,nu e tocmai o reclama pt ca aici se discuta si probleme tehnice sau neplaceri traite de posesorii masinilor si automat ar putea lua hotararea de a nu mai cumpara masina!Autocolantul lipit pe luneta ar fi o solutie pt cresterea bugetului forumului!Cat ar insemna cateva sute de euro avand in vedere cate masinii vinde Daewoo,pt o reclama de cativa cm patrati afisata pe lunetele masinilor?extrem de putin pt Daewoo(ca suma alocata) si extrem de mult pt noi utilizatori(e bine cand intram si gasim orice informatie?!?)

Share this post


Link to post

offtopic:

Si chiar crezi ca toata lumea se bucura ca posesorii devin informati?

Share this post


Link to post

offtopic pentru atentionare publica:

 

...care e problema ta in legatura cu 'k' meu???

Problema este la tine, ti-au trebuit doua avertismente pentru a intelege in ce comunitate ai intrat.

Mai trebuie sa te interesezi ce reprezinta pentru un strain, care citeste pentru prima data scrisul tau, zgarcenia in utilizarea spatiilor dintre semnele de punctuatie ! Decat sa te chinui sa atragi atentia prin ortografie, chestiune rezolvata demult, mai bine te remarci prin idei sau informatii. Asa ar suna si unul dintre motto-urile acestui forum. Principalul motto ar fi "libertatea fiecaruia se intinde pana acolo unde nu calca libertatea unuia", un echivalent modern al acelui "toti pentru unul si unul pentru toti".

Edited by tolin

Share this post


Link to post
Te inseli. Nu vrem sa facem reclama acestei marci (sau acestor marci). Forumul este o comunitate si marca/marcile sunt ceea ce au/avut in comun membrii.

Nu stiu daca ma insel. Ai cumparat o masina, circuli cu ea, te vede lumea, multi isi pun intrebari despre masina respectiva si poate se naste dorinta de a avea masina X. Asta in conceptia mea este "un fel" de reclama - involuntara zic eu.

 

Pt ca fotumul se adreseaza in cea mai mare masura, posesorilor acestei marci!Pt ei nu are cum sa mai fie o reclama!Iar pt o persoana care si-ar dori sa achizitioneze aceasta marca si ar intra pe acest site,nu e tocmai o reclama pt ca aici se discuta si probleme tehnice sau neplaceri traite de posesorii masinilor si automat ar putea lua hotararea de a nu mai cumpara masina!

Mie mi se pare corect ca in momentul in care doresti sa iti cumperi o masina sa te poti informa de problemele care pot sa apara la o masina, despre modalitatile de rezolvare a acestora si de costurile ce le implica aceasta rezolvare. Daca ai citi mai mult ai vedea ca nimeni nu spune " eu nu mai imi cumpar o masina de aceasta marca niciodata". In plus mai poti sa vezi cati dintre membri au ales sa cumpere o masina din aceaste marci datorita parerilor de pe acest forum. In ata ordine de idei, vrei sa faci reclama la Daewoo & Chevrolet, pe un forum pe care se discuta problemele tehnice si neajunsurile acetora. Deci cred ca te contrazici singur in acesta problema :D .

 

Autocolantul lipit pe luneta ar fi o solutie pt cresterea bugetului forumului!Cat ar insemna cateva sute de euro avand in vedere cate masinii vinde Daewoo,pt o reclama de cativa cm patrati afisata pe lunetele masinilor?extrem de putin pt Daewoo(ca suma alocata) si extrem de mult pt noi utilizatori(e bine cand intram si gasim orice informatie?!?)

 

Daca nu stiai :D , exista autocolante cu DaewooClub.ro si Chevrolet Club.ro, care se poarta benevol de catre membri. Sa te plimbi cu o masina marca Daewoo si sa scrii pe ea "Cumparati marca Daewoo" mi se pare...nu stiu cum.

In alta ordine de idei reclama e bine venita pentru acest forum si sunt o gramada de banci sau alte firme care ar putea avea un baner pe forum.

Edited by BH ZNS

Share this post


Link to post

Am o depunere in data de 29.05.2007 de 100 lei. Asa apare in extrasul de cont : 29/05/2007 INC2007052907799/INGB 100,00. Care esti?

Share this post


Link to post

Gasiti atasate facturile scanate pentru legatura la Internet (2 luni sunt dublate/suprapuse din incompetenta RDS-ului, au fost corectate). Luna iulie este platita, mai avem bani doar pentru august :(

factura_feb_mar_apr.JPG

factura_martie_mai.JPG

factura_mai_iunie_iulie.JPG

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...