Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Sustinere Existenta Forum

Recommended Posts

Eu as zice ca macar acum, cand unii din noi au strans randurile in sensul titlului acestui topic sa cautam solutii impreuna, fara sarcasmul cotidian.

Parerea mea.

 

PS Noroc ca nu e dupa tine :) )

Share this post


Link to post
Eu nu i-as lasa pe unii sa scrie nici dupa ce au cotizat, unii au citit doar ce au scris ei, altii nici atat, ca-i imposibil.

 

 

Corect, noroc ca nu e dupa tine! #-o

Share this post


Link to post
Din pacate nu mai putem hosta forumul gratis. Vom incerca sa nu limitam nimic din ce exista acum (spatiu atasamente, mesagerie privata, avatar etc).

 

O varianta de sustinere ar fi banerele si transformarea forumului intr-un forum care sa-si asigure existenta (reclame, banere etc), cealalta varianta ar fi sustinerea forumului din contributii benevole.

Suma pe care trebuie sa o acoperim este de 480 USD + TVA / luna, pentru o banda garatata de 2Mbs (banda o vom lua de la RDS), un spatiu de peste 8Gb si trafic lunar 40-50Gb. Am analizat si alte oferte tentante, dar nu sunt serioase si/sau nu pot acoperi in .ro necesarul de banda.

 

Cei care ne ocupam de forum, nu putem acoperi integral acesta suma LUNARA, ca atare singura solutie sunteti voi, ultilizatorii, fiecare dupa cum are posibilitatea si dorinta de a ajuta forumul Daewoo & Chevrolet Club.

 

Daca nu reusim sa stringem suma intrega, vom lua doar 1MB/s, caz in care forumul tot va functiona, dar va merge mai greu.

 

Va multumim!

De ce nu gratuit 100%?

Am citit threadul pana la sfarsit + - cateva pagini.

Deci:

Care sunt ultimele necesitati?

Pe concret:

Cunosc cateva companii de hosting care pot sa acopere necesitatile din prima pagina.

Propunerea mea:

Gratuit 100% contra reclame din reteaua proprie.

Daca va intereseaza, trimiteti la pr@underclick.ro detalii privind:

Necesitati reale previzionate pe urmatoarele 12 luni.

Datele de contact ale persoanei cu care se va face contractul.

Un user/parola pentru acces la statistici google analytics.

Statistici on server pe ultimele 12 luni.

Share this post


Link to post

Va recomand sa vedeti si oferta de la 1and1.com:

1and1.com

Eu am 2 servere inchiriate de la ei de app 3 ani - ii recomand cu caldura.

Share this post


Link to post

Update saptamanal:

 

sold initial inainte de hosting 427

Abramburel 110

adycez 20

alexino 20

alexmohora 20

Alezz 10

alx 50

Ami 20

bebelushu 50

Bel_Ze_but 20

BH ZNS 15

brainiac 30

closchkutza 25

CrisR 50

dan_m 50

Dana_AB 100

danker62 30

emi2009 20

Emil_Popescu 20

feryci 30

florin_pch 10

Gica 25

gomez99 30

Guru 50

ileana 100

iulia 30

lexu' 30

mari_d 10

Marynu 25

moshu 50

necunoscut 20

necunoscut din Constanta 20

NFS 100

NGruia 100

nrares 100

ovidiuc 50

Pepino 30

perfidus 30

romulus 20

satori 200

sebian 50

senna 10

serghei 20

sharpe 50

SMSorinXP 25

sprite 100

th3_grimreaper 20

tiboasca 20

Tommy 20

totti 50

uskt2005 25

wolfman 50

zalmoxis 100

zapacitu 20

Zmeul_cel_rau 20

TOTAL 2727

 

Prima plata nu a fost inca facuta, asteptam sa apara factura.

Share this post


Link to post

Intr-adevar este o problema, asta cu finantele... Insa fara sa vreau, totusi mesajul meu va parea cel putin "carcotas". E prima data, - acum, - cand intru pe forum dupa o indelungata perioada. De ce? Pai... ce sa zic, ca sa nu supar? Intotdeauna am multumit colegilor care m-au ajutat cu sfaturi si informatii ( mesajele mele stau dovada).... insa... vedeti voi, - atunci cand intr-adevar ai o problema si-ti "crapa buza" dupa o informatie/sfat competent/recomandare strict legate de AUTO, cauti un pic si postezi pe forum, nu? Si astepti un ajutor. UNEORI insa in loc de ajutor te trezesti cu mesaje laconice ca:

"use search inainte de a pune intrebari";

"s-a mai discutat";

... si chiar altele care uneori sunt chiar putin deranjante prin "tonul" lor.

In fine, forumul TREBUIE sa mearga in continuare, - e opinia mea clara, - si oamenii care il sustin si-l fac sa existe fac o treaba extraordinara ce merita respectul nostru.

Exista doar "mici" scapari care ne indeparteaza putintel de a mai intra pe aici ( pe unii, desigur, - nu generalizez!), insa cred ca si asta s-ar putea corecta si forumul insusi ar deveni mai "prietenos"....

Am sa incerc si eu sa ajut forumul, stiu cu cine trebuie sa vorbesc face-to-face... :)

Share this post


Link to post

S-au reparat, reorganizat, denominat contributiile. Acum gasiti acolo lista preaonorabililor contribuabili.

Share this post


Link to post

O fi ...da pe alte site-uri :D . Mie imi place linku ala "Creaaza"

Share this post


Link to post

Necunoscutul din CT, eu sunt :mrgreen:

Share this post


Link to post

@mike.omega: corectat

Share this post


Link to post

Imi cer scuze pentru intirziere.Am reusit sa va trimit prin Home Bank 35 Ron cu speranta ca in viitor sa fie o marire de suma.V-as ruga sa imi confirmati daca s-a primit suma dat fiind ca fac prima data o plata in asa fel catre voi.

Share this post


Link to post

Am varsat si eu 50 lei azi.

Share this post


Link to post

Ptr clarificari, va rog sa-mi spuneti care sunteti Pacuraru Daniel din Tulcea si un necunoscut care a depus zilele astea (azi au intrat banii) 20 ron prin INGB.

Share this post


Link to post

Mai sus am indicat un link unde sunt gazduite gratuit forumuri.

Nu stiu, a trecut neobservat, sau nu se preteaza la ce se doreste pentru acest forum.

Poate administratorii vor da un oarece raspuns.

Iata o parte (luata cu "paste") din textul primei pagini a linkului respectiv:

 

 

Ce este un forum??

Un un loc al Internetului unde oricine poate să scrie si sa schimbe informatii.Oricine cu experientă minimala poate să deschidă Forum si să discute despre subiectul său preferat cu alti oameni cu aceleasi puncte comune. Acest este o comunitate! Deschizând un forum cu pe noi este GRATUIT LIBER shi USOR. Dvs puteti să conturati forumul prin panoul admin si NU sunteti nevoiti sa fiti un maiestru în HTML sau PHP!!!

 

Ce este ro ?

Este un site creat de autorii uneia dintre cele mai mari comunităti din reteaua de Internet Italian www.Raulken.it (mai mult de 70000 utilizatori, pin jur de 2 milioane de pagini văzute lunar si peste 100 membrii ai staff-ului) care si-ău pus experienta lor la un loc pentru a ajutor toti oameni sa construiasca l propriul lor forumu si propia lor comunitate fara să piarda timp si bani( totul este gratuit) pe server, domeniu si dezvoltarea software.

Aici forumuri folosesc Phpbb Technology pe un server cu conexiunea 100de MB pe s, 4 Intel Xeon Cpus, Mysql Database, serverul Apache si Linux: Acesta ofera stabilitate , rapiditate si incredere. Toate informatiile suntprelucrate cu PHP prelucrând si au transmise compresate să sporească realizarile si să reducă costurile suportate de noi-www.forumup.com. Forumup creste în fiecare zi conform cu cererilor oamenilor sai.

 

Ne puteti contacta vizitandHelp-Forum-ul

 

Click aici pentru a crea un nou forum

 

Caracteristici

 

Nume la libera alegere.ForumUp.ro address

Categorii, Forum sh discutii nemarginite

Forumuri private si publice

Un puternic motor de

Sistem privat de mesaje

Optimizat pentru cea mai buna

Link vizibil doar pentru useri inregistrati

Mail pentru toti useri inregistrati

Many Teme si stiluri multe din care puteti il alege pe cel potrivit pentru forumul tau

Sute de smileys pe care le poti folosi

More 50 de limbi

Aici avem lista comleta a caractristicilor...

User Community Guide for start

Un ajutor rapid si eficientpe Help-Forum 24-7-365 Click here ! Austria Australia Belgium Canada Brazil China Czech Republic Denmark France Germany Greece Hungary India Iran Italy Japan Lithuania Latvian México Netherlands New Zealand Poland Romania Russia Slovak Republic South Africa Spain Sweden Switzerland Turkey United Kingdom U.S.A. ForumUp.com ForumUp.eu ForumUp.info ForumUp.jobs ForumUp.mobi ForumUp.name ForumUp.net ForumUp.org ForumUp.tv

Share this post


Link to post

Imi pare rau ca nu am avut timp sa raspundem la toate propunerile. In schimb, le-am analizat pe toate, pe unele mai mult, altele au picat doar la prima privire.

Am vazut propunerea ta si nu este ceea ce ne trebuie noua, cel putin nu in acest moment.

Share this post


Link to post

salut

nu prea stau eu pe forum dar am si eu ceva inrebari legate de trafic si de spatiu pe hdd poate va ajut cu un host gratis, daca va intereseaza bine inteles dati un mail ceva sau un pm.

 

merci

Share this post


Link to post

Pai daca ti-ai valida modificarile facute in profil la campul e-mail, dand click pe linkul primit, poate o sa putem sa-ti trimitem si un pm.... :-W

Share this post


Link to post

Pentru conformitate, cine e Pop Vasile din Baia Mare?

Share this post


Link to post

Cotizat 20 ron pe data de 31.03.2007 dint-un cont ING, au ajuns banii?

Share this post


Link to post

Da. Te trecusem necunoscut. Imediat ce apare un admin, vom face modificarile.

Inca o data, va rog, ca dupa ce depuneti banii in cont, sa imi trimiteti in PM.

Share this post


Link to post

La ING puteti sa va scrieti nick-ul in ultimul camp cand faceti tranzactia la consola.

Share this post


Link to post

sau "Membru Nr"

 

Modificat. nepotu

Share this post


Link to post

ca idee,ce ar zice CHEVROLET?un pic de ajutor cred ca s-ar putea.ma refer la Chevrolet ROMANIA

 

ca incepator pe acest forum si SPER ca viitor posesor de chevy as fi interesat de sustinere.rog ct si banca unde sa depun.or fi pe undeva dar nu stiu unde .repet sunt incepator dar orice are un inceput.

 

comanv05@yahoo.com sau comanviorel@clicknet.ro

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...