Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

ESPERO - poze cu modificări

Recommended Posts

very nice, insa... poze cu exteriorul ai ?

Share this post


Link to post

asta e singura poza pe care o am. E super intr-adevar

Share this post


Link to post
Sorry pt deranj! O masina tare din Craiova va aduc in fata.

 

sti de ude cumpar un eleron la fel?

Edited by 77kid

Share this post


Link to post

Salutare, cine stie unde pot sa fac rost de pleoape ca in poza atasata, sau sa imi spuna cineva cum este prelungita capota peste faruri :scarpin:

post-3009-1141319359_thumb.jpg

Share this post


Link to post

acelasi raspuns il vreau si eu!!!!!!!!

Share this post


Link to post

Ne e prelungita capota ci "calandrul" acela. Tinichigerie si vopsitorie...asa se face!

Edited by SORAN

Share this post


Link to post

Shi asha zisu' "calandru" se moade demonta de pe masina? :-W

Share this post


Link to post

Sa spuna posesorii de Espero. Eu zic ca da ca doar nu a crescut acolo ;)

Share this post


Link to post

Bucata aia din fata pare facuta din fibra. Cred ca nu e mare branza de schimbat partea aia (care din amintirile mele de la Espero parca nici nu era tabla...).

  • Like 1

Share this post


Link to post

E tabla si are niste suruburi care se vad cand deschizi capota. Pe dedesubt are si un silicon care il tine sa nu zdrangane. Daca nu iese doar desfacand suruburile alea atunci trebuie sa mai fie niste suruburi pe langa faruri. Nu mai tin minte exact.

Share this post


Link to post

Mai sunt si niste suruburi ascunse pe langa alea vizibile.

Share this post


Link to post

exact...eu am incercat sa-l dau jos odata si parca imi aduc aminte ca trebuie dat spoilerul jos dupa care are 2 suruburi sanatoase prinse de sasiu...parca asa imi aduc aminte...

Share this post


Link to post

Nu trebuie dat spoiler jos neaparat, doar ca are 2 suruburi de 10 intr-o pozitie foarte incomoda.

Share this post


Link to post

Nice car :)

 

Green Devil

1131902793_green_devil_espero_04.jpg

1131902794_green_devil_espero_05.jpg

1131902795_green_devil_espero_07.jpg

1131902795_green_devil_espero_08.jpg

1131902796_green_devil_espero_10.jpg

1131902798_green_devil_espero_11.jpg

1131902798_green_devil_espero_13.jpg

1131902799_green_devil_espero_02.jpg

1131902799_green_devil_espero_06.jpg

1131902799_green_devil_espero_09.jpg

1131902799_green_devil_espero_12.jpg

1131902799_green_devil_espero_15.jpg

1131902800_green_devil_espero_14.jpg

1131902802_green_devil_espero_17.jpg

1131902804_green_devil_espero_19.jpg

Share this post


Link to post

Nu-mi place disproportionarea intre marimea rotilor si restul.

Share this post


Link to post

Asa se intimpla cand se adauga pe o masina praguri si spoilere mai mari, fara sa se puna si roti mai mari...

Share this post


Link to post

Unde gasesc eu un spoiler de genul asta???? Am cautat de mi-au sarit papucii si unghiile de la degete si degeaba...

post-4916-1170974257_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Sunt interesat de acea bară de ranforsare din compartimentul motor. În pozele de la începutul topicului am văzut-o la un doch 1,5. Mi se pare că nu este hand made. Aş încerca să o reproduc, dar mă tem că nu sunt calificat pentru aşa ceva.

Share this post


Link to post

Poate culoarea aia pe masina originala... fara tuning... alte jenti. Mie espero mi se pare limuzina nu de tunat asa :)

Share this post


Link to post

Eu nu inteleg o chestie...

Stopul ala spate dint-o parte in alta mi se pare un element distinct la Espero si personal, imi place foarte mult. Nu inteleg de ce lumea incerca sa il acopere. Poate sunt eu defect...

Share this post


Link to post

Imi place espero cam din toate punctele de vedere. Mi se pare o masina foarte reusita pentru vremea ei si inca o prezenta foarte agreabila pe strazi in prezent. Le mai slutesc unii, insa per ansamblu nu prea-si bat joc de ele. Cine a proiectat Espero are toata aprecierea mea! (si cred si a mai multor persoane, cel putin de pe forumul acesta).

Share this post


Link to post
ia uite ce face o manuta priceputa din espero...

 

... Stopul ala spate dint-o parte in alta mi se pare un element distinct la Espero si personal, imi place foarte mult. Nu inteleg de ce lumea incerca sa il acopere. Poate sunt eu defect...

 

Inca o dovada ca nu-i suficient sa ai o "manuta priceputa", in primul rand, iti trebuie altceva. Subscriu, a distruge semnul distictiv, de unicitate, al acestei frumoase masini (espero) este o dovada ca urasti aceasta masina si doresti s-o transformi in altceva.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...