Jump to content
Sign in to follow this  
dellicio

Cod Culoare Chevrolet Aveo - Albastru Urban (urban Blue)

Recommended Posts

nu gasesc codul de culoare de la masina. in carte e albastru urban, dar codul nici naiba nu stie pe unde e trecut. presupun ca pe caroserie pe undeva. unde sa caut?

Share this post


Link to post

Cand salti capota, deasupra grilei pe undeva pe la jumatate e o placuta de metal si acolo scrie ! Cel putin asa e la Lacetti

Share this post


Link to post

vezi pe prima pagina a carnetului de garantie , eu am misty blue si e "05U"

Share this post


Link to post

Daca nu te descurci cu sfaturile de mai sus, cauta in conventia de comanda sau ceva similar de la dealer, vopseaua metalizata e trecuta la optionale si gasesti acolo codul.

Share this post


Link to post

Am o nedumerire am vazut pe siteul chevrolet.ro la culorile de la aveo 3 variante. Solid, mica si metalizat. Ce e cu mica asta e ceva intermediar intre solid si metalizat sau cum? Stiam doar de metalizat si "nemetalizat. Mica intra ca pret la metalizat sau la "ne.."? :scarpin:

 

Atasez si o poza.

post-1228-1174475783_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Eu am ales misty blue si intra la metalizat.Din cate stiu eu singura care nu intra la metalizat e culoarea alba.

Share this post


Link to post

:-? La alti dealeri sunt si alte culori, pe oferte,care nu intra la metalizate.

Share this post


Link to post

Si care ar fi acelea?

Share this post


Link to post

Mica cred ca inseamna in doua straturi, ma rog ar insemna ceva efect pe acolo. (off-topic: la mine se cheama black mica, si e metalizat)

Share this post


Link to post

Mica este fix ce este si in romana, adica un mineral ce "creste" in folii relativ foarte subtiri. "Fulgi de mica" se folosesc si pentru zugraveli. Facuti si mai mici se folosesc pentru a da sclipiciul gen "metalizat". O caracteristica buna comportamentul la temperatura, aproximativ neutru.

Ceva detalii si povesti (in general despre "mica") http://micasales.com/

Share this post


Link to post
Din cate stiu eu singura care nu intra la metalizat e culoarea alba.

 

De asemenea si rosu este nemetalizat.

Share this post


Link to post

Pai am pus si o poza tooocmai in primul post unde se vede care sunt nemetalizate: alb, galben, rosu.

La skoda fabi sunt 3 tipuri de vopsea cel putin asa cred dupa pret.

Share this post


Link to post

GOLD&PLATIN GALATI : Misty blue - mica=metalizata

 

pretul masinii +188 euro culoarea(metalizata)

Share this post


Link to post

La inceputul lui martie am dat comanda pt Aveo 5 usi - culoarea metalizata costa cu 250 e in + (aici intra si mica). Deci, culorile nemetalizate erau doar : alb, galben, rosu. Am luat galben, ca e beton

Edited by ciprianeagu

Share this post


Link to post

mica este intradevar catalogata la noi ca fiind metalizata. ca posesor de aveo cu negru mica pe el ma declar mai satisfacut si multumit de luciul si tentele date de aceasta culoare decat de un simplu negru metalizat.

Share this post


Link to post

eu am albastru.. mica nu e metal, are un efect de reflexii multiple, dezordonate; sa zicem la metalizata te uiti in oglinda, dar la mica te vezi cu pete :lol: cu efecte

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...