Jump to content
Sign in to follow this  
zeneseu

Publicitate Pe Masini

Recommended Posts

Corect caritas cu firmele astea care percep taxa pentru asa ceva, ca asa sunt romanii tzepari. dar sunt si firme de genul asta care au venituri exclusiv din publicitate si nu percep nici un fel de taxa cum ar fi www.internationalemedia.com si colantauto.ro. Eu am fost in afara si conceptul merge, am vazut de la visa publicitate pe masina si nu vad de ce nu ar merge si la noi pt ca daca stai si te gandesti la noi a fost la inceput in anii 90 pe panouri publicitare acum mai nou pe pe autobuze si taxiuri deci trendul exista. Oricum faza asta mi se pare o publicitate de lux si brandurile ar trebui sa plateasca bani grei ca eu personal sa il promovez, e mult mai mare impactul ca accept eu sa il promovez pe el decat pe un amarat de panou impersonal sau un autobuz obosit :P

Share this post


Link to post

pe ei nu ii intereseaza ca tu le faci un favor ca iti pui pe masina personala asa ceva. Ei se gandesc mai intai cati oameni pot vedea reclama, locul unde ar putea sa o vada, cat de previzibil e traseul (asa poti avea un anumit target), suprafata pe care e expusa reclama si tot asa

Share this post


Link to post

@mancielo Ar prinde si la noi faza...si chiar prinde. DAR banii pe publicitate se platesc unei companii/societati care are parc auto propriu si nu unui singur individ. Pentru cei 200 eur ce ii primeste un posesor auto, inseamna ca firma de publicitate trebuie sa incaseze macar 500. Mi se pare exagerat de mult sa platesti pentru o singura masina. Cauza falimentului, in mod sigur a fost faptul ca nu au gasit clienti care sa plateasca atat pentru o reclama.

 

pe ei nu ii intereseaza ca tu le faci un favor ca iti pui pe masina personala asa ceva. Ei se gandesc mai intai cati oameni pot vedea reclama, locul unde ar putea sa o vada, cat de previzibil e traseul (asa poti avea un anumit target), suprafata pe care e expusa reclama si tot asa

 

Si nu ti se pare normal? Tu ai vrea ca reclama ta sa stea ascunsa dupa un pom, sau sa fie in vazul lumii ? ;)

Share this post


Link to post

Despre publicitatea pe masini.Sursa Gandul.

Share this post


Link to post

Chiar azi dimineata am vazut un spark rosu cu publicar.."advertise here"..bla bla. Unii sunt prea creduli si se bucura la tot felul de "afaceri". Nu trebuie sa ai mirosul dezvoltat ca sa vezi ca afacerea cu "actipildu" pute tare. Asta e din seria "ai castigat 10.000 E, cumpara o cartela si trimite-ne codul".

Share this post


Link to post

Din punctul meu de vedere oamenii astia isi merita soarta.

Daca era vorba de vreun amarat din varful muntelui care n-a avut in viata lui acces de la informatie mai ziceam...dar daca dupa atatea tepe, devalizari de banci, caritasuri si alte alea, tot mai exista creduli consider ca nu au scuza.

Share this post


Link to post

Pai...cel mai simplu e sa intrebi de ce primesti tu bani si mai exact ce trebuie sa faci pentru asta. Simpla afirmatie ca trebuie platita o taxa de inscriere deja ar trebui sa te puna pe ganduri. Plus clauza din contract unde firma respectiva nu se obliga sa iti dea un contract. Dar din pacate vanam castiguri usoare si chilipiruri, ceea ce duce implicit la tepe.

 

Tot ce pot sa zic, e ca ma bucur pe de-o parte ca acest topic a condus la demascarea acestor tepari. Dar din pacate cu toate articolele din presa, tot mai sunt naivi care mai pun botul.

Edited by ZeNeSeu

Share this post


Link to post

Si chiar azi am vazut un Aveo nou si stralucitor inscriptionat pe toate 4 portierele cu publicar :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...