Jump to content
Sign in to follow this  
zeneseu

Publicitate Pe Masini

Recommended Posts

Mie mai mult de 20-30 de lei nu mi se pare normal sa platesc la inceputul unui astfel de contract. Sume de sute de euro pentru un inscriptionat arata ca tre sa fii bolnav la cap sa nu te prinzi de figura. N-au cum sa se justifice.

Share this post


Link to post

E clar: sistem piramidal. Se platesc ratele celor deja inscrisi din banii noilor veniti. Banuiesc ca masinile sunt in leasing, asa ca, atunci cand nu va mai functiona sistemul, proprietarii masinilor vor fi obligati sa le dea inapoi. Si apoi sa se judece cu patronul spre recuperarea taxei de inscriere.

Ma inscriu si eu in sistem, cu conditia ca in talon sa scrie numele meu, atunci as plati taxa de inscriere de cateva sute de euro. :) )

Dupa ce apare numele meu in talon, CI, etc, nu mai au ce sa-mi mai faca.

Share this post


Link to post
Noah...sa vedeti ce am starnit! Ne mai citesc si altii forumul

In primul rand salutare ca sunt nou pe forum.

Am fost si eu(ca si multi altii) la aceasta firma Il Ferro, ba chiar am si prieteni care(creduli,naivi,etc.) au facut contract cu ei si au platit cei 730 euro. Eu nu am facut pentru ca nu am avut bani(730 euro).Detalii:

1.Masina proprie:

-contract 2 ani, taxa 730 euro

-contract 5 ani, taxa 1330 euro

Se primeste 200 euro lunar.

Minim 40 km zilnic.

Control kilometraj(poza) intre 1-7 ale fiecarei luni.

2.Masina noua:

-contract 7 ani, taxa 330 euro(dealer agreat)

-contract 7 ani, taxa 730 euro(oricare alt dealer)

Se primeste 160 euro lunar.

Minim 30 km zilnic.

Control kilometraj(poza) intre 1-7 ale fiecarei luni.

 

Dar cireasa de pe tort este in contract, si cine nu citeste atent...:

-articolul 6.2: “Toate obligaţiile din prezentul contract, atât pe întreaga sa durată, cât şi în cazul în care se produce din diferite motive rezilierea sa, rămân valabile”.

Adica si dupa rezilierea contractului trebuie sa pastram autocolantele pe masina. :o

Share this post


Link to post

Probabil ca nimeni din cei ce au incheiat acest contract nu au citit acea clauza bine ascunsa de baietii smecheri! :spumelagura: Si in caz de reziliere se mira de ce se mai trezesc si cu proces pe cap! :(

Share this post


Link to post

Cam ceea ce ziceam cu semnatul in viteza al contractelor...

Share this post


Link to post

Ce contract e ala care mai e in vigoare dupa reziliere? =))

Share this post


Link to post

Pactul cu Diavolul?

Share this post


Link to post

Daca ar fi fost chestie serioasa, chiar ca as fi pus, mai ales ca am ajuns acum sa fac minim 60km zilnic numai in oras.

Share this post


Link to post

E o chestie serioasa...mai ales ca primele 3 luni cat esti obligat sa porti reclama la firma de publicitate esti platit din banii tai (taxa de inscriere)-in cazul contractului pe 2 ani :D

Share this post


Link to post

Au mai aparut reclame la KO racing prin cj, sincer ma indoiesc ca au de unde plati 120 de euro pe masina/luna. :)

Share this post


Link to post
Daca ar fi fost chestie serioasa, chiar ca as fi pus

Ideea e interesanta, dar ceva nu e in regula din punctul meu de vedere... incepand cu explicatia data de reprezentantul firmei si pana la acea taxa destul de mare pt. a intra in "circuit"! :scarpin: Posibil sa ma insel, dar pare a fi teapa!

Share this post


Link to post
www.mobilspot.ro

 

Am discutat cu un amic din Brasov care a achizitionat un autoturism si a beneficiat de aceasta oferta...pentru ce interesati gasiti detalii complete pe site. Sper sa fie util.

Se pare ca nu ai urmarit subiectul in presa :) Mobilspot = ILFERRO - Aceeasi Marie cu alta palarie :)

As dori sa discut cu prietenul tau dupa vreo 6 luni, sa vad ce parere are despre chestia asta. :)

Edited by BH ZNS

Share this post


Link to post

Am aflat si eu despre o firma care presteaza servicii de genul asta ,dar se pare ca pe noi nu ne accepta :( au decat 5 marci pe care pun colante . Am completat un formular si in 5 minute m-au sunat si m-au intrebat daca vreau sa achizitionez o masina cu ajutorul lor ... le-am zis ca vreau sa pun pe maybach-ul (Matiz) meu si mi-au zis ca nu pun decat pe anumite marci le gasiti pe site-ul lor www.publicar.ro ,oricum daca cer ei bani pentru inscriere ca si ceilalti :scarpin: sigur e hotie pe fata !

Share this post


Link to post

M-am "inscris" si eu acum; sunt curios sa vad daca suna si ce au de zis.

 

Oricum, pt. 100E/luna nu prea merita sa-ti strici vopseaua masinii, fiindca daca le dai jos o sa ramana forma autocolantului sau, mai rau, sa se lipeasca de vopsea din cauza caldurii, cum am vazut pe cateva taxi-uri.

 

Nu, multumesc.

 

Daca ar oferi ei masinile - o flota de Loganuri de expl - gata montate cu autocolante, iar treaba mea sa fie doar sa conduc masina un anumit nr de km/ luna, atunci ar fi altceva.

Edited by LYM

Share this post


Link to post

@ LYM - Te rugam sa ne tii la curent. :) Eu mai stau vreo 2-3 luni si vin cu noutati...adica am un prieten implicat in asa ceva si sunt curios sa vad ce va fi dupa 2-3 luni. Pana una-alta fiti cu ochii in 4. :)

L.E. Te-ai inscris in sensul ca ai semnat un contract sau doar ai trimis un mail de intentie si astepti sa te contacteze ei?

Edited by BH ZNS

Share this post


Link to post

Doar am completat formularul ala de inscriere, dar nu m-a sunat nimeni.

 

Oricum, pt. 100E nici nu ma gandesc.

Edited by LYM

Share this post


Link to post

Misto, ma inscriu si eu si pun un prepay ca numar de contact. Sa-mi bage credit. :) )

Pe dacie pot sa pun colante? Sa-i dublez valoarea?

Share this post


Link to post

Din ce se aude prin Oradea, au cam dat-o in petec astia cu publicitatea pe masini. Ma refer la cei ce ofereau 200 euroi/luna. Deja au cam suspendat ceva contracte. Dupa cum probabil intuiti, pe perioada suspendarii contractului, nu se plateste nici un ban. Cine si-a scos banii investiti la inceput acum sta mai relaxat, cine nu...

Share this post


Link to post

Surpraiz de surpriaz.. cica autopress ar fi dat faliment.

Share this post


Link to post

Da, am vazut si eu la stiri...

Ce revoltati erau oamenii- ma cracanam de ras. Oare cat de fraier poti fi sa crez o firma abia aparuta- unii chiar nu au auzi de net?! Sincer- nu-mi pare rau de ei. Autopres au fost jmecheri si acum stau pititi pe undeva- asteapta politia sa-i gaseasca. Sper sa-i bage la parnaie si sa o rezolve si cu oamenii in oarecare masura.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...