Jump to content
Sign in to follow this  
uskt2005

Faruri Cielo Clare

Recommended Posts

Am o mare problema

 

Mi-a sarit o piatra in farul stanga care s-a crapat, de aceea va intreb daca stiti cumva unde se mai gasesc faruri pentru cielo cu sticla clara, sau daca are cineva si ma poate ajuta o sa ii raman indatorat

 

Va multumesc :osanale:

 

P.S. rog adminii sa nu se supere ca am procedat pe aceasta cale dar sunt disperat

Share this post


Link to post

Sal,

 

Faruri cu geam( de fapt plastic) clar gasesti la magazinul de pise SH si noi din Pantelimon. Cu 50 metri inainte de Sellgros pantelimon. Costa 150 ron 1 buc, dar nu au reglaj electric.

Share this post


Link to post

Presupun ca sunt ca acestea din poza alaturata

Daca cumva ai drum prin zona te poti interesa daca au si daca le dau si numai un far sau doar la set st+dr

 

Multumesc mult

 

L.E. nu este din plastic este din sticla farul

post-4881-1169835489_thumb.jpg

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

Am drum mati p-acolo.

Sunt din plastic ca am luat unul in mana si am ciocanit si pot sa jur ca-s din plastic.

Dau si la bucata sigur.Semnalizarea este separata dar nu stiu pretul.

 

Iti dau tel de acolo si suni si intrebi orice.0788590455/0723872681

Bd. Biruintei ,nr 84 Rocad Kortech

Share this post


Link to post

Am o rugaminte la tine daca poti maine sa treci pe acolo intreaba-i pe domnii de acolo daca au si daca au si vanzare online

 

Daca ai posibilitatea sa le arati o poza cu farurile care le-am atasat eu sa ii intrebi daca asa sunt si ale lor ti-as ramane recunoscator

 

Merci :osanale:

Share this post


Link to post

In urma linkului postat de un membru al forumului, si anume asta, iata ce mail am primit ca raspuns:

 

Thank you for your kindly e_mail.

we quote you our lowest price for some Daewoo lamps for you referrence as following:

 

Daewoo

LS-DL-043 NUBIRA '97 HEAD LAMP(222-1105) R 96190591 L 96190590 usd25.18

LS-DL-044 NUBIRA '97 TAIL LAMP(R 96190750 L 96190749) usd13.98

LS-DL-044-1 NUBIRA '97 TAIL LAMP(CRYSTAL) usd19.99

LS-DL-043-1 NUBIRA '97 HEAD LAMP(BLACK) R 96190591 L 96190590 USD26.98

LS-DL-044-2 NUBIRA '97 TAIL LAMP R 96190750 L 96190749 USD23.88

LS-DL-007 NUBIRA '2000 HEAD LAMP R 96272014 USD16.99

LS-DL-008 NUBIRA '2000 TAIL LAMP(SILVER) USD12.98

LS-DL-008-1 NUBIRA '2000 TAIL LAMP(BLACK) USD12.98

LS-DL-037 NUBIRA '2000 FOG LAMP(WHITE) USD4.88

LS-DL-007-1 NUBIRA '2000 HEAD LAMP(CRYSTAL) USD29.98

LS-DL-039 LEGANZA 97'' HEAD LAMP(222-1106) R 96206540 L 96206541 USD19.98

LS-DL-040 LEGANZA 97'' TAIL LAMP(222-1910) L 96206580 USD11.99

LS-DL-041 LEGANZA 97'' FOG LAMP USD4.99

LS-DL-042 LEGANZA 97'' FRONT LAMP(222-1602) USD1.88

A.Above price is FOB XIAMEN,CHINA.

B.Min Quantity:200PCS PER ITEM;

C.Payment: 100% in advance by T/T.

D.Delivery time: 15days after receive 100% in advance by T/T.

E.Price valid time: 30 days

 

Evident, realizarea unei actiuni de cumparare in grup cu forumul este cam greu de realizat, din cauza comenzii minime de 200 bucati per obiect; pacat, caci preturile sunt bune (25$ un far e foarte ok). Am postat informatia asta in caz ca vine cuiva, vreo idee.

Share this post


Link to post

Ce stiti despre randamentul farurilor cu geam clar ? E mai bun sau similar celor stock ?

Share this post


Link to post

Randamentul este mai bun, dar fiabilitatea lasa de dorit

Share this post


Link to post

uskt2005, daca iti pui faruri clare, vreau sa stiu si eu parerea ta. Eu am faruri noi, si sa vad daca se merita schimbarea...

Share this post


Link to post

@stefan_a Daca citeai macar postul dinaintea ta, ii aflai parerea :P

 

Randamentul este mai bun, dar fiabilitatea lasa de dorit
Edited by ZeNeSeu

Share this post


Link to post

uskt ARE deja faruri clare la masina.

Share this post


Link to post

La naiba- si le-a schimbat FARA sa-mi spuna... =)) .

My bad, anyway.

Share this post


Link to post

dar nu se poate schimba sticla de la faruri ??? adica sa las farul stoc si sa pun doar sticla clara??? am inteles ca e mai buna oglinda de la farul original... eu am proiectoare clare de la rxm si lumineaza super bine dar am si becuri philips blue vision si in proiectoare si in faruri ... .

si mai am o problema as vrea lampile de semnal stg si dr clare dar farurile mele sunt normale credeti ca ar arata bine asa ??? astept pareri.

Share this post


Link to post

Daca schimbi sticla unui far normal cu sticla clara o sa fie un dezastru, pt ca striatiile de pe sticla farului normal distribuie corect fascicolul de lumina

Farurile clare asa cum am spus si mai sus sunt mai bune d.p.d.v. al luminozitatii date fata de cele normale, dar...pt ca intotdeauna exista un dar...sunt foarte proaste calitativ(aici ma refer la sticla farului care se sparge f usor)

 

Iar pt a vedea semnalizari clare langa faruri normale uita-te in poza atasata

post-4881-1206943139_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Daca schimbi sticla unui far normal cu sticla clara o sa fie un dezastru, pt ca striatiile de pe sticla farului normal distribuie corect fascicolul de lumina

Farurile clare asa cum am spus si mai sus sunt mai bune d.p.d.v. al luminozitatii date fata de cele normale, dar...pt ca intotdeauna exista un dar...sunt foarte proaste calitativ(aici ma refer la sticla farului care se sparge f usor)

 

Iar pt a vedea semnalizari clare langa faruri normale uita-te in poza atasata

 

Proiectoarele sunt tot asa de proaste? s-au spart pana acum ? am si eu cielo si nu stiu ce sa fac.. semnalizari cred ca o sa`mi iau, cu farurile m`am cam lamurit, desi ma tentau si alea ca mi`am pus xenon.. (s-au spart la exterior sau in oras? )

P.S. si daca poti..sa pui o poza mai din fata cu faruri normale si semnalizari clare :) evental sa prinzi si proiectoarele daca le mai ai :D merci

P.S. Semnalizarile din aripa de ce sunt ? :)

Edited by Al3x_xct

Share this post


Link to post
Proiectoarele sunt tot asa de proaste? s-au spart pana acum ?

 

.. (s-au spart la exterior sau in oras? )

 

P.S. si daca poti..sa pui o poza mai din fata cu faruri normale si semnalizari clare :) evental sa prinzi si proiectoarele daca le mai ai

 

P.S. Semnalizarile din aripa de ce sunt ?

 

1. Bune la luminozitate la fel de proasta sticla (am schimbat un set - 2 buc- st+dr pana acum)

 

2. In afara orasului, pe drumuri cu criblura si nu numai (am pastrat distanta fata de masina din fata, dar pt masinile ce vin de pe contrasens nu prea ai ce face decat sa tragi cat mai dreapta si sa te rogi :D

 

3. O sa fac zilele astea (am sa incerc sa prin si proiectoarele (inca le mai am pe masina)

 

4. Universale luate de la un magazin din Buc.

Share this post


Link to post
1. Bune la luminozitate la fel de proasta sticla (am schimbat un set - 2 buc- st+dr pana acum)

 

2. In afara orasului, pe drumuri cu criblura si nu numai (am pastrat distanta fata de masina din fata, dar pt masinile ce vin de pe contrasens nu prea ai ce face decat sa tragi cat mai dreapta si sa te rogi :D

 

3. O sa fac zilele astea (am sa incerc sa prin si proiectoarele (inca le mai am pe masina)

 

4. Universale luate de la un magazin din Buc.

 

ok, ms. Probabil o sa-mi pun doar semnalizari, se pare ca astea nu se sparg :) Astept totusi o poza mai din fata. Iar la semnalizarea din aripa, universala..hmm...trebuie sa fi fost de vreun model anume.. :-D. Ai mai largit vreunpic in aripa? Merci

Share this post


Link to post

De spart se sparg si farurile si proiectoarele normale...acum cum ti-e norocu'

N-am facut nicio modificare la aripa cand am montat semnalizarea

Poza sper sa fac azi...daca nu uit :P

Share this post


Link to post
De spart se sparg si farurile si proiectoarele normale...acum cum ti-e norocu'

N-am facut nicio modificare la aripa cand am montat semnalizarea

Poza sper sa fac azi...daca nu uit :P

sper sa nu uiti :)

Share this post


Link to post

se pare ca ai uitat :) oricum, am observat la toti care si`au pus semnalizari clare ca se ingalbenesc. Sunt dintr-un plastic prost...

Share this post


Link to post

Azi ii fac baita la masina si o sa-i fac si poze

Maine le pun

Scuze, dar nu prea am avut timp :(

Share this post


Link to post

nu-i nimic. daca nu o sa se vada in poze, zi-mi tu, au inceput sa se faca nasoale semnalizarile ? :) te rog sa prinzi si proiectoarele in poze. merci.

Share this post


Link to post

Si-a mai cumparat recent cineva astfel de faruri? Vreau sa fac o comanda la RXM pe luni din motiv de luminozitate foarte slaba a celor actuale + ca unul are un suport cam rupt si e si crapata sticla un pic, dar in caz ca nu gasesc la RXM, mai stiti voi alt magazin? Pe net nu prea am gasit din astea, doar din cele cu lupa, peste tot...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...