Jump to content
Sign in to follow this  
Just Me

Probleme Jante

Recommended Posts

Salutare tuturor ,

Am facut cunostinta anul trecut prin toamna cu o groapa criminala la intrare in Sinaia :( si ambele jenti pe stanga au fost serios avariate .Mers la vulcanizare , indreptate cu ,,simt de raspundere '' din ciocan .Stanga spate nu-mi mai face probleme insa stg fata e catastrofa .Cauciucul nu are nimic insa trebuie sa-i fac presiunea o data la max 2 zile si m-a disperat.

Intrebare : stie cineva o vulcanizare buna , care sa roluiasca jenti de tabla-ieftin si bine :) (daca se poate asa ceva in Rom ?? :-? ) .

Merci

Share this post


Link to post

Te-ai gândit şi la varianta să schimbi janta cu una nouă? Nu cred că te va falimenta...

 

Oricum. Pe Calea Dudeşti, cum vii dinspre McDonalds-ul de la Dristor, pe dreapta este un service roţi. Eu mi-am îndreptat acolo jante de aliaj şi se pricep (dar erau puţin strâmbe). AutoSoft se numeşte.

 

Baftă!

Share this post


Link to post

Multumesc , cred ca-l stiu si am sa-mi fac timp sa trec pe acolo .Daca te intreb si de-o aproximatie de pret ma injuri? :D .

Nu prea as vrea sa iau o janta noua , cand ma asteapta amortizoare spate -deosebit de urgent , ulei cutie de viteze-urgent si cred din ce am citit pe forumurile de aici o posibila problema cu valva PCV , dar nu garantez.

PS :o janta noua din tabla neagra are idee cineva cat ar putea fii? :-?

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...