Jump to content
Sign in to follow this  
zeneseu

Cielo Std

Recommended Posts

I-as vopsi oglinzile in culoarea caroseriei, alb e si ieftin.

 

M-am interesat eu cum e cu oglinzile. Mi s-a spus la vopsitorie ca nu e un plastic care se preteaza la vopsit. Din motivul asta (cat si faptul ca sunt fragile si nu se pot rabata) am ales solutia schimbarii lor cu unele de executiv (sh). Cele de executiv se preteaza la vopsit, se ofera si garantie.

Share this post


Link to post

@jimmyd- ai uitat sa intrebi de butelie :drinkers: :dizzy:

Share this post


Link to post
Din pacate cu paravanturile nu am inca poze dar am sa fac-promit

 

 

A cam trecut ceva vreme de cand ai promis...unde-s pozele cu paravanturile? ca as vrea sa vad cum vin pe masina poate-mi pun si eu :mrgreen:

 

:drinkers:

Share this post


Link to post

Asa...si ca sa fie frumos am mai lasat putina vreme pana sa imi tin promisiunea. Azi...de ziua mea (a copilului :D ) am hotarat sa pun pozele cu deflectoarele de aer.

 

post-6093-1180713091_thumb.jpg post-6093-1180713110_thumb.jpg post-6093-1180713127_thumb.jpg

 

Cam astea ar fi. Deflectoare de aer cu banda dublu adeziva. Intentionez ca in miomentul in care am sa pun mana pe o rola cu banda dublu adeziva, sa le dezlipesc si sa le mai cobor putin.

Share this post


Link to post

Frumos ZNS! Si eu vreau sa-mi iau asa ceva dar din acelea koreene care sunt mai rotunjite si se aplica altfel pe geamuri! Frumoasa masinuta si ingrijita, s-o stapanesti sanatos!

Share this post


Link to post

Azi mi-am cadorisit zana cu un set de becuri Philips Vision Plus, fabricate la mama lor in Germania si nu prin Turcia sau mai stiu eu pe unde. Pretul a fost de 81,50 lei/set, si au fost cumparate de la un tuning shop din Oradea. Ca prime impresii (dupa ce am asteptat nerabdator noaptea), se simte o oarecare diferenta fata de cele standard, dar nu te da pe spate (vorba lui...stie el cine :D )

Atasez poze cu ambele tipuri de becuri montate - standard si Vision Plus.

 

post-6093-1187295299_thumb.jpg post-6093-1187295316_thumb.jpg post-6093-1187295327_thumb.jpg

 

L.E. Mentionez ca un far are bec standard (Osram) iar celalalt far are bec Vision Plus. Nu vreau sa sune a ghicitoare, dar va puteti da seama care dintre ele e becul Vision Plus?

Edited by BH ZNS

Share this post


Link to post

Becul dreapta al masinii?

Share this post


Link to post

Si eu zic tot dreapta al masinii. Dar pentru Vision Plus ai dat dublu ca pret. ;)

Share this post


Link to post

Intr-adevar este becul din dreapta al masinii. Felicitari pentru ochiul format @-) :D

@Lao Becurile sunt Vision Plus, iar pretul...ce am gasit la magazinele virtuale, erau mai ieftine e adevarat, dar cu taxele de expediere ieseam la acelasi pret. Partea proasta e ca nu stiu ce becuri mi-ar fi trimis cei de la magazinul virtual; imaginile de obicei sunt cu titlu de prezentare si exista posibilitatea ca becurile sa fie fabricate in Turcia sau ce stiu eu ce tara. Cel putin la magazinul de unde le-am luat, am putut sa vad pe ce dau banii.

@Cosmin Multumesc de aprecieri :) Cat despre jante...inca mai trebuie sa astepte putin dupa ele din pacate. :(

 

L.E. Tot umbland la becuri, am observat ca becurile de la pozitii au sticla cam innegrita(afumata parca) si nu mai dadeau o lumina care sa imi placa. In consecinta am mai facut o vizita la tuning shop, si m-am facut cu un set de becuri cu tehnologie led, de culoare alba cu ceva tenta de violet.

 

post-6093-1187591943_thumb.jpgpost-6093-1187591910_thumb.jpgpost-6093-1187591886_thumb.jpg

 

Imi cer scuze de calitatea pozelor - au fost facute cu telefonul. Lumina pozitiilor nu e chiar asa puternica.

Edited by BH ZNS

Share this post


Link to post

Mda...acum am si stroboscoape la masina...yupiiiiiiii. Cum?...simplu. Becurile de pozitie cu tehnologie led, mai exact cel din stanga masinii, a inceput aseara sa palpaie...stroboscop nu altceva. A durat ceva pana si-a dat drumul, dar acum e suuuper :D . Din pacate cele afirmate de @uskt s-au adeverit :( In concluzie in curand am sa iau becuri de pozitie Philips sau becuri led ceva mai scumpe.

Share this post


Link to post

@BH ZNS>

...

 

auzi ...cat te-au costat paravanturile si pe "mon papa " l-ar cam interesa...si vreau sa stiu cam cat sa ii zic ...sa isi ia si el :P ...bye and ms mult ...

Edited by tolin
nu mai citati poze din postari anterioare

Share this post


Link to post

Adica...."mon papa" ai fi tu defapt :P Pretul a fost de 60 lei. Personal nu iti recomand acest tip de paravanturi. Eu nu sunt prea multumit de ele. Ai putea sa incerci modelul care intra in culisa geamului. Numai ca si alea trebuie sa potriveasca la fix, altfel rist sa strici macaraua geamului. Mai exact geamul trebuie sa inchida la fix si sa nu ramana intredeschis.

Share this post


Link to post

de unde ai luat paravanturi cu 60 ron !?(si fata si spate) vreau si eu !!!

Share this post


Link to post

@ aktymel Paravanturile le-am luat dintr-un magazin de piese auto daewoo din Oradea acum circa 1 an jumate. Spuneam cu un post mai sus ca nu recomand acest tip de paravanturi. Imi sustin in continuare recomandarea cu atat mai mult cu cat Duminica asta mi s-a crapat si s-a rupt in bucati unul pe spate.

Edited by BH ZNS

Share this post


Link to post

Nu am mai scris demult pe aici. Asadar, datorita faptului ca masina a fost cuminte (in principiu si eu la fel :D ), a fost cadorisita cu o pereche de difuzoare Coustic. Pentru aceasta tin sa le multumesc lui @uskt pentru furnizarea acestora si lui @vaxxi pentru helpdesk suport. Baieti multumesc ca m-ati suportat :D

Poze: post-6093-1207419065_thumb.jpg post-6093-1207419103_thumb.jpg

 

Ca prime impresii, boxele isi fac treaba cu brio.

Edited by ZeNeSeu

Share this post


Link to post

Sunt de 16 sau de 13 ?

Share this post


Link to post

Sunt de 16.5 cm. Ciudat...acum e mai silentios motorul :D

Share this post


Link to post

Asteptam foto cu insonorizarea :thumbl:

Share this post


Link to post

Insonorizarea la motor? Pai...e simplu...dau muzica mai tareeee :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...