Jump to content
Sign in to follow this  
blumurgg

Ceasuri Bord Spark

Recommended Posts

Ceasurile de bord ale spark-ului sunt super faine cu atat mai mult cat exista si turometru si display-ul digital. Pe mine, sincer, aspectul m-a convins ca as pune asa ceva la matizul meu. Eu doresc sa supun dezbaterii parerile si solutiile eventuale legate de intrebarea daca aceste ceasuri ale spark-ului le pot inlocui pe cele de matiz (ca spatiu in bord si daca se poate face trecerea tahometrului pe digital. Sper sa fi reusit sa expun poveste asta inteligibil iar domnii moderatori sa fie ingaduitori.

Astept parerile voastre.

Share this post


Link to post

trecerea la digtal se poate face,..dar nu cred ca ai loc sa il bagi in bord,....uite daca vrei intreb eu maine la reprezentanta ca am prieteni pe acolo,,,si inteb la elecrician ce ar trebui sa faci ,...daca te intereseaza :D

 

 

Nu mai cita integral si inutil postul anterior !

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Fii convins ca electricianu habar nu are! :)

Share this post


Link to post

Desenul ramei la Spark, este cu totul altfel decat la Matiz. Chiar daca, teoretic, ar trebui sa mearga d.p.d.v. al legaturilor electrice, cred ca estetic, nu prea se poate adapta...

Share this post


Link to post

Salut sunt nou pe aici si nu am avut ocazia sa caut sa vad dk exista vreun subiect despre lumini, faruri etc...asa ca sry daca ma bag peste alte topic-uri...Am un Chev Spark si am o mica nedumerire vreau sa schimb becurile de pozitie de pe fata( cu desfac ca sa montez ledurile) imi e frica sa ma duc in service ca aia te rup de bani...Astpet un raspuns multumesc si sry

Share this post


Link to post

Sa intelegem ca vrei sa inlocuisti becurile de pozitie si nu stii cum? In manualul utilizatorului, te-ai uitat? De regula astfel de informatii sunt cuprinse acolo, in general scoti un capac din spatele farului si ajungi la becuri.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...