Jump to content
Sign in to follow this  
Lao

Piese Daewoo Din Dezmembrări - Nexia şi Espero

Recommended Posts

Cel mai bine ar fi să-mi dai o poză dacă ai, că dacă eu nu ştiu cum arată cât de cât, băieţii ăia care nu ştiu decât de cheile tubulare, nici atât.

Share this post


Link to post
plasticul din jurul scrumierei si a schimbatorului de viteze (e o singura bucata) vine pe marţi, cam aşa. Nu ştiu cum naiba am uitat să-l iau si pe ăsta, că pe celelalte le-am luat.

Restul sunt in Bucuresti, la preţul de 12 ron. Cand vine si celălalt, de la scrumieră, imi mai dai 7 ron.

 

Perfect, saru'mana. O sa te sun miercuri.

Share this post


Link to post

Vreau electromotorul pentru racire radiator de la Espero + comanda de geamuri electrice de la sofer. Pret ?

Share this post


Link to post

Foarte dragut Lao, plasticul respectiv tot nu a ajuns din diverse motive, dar s-a oferit sa mi-l dea pe cel de pe masina lui :osanale: .

A ramas sa ne intalnim cand le are pe toate, ca nu ma grabesc deloc.

 

Lao, eu nu am specificat dar sper ca s-a subinteles: Le vreau impecabile :) - fara gauri, etc.

La mine plasticul din jurul cas-ului / comenzilor de climatizare a fost pilit pt. a intra un cass mai mare, iar cel din jurul schimbatorului este ars un pic de tzigara :(

Share this post


Link to post

Toate sunt impecabile, daca nu-ti plac ori nu le iei, ori iti aduca altele pana iti plac. :D

 

Piese de Espero nu mai am deloc acum. Cand mai vine vreunul, anunt aici.

 

 

Inca mai am piesele cerute mai inainte: ceas de bord, ceasuri de bord (cu turometru), oglinda etc. Nu ati dat telefon sa le luati. Le mai vreti?

Edited by Lao

Share this post


Link to post

Doresc un cirlig de remorka ptr un espero .Daca stie cineva vreunul pe undeva...indiferent ca este nou sau sh sa-mi dea un mesaj !

Mersi

Share this post


Link to post

un carlig de remorcare complet pentru cielo?

Share this post


Link to post

Mai vin din cand in cand si cu carlig. Revin cu un raspuns pe privat, imediat ce am un raspuns. ;)

Share this post


Link to post

Salut, o antena electrica pentru cielo gasesc si eu?

Share this post


Link to post

Capota motor cielo? (de preferat alba)

Share this post


Link to post

Clopotel de Cielo pt. usi deschise cand aduci?

Share this post


Link to post

Ceva pt nubira wagon sau berlina?

Share this post


Link to post
Capota motor cielo? (de preferat alba)

 

 

Suna-mă sau scrie-mi aici vineri, când vine la dezmembrat cel puţin o maşină.

 

 

 

@nonel: aduc cateva la intalnire joi, e ok?

 

@mugur: din păcate nu. Nubira e foarte scumpă in Germania.

Share this post


Link to post

cam la ce pret se poate aduce o nubira 1 sau 2 intreaga? de preferat cdx. multumesc

Share this post


Link to post

Un pret pentru un rezervor de benzina? (Cielo)

Share this post


Link to post

Din păcate numai pixelconscious a venit aseară la întâlnire să-şi ia piesa. Restul?

 

Haideţi, că au venit aproape toate:

 

electroventilator de Espero, compresor de AC, comandă geamuri Espero, prinderea de centură, plastice diverse, clopoţel ding-dong etc.

Share this post


Link to post

Macara (manuala) geam fata dreapta Cielo hatchback si manerele de actionare a geamurilor cu tot cu sigurante (3 bucati).

Share this post


Link to post

Au venit cumva toate plasticele mele? (in jurul schimbatorului, comenzilor de climatizare & capacul pt. mufa ALDL - Cielo)

 

Merci.

Share this post


Link to post

Dap, au venit. Unora le-am spus ca ii sun eu, altii au zis ca vin la intalniri. Imi cer scuze, dar nu mai tin minte cui ce i-am spus. Asa ca, ori sunati-ma, ori dati-mi mesaj pe privat cum facem sa le luati. ;)

Share this post


Link to post
Vreau electromotorul pentru racire radiator de la Espero + comanda de geamuri electrice de la sofer. Pret ?

 

 

100 ron amandoua si sunt deja in Bucuresti. Daca le mai vrei suna-ma la 0744.552.750 Ti-am dat acum si PM cu acelasi mesaj.

 

Daca nu le mai vrei, spune-mi ca sa stiu ce fac cu ele.

Share this post


Link to post

Se pot aduce urmatoarele piese pentru NUBIRA 1? Si la ce bani?

Tapiteriea usilor din fata (stanga si dreapta) si capacul de plastic negru care se monteaza peste capacul chiulasei?

Vreau sa fac experimente, iar daca iese frumos postez rezultatele la tuning.

Astept ceva preturi. Multumesc

Edited by Ath

Share this post


Link to post

Niste injectoare de cielo ohc din '96 care sa inchida bine cam la ce pret ar fi?

Share this post


Link to post
Niste injectoare de cielo ohc din '96 care sa inchida bine cam la ce pret ar fi?

 

 

50 ron bucata.

 

@nonel: am clopoţele ding-dong de avertizare faruri aprinse, vreo 4 bucăţi: 10 ron/bucata.

 

@Sharpe: nu mai am macara pt geam manual, foarte rar am.

 

@Romulus: am rezervor care arată foarte bine, la 100 ron. In magazin sunt cam 400 ron, făcute de SRL-uri.

 

@Alice: am plasticele pe care le-ai cerut (schimbător, casetofon şi mufă)

 

 

Maine după-amiază plec spre Craiova, iar in Bucureşti mai ajung duminică seara. Ori ne intâlnim maine să vi le dau, ori de duminică încolo. Mă puteţi suna la 0744.552.750

 

Baftă!!

Share this post


Link to post

Da, multumesc, am vorbit la telefon dar am avut niste probleme si am fost prin Vaslui pana acum jumatate de ora.

Te sun luni. Scuze de intarziere.

Share this post


Link to post

As fi vrut si eu un injector pt un Cielo Sohc 1996,cred ca merg cele similare de Nexia 1,5 sohc.Eu sunt din Braila,se poate trimite prin curier?Tnx!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...