Jump to content
Sign in to follow this  
Lao

Piese Daewoo Din Dezmembrări - Nexia şi Espero

Recommended Posts

Am un prieten care aduce Daewoo-uri din Germania, în special Nexia şi Espero (mai rar, dar vin şi de-astea). Maşinile vin complete de fiecare dată şi în câteva săptămâni se cam dau sub formă de piese. În felul ăsta, drumurile in Germania sunt destul de dese.

 

Omul este super serios şi de treabă. Numele lui este Marius, nu intră deloc pe net şi de aceea v-aş ruga să-l sunaţi direct pe nr de telefon de mai jos. Dacă vă intreabă de unde aveţi nr spuneţi-i că de la Lao Mayer. 0727.830.333 (până in ora 20.30) Pentru cârcotaşi: NU am nici un fel de comision la piesele vândute.

 

Preţurile sunt foarte bune pentru piesele pe care le oferă!! Majoritatea maşinilor au ABS şi airbag pentru şofer, mici îmbunătăţiri care nu se găsesc la noi.

 

Nu am cum să pun preţuri pentru că acoperă toată gama de piese de Daewoo şi în plus, dacă se achiziţionează mai multe, face reducere.

Share this post


Link to post

Salut, zi si mie, in ce localitate este activa oferta? As avea nevoie de o oglinda stanga gata vopsita (argintie) poate am noroc.

Share this post


Link to post

Băiatul este din Craiova. Dacă nu vrei să plăteşti şi transportul ei, în jurul a 7 ron cu Poşta Rom. sau 12-13 ron prin curier rapid, eu fac drumuri de Craiova destul de des şi ţi-o pot aduce eu.

 

Cel mai bine ar fi să vorbeşti cu băiatul, din câte ştiu a făcut un drum de curând in Germania, vezi dacă are, apoi stabiliţi detaliile. Eventual îi poţi spune de varianta cu transportul "prin mine".

Share this post


Link to post

poti sa-mi zici pe unde prin craiova

stiu si eu pe cineva vreau sa vad daca este acelas

Share this post


Link to post

În Brestei. Astăzi chiar mai vin 2 maşini, aşa că săriţi cu comenzile, cât sunt multe repere pe stoc.

Edited by Lao

Share this post


Link to post

Salut, in legatura cu omul tau de incredere, vreau sa-ti spun ca l-am sunat si eu si am facut comanda la el pentru o piesa , mi-a zis stai linstit se rezolva, ma suna el in momentul in care are piesa.Ei bine a trecut de atunci mai bine de o luna si nu m-a sunat nimeni,apropo in legatura cu reclama care i-o faci eu unul m-am lamurit.

Share this post


Link to post

Din moment ce de-abia astăzi a mai adus 2 maşini, normal că nu o fi avut piesa respectivă şi nu avea cum să te sune. Nici eu nu am apucat să mă intalnesc cu el, de-abia mâine o voi face. Spune-mi aici ce piesă vrei sau sună-mă pe mine la 0744.552.750 şi spune-mi. ;)

Share this post


Link to post

salut! compresor ac cielo are. M-ar interesa sa fie in functiune, pe masina, sa fiu sigur ca merge. daca are , la ce pret? multumesc.

Share this post


Link to post

Piese de tico are? M-ar interesa cateva repere. Multumesc si astept un raspuns.

Share this post


Link to post
salut! compresor ac cielo are. M-ar interesa sa fie in functiune, pe masina, sa fiu sigur ca merge. daca are , la ce pret? multumesc.

 

 

Avem şi compresor la 350 ron. Merge garantat. Ce nu merge, nu se vinde, clar. Tu eşti DAvid sau nu? Am vorbit cumva la telefon?

 

@cookie: nu avem nimic de Tico. Sorry.

Share this post


Link to post

Daca are cielo cu AC, inseamna ca are si comanda de la clima. :D Fa-mi rezervare pentru ea.

Numai bine.

Share this post


Link to post

De tine am şi uitat dacă n-ai mai spus nimic. Se poate ca acel compresor să fie de mai de mult, de pe alte maşini, dar dacă are comanda, am şi luat-o. ;)

Share this post


Link to post

La un motor imi poate da acte? Daca da, cam in ce pret sta un motor echipat de 1,8 sau 2,0? Plecand de la premiza ca este bun(compresie,etc..)...

Share this post


Link to post

Nu sunt David...desi nu am nimic impotriva :D . Singura mea problema e ca imi pierde freon de vreo 3 ani.Pana la urma s-a reusit localizarea pierderii pe la garniturile ce etanseaja corpii compresorului...sau cam asa ceva...cica e ceva foarte intalnit.De aceea as dorii alt compresor...dar care sa fie bun. Ce garantie am ca asa e? Iti multumesc si astept raspuns. O zi buna.

Share this post


Link to post

Garanţia e in felul următor: te duci şi-l schimbi. dacă pierde si ăsta, il schimbăm cu altul. Dacă pierde şi ăsta, banii inapoi fără alte intrebări. Bun?

 

Spune-mi dacă vrei să-l aduc in Bucureşti?

Edited by Lao

Share this post


Link to post

un compresor de Matiz?in ce bani?

Share this post


Link to post

Nu am nimic nimic de Matiz. Toate maşinile au fost si sunt Nexia, rareori câte un Espero sau Nubira.

Share this post


Link to post

de maine pana duminica nu sunt in Buc. Ne auzim luni. Da ...sigur ca il vreau, daca e asa cum zici. Merci.

Share this post


Link to post

As dori un pret pt. urmatoarele repere, daca le poti livra in Buc:

- plasticul din jurul casetofonului si a comenzilor de climatizare

- plasticul din jurul scrumierei si a schimbatorului de viteze (e o singura bucata)

- capacul de protectie de la conectorul ALDL.

 

Deocamdata atat.

 

Merci.

Share this post


Link to post

Din păcate, am o veste destul de proastă pt cei cu compresoarele de AC. Dacă acum 2 săptămâni aveam aprox. 10 bucati, acestea s-au dat extrem de repede, se vede că vine sezonul. Marţi s-au dat ultimele 5, toate odată.

 

Cu plasticele se rezolvă duminică. Cu motorul intreg, nu ştiu dacă Marius are acte, dar cu siguranţă poate să-ţi dea o declaraţie pe propria răspundere că nu e furat. ;)

 

Am rugămintea să-mi daţi şi aici şi pe mail piese.daewoo@maycon.ro solicitările voastre de piese.

Share this post


Link to post

Un espero argintiu nu este cumva? Vreau oglinda stanga, inca nu am rezolvat-o.

Share this post


Link to post

Caut si eu o oglinda retrovizoare dreapta (care se pliaza) pentru Cielo, dar sa fie culoarea albastra! Ai asa ceva? La ce pret?

Share this post


Link to post
- plasticul din jurul casetofonului si a comenzilor de climatizare

- plasticul din jurul scrumierei si a schimbatorului de viteze (e o singura bucata)

- capacul de protectie de la conectorul ALDL= e deja in Bucureşti.

 

 

plasticul din jurul scrumierei si a schimbatorului de viteze (e o singura bucata) vine pe marţi, cam aşa. Nu ştiu cum naiba am uitat să-l iau si pe ăsta, că pe celelalte le-am luat.

Restul sunt in Bucuresti, la preţul de 12 ron. Cand vine si celălalt, de la scrumieră, imi mai dai 7 ron.

 

 

Profan, oglinda o am exact pe culoarea bleumarin, şi e in Bucureşti, preţ: 70 ron. Sună-mă, dacă o vrei, la nr de mai sus.

 

Esperatul, nu am oglinda de Espero deocamdată. Sorry.

 

Banderas, din păcate nu am momentan motoraşul de geam. Cam toate se dau "pe set", adică toate cele trebuincioase geamurilor electrice şi puţine rămân descompuse. Când se iveşte ocazia, pun unul de-o parte.

 

Pixelconscious: a venit si ceasul tău de bord. ;)

 

 

 

Toţi cei care vreţi să luaţi piesele, sunaţi-mă de preferinţă după ora 18.30 şi ne intâlnim şi vi le dau. Telefon: 0744.552.750

Share this post


Link to post

Daca iti apare o Nubira care are cotiera originala mare, nu din aia mica cum s-au montat in Ro, da-mi de stire te rog.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...