Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Pai ti-a zis Tolin.. "dă persoana fizică" :) )

 

Nu se simte la buzunar, e absolut tot aia. Cat castig tine prima data de mine.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Pai ti-a zis Tolin.. "da persoana fizica" 21000000.gif

 

 

Pai a zis foarte bine, dar lui Geoana trebuie sa-i fie rusine ca, dupa tot sprijinul pe care l-a avut, si-a facut-o singur. Eu intreb altceva, pt ca vad ca lumea e preocupata de opozitie (constructiva, neconstructiva, dar macar nu canta in cor): Daca nu castiga Base, despre ce discutam acum? Despre sentinta care trebuia sa se dea luna aceasta in cazul "Flota"? A,nu, trebuie sa ridiculizam pe orice tema, dar sa nu supere pe cineva...

 

Cu castigul, las-o mai moale. Cat castigi in plus se duce pe benzina scumpa, taxe, impozite...Am spus de mai multe ori: o duc bine (la fel si tu), dar speram la mai bine, nu la mai prost...Daca tie-ti place sa muncesti mai mult, dar sa traiesti la fel de bine ca pana acum si cu cheltuieli mai mari, e doar alegerea ta.

Edited by cristics

Share this post


Link to post

Benzină scumpă, taxe şi impozite mai mari aveam şi cu Geoană. Sau ăsta făcea rost de bani joia, de la flacăra violetă?

CTP-u' zice fain...

Share this post


Link to post

Daca l-as fi votat/sustinut pe Geoana, in momentul asta mi-as ascunde fata, ca strutu', in nisip de rusine.

Problema si placerea ta. Sa inteleg ca acu' te plimbi cu pieptul dezgolit, plin de emfaza si debordand de voiosie pe Calea victoriei ?

Benzină scumpă, taxe şi impozite mai mari aveam şi cu Geoană.

Asa, ca chestie de unde stii tu SIGUR ce s-ar fi intamplat daca venea Geoana ?

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post
... Sau ăsta făcea rost de bani joia ...

La cat de prostovan este, gionelu venea cu bani de la soacra-sa.

Share this post


Link to post

.. se duce pe benzina scumpa, taxe, impozite...

 

Accizele sunt agreate cu ue. Impozitul e tot 16, iar pd-ul e garantia ca va fi tot 16. Care taxe?

Share this post


Link to post

Vineeeeeeeeeeeeee, acum e perioada da gratie, platim doar dobanda. Eu stiu ca e o noutate la voi, nu v-ati mai imprumutat cu 30 miliarde da arginti, dar sunt sigur ca va veti acomoda, termenul de rambursare este luuuuuuuuuuuuung.

Share this post


Link to post

Tot mai bun era Ceausescu care nu se imprumuta din afara. Si nici nu facea nevasta-sa misto e de el in public, cum face a lu' Geoana.

Share this post


Link to post

Vineeeeeeeeeeeeee...

Iar ne baga ratie la ulei si zahar? Bine ca macar am apucat sa-mi iau televizor color!

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Ai uitat benzina cu lingurita(nu se pune la GPLbananab.gif ) si circulatie din 2 in 2 weekenduri.

Share this post


Link to post

Liberalii astia sunt de dreapta sau de stanga.. vad ca cea mai mare grija a lor e nemaritul pensiilor.

Am si eu o curiozitate.. care salarii cresc anul asta? Ca vad ca le plang de mila mai rau ca pesedistii ca nu e corelata pensia cu salariul mediu.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Corect: salarul mediu a scazut deci ar trebui sa scada si pensiile :mrgreen:

Share this post


Link to post

Alt scandal care o sa tina in topul audientei emisiunile de stiri: primarul si vicele din Rm.Valcea, amindoi trimisi la mititica pentru luare de mita ...

Share this post


Link to post

Imposibil, in tara asta este dictatura si Basescu controleaza Justitia.

Share this post


Link to post

PSD-ei sau PD-L-ei? Sa stim pe ce canal ne uitam :) )

Share this post


Link to post

Cred ca n-a cotizat suficient.

Share this post


Link to post

"A mancat singur."

Share this post


Link to post

Ba nu, il pedepseste Base ca nu a obtinut destule voturi la prezidentiale in Valcea.

 

 

Ba nuuuu, il pedepseste Base ca s-a uitat urat la Udrea.

Share this post


Link to post

N-o fi asfaltat cu cine trebuie, mai ales pe prafu' asta ...

Share this post


Link to post

Praf in ochi!

Acarul Paun!

Tap ispasitor! ;)

Share this post


Link to post

Mircea Gioana e presedinte! E seara.

Share this post


Link to post

baselu baga 3 geoane daca iese Gioana, doar, asta l-a facut presedinte, daca participa singur, nu iesea.

Share this post


Link to post

o stire:

21.02.2010 - baselu a pierdut conducerea psd in favoarea celui mai vocal si a celui mai sportiv opozant, pontelu.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...