Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Scuze, dar in urma unei astfel de afirmatii, cu privire la scopul demonstratiei tale, nu pot afirma decat "ete, fleosc".

Share this post


Link to post

Dornici sa inghita orice? Mai curand nepasatori, neinghitind nimic.

Ce ma ingrijoreaza pe mine nu este nepasarea, pe asta o inteleg si mi se pare rezultatul firesc al increderii in propriile forte. Ci faptul ca unii se agita, dar intepreteaza gresit si cea mai clara imagine. Pentru ca nu ii duce capul.

 

Ca sa ma agit (nu brownian, aia e miscare dezordonata, fara scop aparent), ar trebui sa accept ca acesti fericiti ai sortii de la conducerea Romaniei imi conduc viata intr-un procent semnificativ. Din pacate, agitatia mea ar fi in van, nu este suficienta, hotararea alegerii lor fiind luata de majoritate (potentata de aparatele lor - multumesc inca o data dl. Po(a)nta), care este, cu indulgenta, prostanaca. Asa ca refuz sa imi consum energia cu aceste probleme si imi vad de treaba mea astfel incat, sa ma descurc indiferent de regim. Nu ti se pare logic?

Share this post


Link to post

psd-ul contesta alegerile spunand ca au " camioane de probe" . Nu au spus marca si tonajul camioanelor .

Share this post


Link to post

Oare sunt asa de disperati ca aduc camioanele cu voturile pe care le-au furat ei? :-?

Ar fi o idee.

Share this post


Link to post

Probabil erau machete.. ca in Bucuresti se circula bine, nu am vazut trafic blocat.

 

Vesti bune! Cele 5 camioane s-au gasit:

 

După dezbaterile de astăzi, BEC a ajuns la concluzia că solicitările PSD-PC nu se încadrează în spiritul legii pentru renumararea voturilor, ci la" suspiciuni de fraudă", motiv pentru care sesizările vor fi redirecţionate către Curtea Constituţională.

 

Curtea nu are impus, însă, un termen limită până la care aceste contestaţii să fie soluţionate.

 

Cele cinci secţii de votare din Caraş Severin sunt 301, 162, 251, 188 şi 179.

 

http://www.realitatea.net/bec--doua-sesizari-psd-vor-fi-trimise-la-curtea-constitutionala_690969.html

 

Oare cat sprijin va avea inteligenta asta remarcabila a psd-ului intr-un ipotetic proces de revotare in campanie, frauda, furaciune de la PSD, PNL, UDMR?

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Mai, stii ce valoare au vorbele alea? 0 barat. Atat pentru mine, [...]

Vorbele alea nu au valoarea 0 barat chiar pentru oricine. Pentru mine, nu. As fi preferat ca Basescu sa castige si cu 90%, dar sa nu fi fost fraude deloc. De fuart s-a furat enorm, nu stiu cine mai mult, tind sa cred ca PDL, dar la fel de bine putea sa fure PSD mai mult.Ceea ce vreau sa spun este ca in conditiile in care s-a fraudat enorm si este o diferenta infima intre cei 2, pe mine ma deranjeaza si faptul ca cei care l-au sustinut pe Basescu, mai ales el, clameaza totul ca pe o mare victorie, ca le vine sa planga si mai stiu eu ce aiureli. Dpmdv, nu stim cine a castigat real aceste alegeri.

 

Inca o chestie, daca Base si ai lui stiau ca au castigat si ca sondajele sunt fraudate, DE CE aveau fetele alea pamantii la 21:00 ? De ce nu erau radiosi ?! Pererea mea, poate pentru ca sunt anti-Basescu si stiu un caz concret de frauda este ca in noaptea aia PDL a furat la greu, mituind cu bani PSD-ii s PNL-ii din sectiile de vot (acolo unde s-a putut) de aici si declaratia lui Basescu de mai tarziu ca i-a ciuruit, adica i-a facut pe fraieri.

 

@Mircea, te intrebai cum se fura cu buletinul castigat. Pai, in primul rand, iti trebuie doar un singur buletin/sectie, NU SUTE. Si falsifica astia chestii smechere, daramite foaia aia amarata de ziar ... Vine omu, ii dai buletinu' gata stampilat, iar el are obligatia sa ti-l aduca pe cel pe care il primeste in sectie nestampilat. tu il stampilezi si o iei de la capat. Ca stampila, orice amart de copy-shop iti face o stampila din aia, am vazut eu si mai si. Te intrebai cum pot scrie altceva in PV cand sunt de fata membul PSD si PNL. Pai simplu, pentru aia sunt banii aia. Simplul membru de partid dintr-un sat sarac de la tara alege o suta si mai bine de milioane facuti pe moka sau sa numere voturile bine ?! Isi baga ceva in Antonescu si/sau Geoana intr-o situatie d-asta.

 

Doar ce-am auzit: Tariceanu intra la guvernare doar cu premier PNL. si, vom avea alegeri anticipate. Bravos natiune.

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Dpmdv, nu stim cine a castigat real aceste alegeri.

 

 

Istoria pastreaza doar locul 1.

Share this post


Link to post
... Asa ca refuz sa imi consum energia cu aceste probleme si imi vad de treaba mea astfel incat, sa ma descurc indiferent de regim. Nu ti se pare logic?

Faptul ca, mi-ai citit postarile, ti-ai pus intrebarile si mi-ai raspuns este o confirmarea ca energia-mi nu s-a consumat in zadar.

 

Istoria pastreaza doar locul 1.

Poti spune cine-i pe locul 1 fara a fi intrebat: dovada ?

Share this post


Link to post

Ma bucur de anticipatele astea...sa vad PD-L-ul de unde mai are bani de mituit, ca de obtinut nu va obtine 51% din voturi...asa ca parca vad PD-L-ul in opozitie cu base presedinte :D :D :D

Share this post


Link to post

Te bucuri ca a stat PNL-ul pe bara o tura si a facut economii? :D

Share this post


Link to post

Funny guys :mrgreen:

Share this post


Link to post

Ma bucur de anticipatele astea...

Eu NU. Nu vreau sa mai aud de alegeri, de referendum. Vreau un guvern care sa trateze dracului cu FMI si sa faca ceva in incompetenta lor tipica. Oricum, cine crede ca nu se va fura cu continuitate este fie imbecil fie naiv.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

 

Mircea Geoana: "Acum doua seri eram fericit. Credeti ca cineva din SUA sau Occident nu ar sari in sus de fericire daca ar avea doua procente in plus la exit-poll-uri?"

 

Share this post


Link to post

Mircea Geoana: "Acum doua seri eram fericit. Credeti ca cineva din SUA sau Occident nu ar sari in sus de fericire daca ar avea doua procente in plus la exit-poll-uri?"

Are dreptate. Unii sar in sus de fericire si cand fac rost de bani de o bere.

 

Oricum, vinovati de reactia lui Geoana sunt altii.

Share this post


Link to post

Din categoria "Prostii nostri sunt mai buni ca prostii vostri":

 

"Singura modalitate de a lua legatura cu prefectii sunt video-conferintele". Videlu cauta sa-l egaleze pe gionelu.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Istoria pastreaza doar locul 1.

 

=)) si asa se scrie istoria ...

Alegerile acestea au fost castigate de populatia migratoare ce a plecat de pe teritoriul Romaniei.

Share this post


Link to post

Eu as zice ca au fost castigate de populatia asistata social (someri si pensionari) ca e mai numeroasa decat aia plecata din tara care a votat.

Share this post


Link to post

Asta ma deranjeaza si pe mine, dar n-am mai zis. In tara, Geoana a castigat cu 15k voturi in plus, hai sa zicem 50 la 50 deci. Bai nene, da' aia care au plecat afara, ce dracu frate au plecat numai simpatizantii lui Basescu ?!?! Numa' procente d-alea de 80% pentru Basescu fratioare, nu mai zic de halucinantul 95% din Replubica Moldova !!!!

Share this post


Link to post

Dar demonstrati dragi simpatizanti ai PSD.

Asa cum spunea cineva mai sus, aceste presupuneri, pareri, acuze sunt zero barat.

Edited by bella

Share this post


Link to post

@smailmiami:

 

Nu inteleg de ce nu intelegi, moldovenii posesori de pasapoarte romanesti (deci UE) au toate motivele sa ii multumeasca lui Basescu pentru ce a facut pentru ei. Poti sa zici ca i-au multumit pentru o spaga politica.

 

Restul nu au avut asa acces la presa de la noi sau stiu ca trec prin aceeasi criza si in locurile unde isi au domiciliul iar aceea criza nu i-o pot imputa lui Basescu. E vorba de obiectivitate.

Share this post


Link to post

=)) si asa se scrie istoria ...

Alegerile acestea au fost castigate de populatia migratoare ce a plecat de pe teritoriul Romaniei.

 

Istoria e aia care e, nu aia care se preda la biblioteca.

 

Tu ai votat?

 

Asta ma deranjeaza si pe mine, dar n-am mai zis. In tara, Geoana a castigat cu 15k voturi in plus, hai sa zicem 50 la 50 deci. Bai nene, da' aia care au plecat afara, ce dracu frate au plecat numai simpatizantii lui Basescu ?!?! Numa' procente d-alea de 80% pentru Basescu fratioare, nu mai zic de halucinantul 95% din Replubica Moldova !!!!

 

Dar tu daca erai in excursie sau la munca, sau o ruda de a ta care munceste acolo sa isi intretina familia de aici, are voie sa voteze?

Te plangi de capsunari ca nu l-au votat tocmai pe cel care vroia sa le dea 25 de mii de euro? E adevarat, nici eu nu inteleg cum au putut refuza..

 

Nu va mai spun ca au votat datorita faptului ca e legal sa votezi, banuiesc ca deja e prea mult pentru "dorinta" unora de intelegere, sa ma exprim si eu politic, ca tot suntem pe topic de.

 

Oamenii aia au votat cum au votat pentru ca au vazut cum trebuie sa fie.

Share this post


Link to post

 

Dan Nica: 10% din voturile care au fost exercitate sunt voturi multiple. Voturile fraudate depasesc 136.000

 

Share this post


Link to post

... Dar am cateva observatii:...

Am uitat de cea mai importanta:

Ce au facut domnii Blaga , Videanu, Berceanu la Ministerul de Interne? Parca Blaga avea o hotarare judecatoreasca care anula numirea sa acolo.

Share this post


Link to post

"In sectorul 3 al Capitalei au fost eliberate zeci de carti de identitate pe care le consideram false."

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...