Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

News alert: =)) =)) (curva tot curva ramine - autor anonim)

 

PNL ar putea începe discuţii pentru formarea unui guvern cu condiţia ca premierul să fie un liberal, a declarat Crin Antonescu la Radio Guerrilla.

 

Neamtu sta cu gemantanu la usa :)

 

 

 

Varianta B - Mugur Isarescu Premier :) ---neee e prea bun la BNR sa-l scoti de acolo.

Edited by moog

Share this post


Link to post

Care e mai tare? Tariceanu sau Antonescu?

 

Raspunsul corect e Patriciu :D

 

Varianta B - Mugur Isarescu Premier :) ---neee e prea bun la BNR sa-l scoti de acolo. 

 

Shhht. Lasa-l naiba acolo, macar o chestie functioneaza bine!

Share this post


Link to post

Oare cum va inchipuiti voi ca intr-o comisie electorala in care era 1 membru pdl si restul din coalitia anti-Basescu, acel membru pdl putea fura voturi??

Simplu, acel 1 era seful comisiei, cel care intocmea un PV in sectie, in fata celorlalti si preda mai departe un altul. Cine a numit seful comisiei ? Cine a avut interesul sa fie unic organizator al alegerilor ? Are cineva ceva impotriva compararii PV-urilor originale cu cele ajunse la birourile superioare ? Inteleg, este foarte jenant pentru sustinatorii celui mai inteligent presedinte din toate timpurile, trecute si viitoare, sa se afle ca acesta a reusit sa se detaseze de un prostanac cu 0,x% prin frauda, din pix si nu din stampila !

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Simplu, acel 1 era seful comisiei, cel care intocmea un PV in sectie, in fata celorlalti si preda mai departe un altul.

Tolin, nu ai tu dovezi ca s-a facut ceva din pix...stai sa vedem ce depune exact ca si contestatie PSD-ul la BEC si CC si dupa aia mai vorbim.

Sincer, daca era cum spui tu eu sunt convins ca pana acum vuia presa. Dar, totul e posibil.

Edited by bella

Share this post


Link to post

Simplu, acel 1 era seful comisiei, cel care intocmea un PV in sectie, in fata celorlalti si preda mai departe un altul.

Din cate stiu eu, presedintele sectiei de votare nu apartine niciunui partid. Loctiitorul la fel. Procesele verbale se semneaza la sectii. Ca sa falsifici actele, ar insemna sa ai 00 tari sa o faci de fata cu "gardienii" buletinelor de vot si a proceselor verbale. E drept ca independenta politica nu inseamna ca nu poate avea anumite inclinatii politice.

 

 

Cine a numit seful comisiei ?

Presedintele si loctiitorul sunt numiti de catre organizatorul alegerilor; acesta e administratia publica locala.

Share this post


Link to post

Tolin, chestia dubioasa este ca totusi PDL-ul a fraudat si conventional, din stampila. Nu cred ca e vreun dubiu aici. Asta a fost doar o diversiune? Adica, de ce s-ar fi chinuit sa dea o gramada de bani la votanti, cand puteau sa faca totul... din pix?

Share this post


Link to post

Vorbim de furat? http://www.catavencu.ro/ponta_a_scapat_porumbelul-11606.html

 

Reporter: O opinie despre răsturnarea de situaţie?

Ponta: ...E clar că la ei sistemul a funcţionat mai bine!

 

Reporter: Ce înseamnă că sistemul a funcţionat mai bine? Care sistem?

Ponta: Sistemul de furt şi de fraudare şi de cumpărare a voturilor!

 

Reporter: Dar cînd spuneţi că sistemul lor a funcţionat mai bine înseamnă că aţi avut şi dvs unul?

Ponta: Aţi pus o întrebare care vă face cinste...

 

Dar daca vreti sa va distrati, vedeti aici concursul organizat in redactia academiei catavencu :) )

http://www.catavencu.ro/cine_semanam_cel_mai_bine_cu_geoana-11608.html

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Basescu l-a sunat pe Tariceanu si i-a propus functia de premier... ce-mi place mie la presedintele nostru ca si linge unde scuipa...

Share this post


Link to post

Tolin, chestia dubioasa este ca totusi PDL-ul a fraudat si conventional, din stampila. Nu cred ca e vreun dubiu aici. Asta a fost doar o diversiune? Adica, de ce s-ar fi chinuit sa dea o gramada de bani la votanti, cand puteau sa faca totul... din pix?

Pentru ca-s prosti, din pix se vede frauda. Iar orice dubiu (contestatie oficiala) se elimina prin verificare. Pana atunci sunt vorbe, iar rezultatul trebuie validat. Deci, deocamdata nu exista un castigator.

Share this post


Link to post

Basescu l-a sunat pe Tariceanu si i-a propus functia de premier...

 

 

Unde? A sunat sa-i invite la guvernare. De unde propunerea pentru premier?

Share this post


Link to post

Tind sa-i dau dreptate lui tolin in teoria pixului:

 

Voturi totale: 10.620116

Voturi valabil exprimate:10.481.568

Voturi nule: 138.476

 

voturi lipsa: 72

 

O sa intre in Cartea Recordurilor BEC-ul pt greseala asta

 

http://www.bec2009p.ro/Documente%20PDF/Rezultate/Rezultate%20partiale%20turul%20II/partiale%20finale%20ora14.pdf

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

PSD-ul, care au propriile rezultate, evident nefraudate.. au anuntat rezultatul numaratorii? Sau mai au de numarat?

Share this post


Link to post

PSD-ul, care au propriile rezultate, evident nefraudate.. au anuntat rezultatul numaratorii? Sau mai au de numarat?

Care cifre si cine sa adune, o punem pe Ana Hermina Iancu sa adune ? Acestea-s autoritatile in vremea baselului, premiere de incompetenta pe toata linia !

Share this post


Link to post

PSD-ul, care au propriile rezultate, evident nefraudate.. au anuntat rezultatul numaratorii? Sau mai au de numarat?

 

I-a dat Buffer overflow lu' abacu' lu' Hrebe.

Share this post


Link to post

De fapt, PSD-ul inca mai numara voturile din 2004, pentru a dovedi frauda de atunci...

Share this post


Link to post

"Din cate stiu eu, presedintele sectiei de votare nu apartine niciunui partid. Loctiitorul la fel. Procesele verbale se semneaza la sectii. ...

Presedintele si loctiitorul sunt numiti de catre organizatorul alegerilor; acesta e administratia publica locala."

 

Traim totusi in Romania. Presedintele sau loctiitorul sunt alesi dintre membri cotizanti ai patidului de la guvernare (am participat din 1996 incoace si nu stiu sa fi fost altfel). Dar ce nu a spus nimeni si nu i-a intrebat pe PD-Lei, e de ce au contribuit fiecare cu 1000ron (dintre membri de rang II, restul fiind manipulati) si cu 5000ron cei care au functii (directori din deconcentrate)...poate a fost doar la mine in zona :D

De aici si agresivitatea in limbaj si uneori in fapte din partea lor...au mers pe totul sau nimic! Si iata ca au reusit sa obtina ce au vrut...sper doar, ca PD-L sa faca guvern si o sa vedem la urmatoarele alegeri, sau mai devreme, ce ii asteapta...

Share this post


Link to post

http://www.bec2009p.ro/Documente%20PDF/Rezultate/Rezultate%20finale%20turul%20I/RPU_BEC.pdf

 

Ma ajuta cineva cu o lamurire in privinta cifrelor de la referendum ?

 

Acolo zice ca E = C + D + F. La calculatorul meu rezulta o diferenta de 1082 de buletine. Imi poate da cineva minunatul program de verificare al vid-eanului, poate cu ala dau si calculele de pe documentele oficiale ale BEC-ului pentru ca altfel, sunt tentat sa spun cu voce tare ca, in tara in care baselu este reales, dar nu-i validat, se fura cu voie de la BEC.

 

PS n-am zis cu asta ca altii ar fi mai breji, dovada ca inghit ca pelicanii.

Share this post


Link to post

Zice E>/=C+D+F

 

@uskt: Poate sa apara o diferenta de voturi din buletinele mostra anulate atarnate pe usile sectiilor de votare si neluate in calcul peste tot, buletine anulate la cererea votantilor...

Share this post


Link to post

... neluate in calcul peste tot ...

Daca se sustine aceasta idee, insemna ca acest "neluate in calcul peste tot" se poate aplica oriunde. In cazul acesta de ce se mai calculeaza, nu-i mai simplu sa alegem prin mijloace mai corect masurabile, de exemplu: cine tipa cel mai tare ?

 

Altfel, in exemplele date, de ce se mai contabilizeaza buletinele, daca ele nu se mai regasesc, ca sa dam un aer oficial unei farse ?

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Da, sa se declare castigator ala care iese primul in exit-poll.

Share this post


Link to post

Co-rekt.

Share this post


Link to post

Toline, de ce te mai agiti?

Share this post


Link to post

Tolin, stii ca nu exista canal perfect de comunicatie. Intotdeauna vor exista pierderi de informatii. Astea nu sunt dovezi ale unei fraude.

Share this post


Link to post

Toline, de ce te mai agiti?

Faptul ca eu vad oameni tineri si blazati, dornici sa inghita orice, care nu mai verifica ce fac conducatorii se cheama ca ma agit ? Agitatia browniana este o starea naturala a unui organism viu si speranta moare ultima. Pentru mine, solutia baselu este una care s-a epuizat, oricare altele mai pot sa ofere macar o iluzie. Pentru ce va mai uitati la filme ?

 

@zmeu > eu n-am candidat, deci, nu caut sa demonstrez fraude. Eu demonstrez aici ca pe tine nu te intereseaza ceva. Scuze, nu-i o acuzatie de superficialitate, sunt convins ca esti constient de acest lucru.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...