Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Oamenii din strainatate au numai feelingul presei si tv-ului. Si ala slab de tot. In plus majoritatea isi aduc aminte de perioada pesedista de trista amintire si nu mai stau sa judece, voteaza din convingeri.

 

Aici a castigat base, din votul anti-pesede si din lehamitea celor de dreapta care nu au mai votat deloc.

Share this post


Link to post

Ma fac ca nu pricepi. Si da, e greu, probabil ca iq-ul tau net superior iti confera dreptul sa mi te adresezi astfel.

Un om responsabil, caruia ii pasa de interesul national, asa cum clameaza idolul natiunii, ar fi acceptat macar de dragul dictonului "cel mai destept cedeaza primul"...

Atentie, am mai precizat: eu unul nu sint fan PSD!!!!

Scuze, nu am avut in intentie sa te jignesc in vreun fel.

 

Am citit ca nu esti fan PSD, insa "cel mai destept cedeaza primul" trebuia sa se aplice la demiterea lui Nica. PSD-ul trebuia sa numeasca un alt ministru de interne.

Crin, dupa ce a pierdut turul I trebuia sa se declare neutru. In acest fel ar fi avut o sansa de a-si duce partidul la guvernare, fie intr-o coalitie cu pdl fie in una cu psd. N-a facut-o, a dat dovada de egoism politic, mai mult, s-a aliat cu "mincinosul". A fost sanctionat, si inca nu s-a incheiat. Cariera politica a lui Crin va tinde catre 0. Similar se va intampla si cu PNL, care sa zica merci daca mai intra in parlament. 10 anid e acum inainte o sa li se puna in fata pactul cu psd in fiecare campanie electorala.

 

Au iesit la declaratii doar Iliescu, Hrebenciuc si Nastase, astia pe care nu ii vazusem in campanie decat in discursurile lui Basescu. Geoana tace.

Pai lu' Geonel i-a picat greu sampania, ca el, preacinstitul, nu e invatat cu beutura...

Inca o data s-a demonstrat ca cine rade la urma, rade mai bine. Chiar daca in cazul de fata este vorbe despre, de acum celebrul, "ha, ha, ha"

Share this post


Link to post

piesiedie contesta alegerile, prelungesc agonia lui gionel si a lui basel, in limbaj politic se cheama consolidarea pozitiei de plecare la negocieri. Hai ca se face si guvernu ! (fara unguri, visul milenar al romanilor patrioti)

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Si cu cine va guverna PDL?

 

Inainte sa te intrebi asta ai putea sa te uiti la optiunile de vot (de acum si din turul unu) din Covasna, Harghita si Mures. Poti sa te uiti si la cele de prin Sibiu.

Share this post


Link to post

Sa fiu mai clar, cu ce partid va guverna PDL? UDMR nu e suficient. Eu intrevad un love story cu PSD, sper sa gresesc dar nu cred.

Share this post


Link to post

Eu prevad niste migrari, plus nehotaratii aia multi, minoritatile...

Share this post


Link to post

Sa fiu mai clar, cu ce partid va guverna PDL? UDMR nu e suficient. Eu intrevad un love story cu PSD, sper sa gresesc dar nu cred.

 

 

Stai calm, la furat se strang randurile.

O sa ii faca coliva lui Geonel, o sa isi ceara scuze si o sa il ajute pe Baselu.

Asta daca nu li se umfla oole asa de mult incat sa spere ca daca continua boicotul o sa obtina cumva o 'abdicare' a lui Baselu.

Share this post


Link to post

Eu prevad niste migrari, plus nehotaratii aia multi, minoritatile...

Asa, intuiesc deja miscarea: ii foloseste acum, sa faca o majoritate stabila, nespontana si apoi reformeaza clasa politica, reduce parlamentul si ii da afara, sa scapam de curvele politice, nu ? Bey, ce dishtept is, eram bun de presedinte pentru voi !

Share this post


Link to post

O dedicatie pentru cei care au crezut ca PNL nu va discuta NICIODATA cu BASESCU:

 

 

Liderii liberali trebuie să se gândească bine înainte să ia o decizie în ceea ce priveşte strategia partidului după alegeri, menţionând că PNL nu trebuie să se lase condus exclusiv de "ura împotriva lui Băsescu", consideră Călin Popescu Tăriceanu.

 

http://www.realitatea.net/tariceanu--pnl-nu-trebuie-sa-fie-catelus-al-psd_690849.html

Share this post


Link to post

Crin, dupa ce a pierdut turul I trebuia sa se declare neutru. In acest fel ar fi avut o sansa de a-si duce partidul la guvernare, fie intr-o coalitie cu pdl fie in una cu psd. N-a facut-o, a dat dovada de egoism politic, mai mult, s-a aliat cu "mincinosul".

Cum o dai nu-i bine. Neutru, ai fi zis ca e curva politica si incearca sa apuce si el de nitel ciolan. Asa zici ca-i egoism. In opinia mea, e sigurul care a dat dovada de verticalitate. Ce-a zis, aia a facut, cu toate ca stia ca risca probabil sfirsitul politic. De-asta am mers si-am votat cu Geoana.

Share this post


Link to post

Declaratie stil Geoana : "Victor Ponta a subliniat că "sistemul de fraudare şi de furt" al PD-L a "funcţionat mai bine". "

Antonel trebuia sa stea pe margine, si sa se bage la guvernare sau in opozitie dupa meci.

Edited by lascarica

Share this post


Link to post
Cum o dai nu-i bine ...

N-ai inteles ca doar la base, orice ilegalitate/porcarie/magarie/badaranie/marlanie face, e bine ? "Chiorul e presedinte in tara orbilor". (autor anonim)

 

Altfel, e normal, mogulu cinefil isi valorifica partea cealalta a investiei (sponsorizarea la ambele capete a campaniei erectorale).

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Declaratie stil Geoana : "Victor Ponta a subliniat că "sistemul de fraudare şi de furt" al PD-L a "funcţionat mai bine". "

 

 

Moment de sinceritate a' la vantu :) )

Share this post


Link to post

După cum spuneam şi sâmbătă, azi MĂ UIT LA TELEVIZOR! :banana:

 

L-am şters de praf de sâmbătă, mi-am luat bere şi floricele, acuş caut antenele să le bag temporar în memoria TV-ului şi servesc Firea, Gâdea, Stan, Ciutacu şi Badea. Aşa... ca life experience.

Dacă o să fie fun, mâine poate bag şi o porţie de Realitatea.

Share this post


Link to post

http://stirileprotv.ro/video/rezultate-finale-traian-basescu-50-33-mircea-geoana-49-66/60393182

 

Cum o dai nu-i bine. Neutru, ai fi zis ca e curva politica si incearca sa apuce si el de nitel ciolan. Asa zici ca-i egoism. In opinia mea, e sigurul care a dat dovada de verticalitate. Ce-a zis, aia a facut, cu toate ca stia ca risca probabil sfirsitul politic. De-asta am mers si-am votat cu Geoana.

 

 

Haidi bre fii serios! Intai l-a scuipat si apoi l-a lins si pupat asta a facut Crin cu Geoana!

@baden - news flash: s-au terminat alegerile, gata! Or sa dispara inventatorii stirilor de 2 bani, fabricate pe genunchi.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Capacitatea informatica a vid-eanului permite citirea si interpretarea unor hartii, de oriunde din tara, inainte ca ele sa fie scrise ! Poate, florinbad (care a citit mai mult decat noi in domeniu acesta) ne poate lamuri la capacitatile paranormale ale vid-eanului.

Explicatia “paranormala” data de mine (pe intelesul tuturor… :tongue: ): Swedenborg sugereaza ca intrand in chakra Ajna poti lua legatura cu Ingerul Pazitor de Dreapta, cel care ia deciziile importante din viata ta. Asa cred ca a facut si Videanu, dupa o meditatie de 2 ore in Autocontrol (folosind undele Alfa – cele care calmeaza neuronii zgubilitici – poti intra in Akasha si poti afla trecutul, sub forma de imagini). Stiu ca am spus numai tampenii, insa toate afirmatiile sunt adevarate. :banana:

 

“Paranormala” de aici:

http://prezidentiale.evz.ro/emain/articolul/878731/Carmen-Harra-stia-cine-iese-presedinte

care face predictii numai dupa ce acestea se indeplinesc, a ghicit ea ca Romania va fi condusa musai de un “barbat tânar si frumos” (eu o-i fi acela ?)

Ia uite ce mai “vede”: “Despre Traian Basescu, desi il lauda si ii recunoaste meritele, spune ca nu il mai vede la un nou mandat la Cotroceni. Pe Geoana, in schimb, il vede incercând sa stabileasca relatii diplomatice puternice cu toate partile lumii, dar mai ales cu Statele Unite.”

Bre, muream prost si nu stiam ca se pot stabili relatii diplomatice cu toate partile lumii=))

Share this post


Link to post
”În previziunile mele apare că România va fi condusă de un bărbat tânăr şi arătos cu litera M”, spune Carmen Harra.

M... de la Basescu... Mircea Basescu?? :) )

Share this post


Link to post

Daca penele fraternizeaza cu pedele, sunt cei mai mari magari din tara. Si asta m-ar ingretosa cel mai tare.

Share this post


Link to post

Tocmai l-am auzit pe Tariceanu: "Interesul PNL e sa ia parte la luarea deciziilor". Maine au congres cei de la PNL. Nu cred ca mai rezista Crin in fruntea partidului, si e foarte posibil sa vedem o alianta PNL-PDL (in interesul romanilor).

Share this post


Link to post

Daca penele fraternizeaza cu pedele, sunt cei mai mari magari din tara. Si asta m-ar ingretosa cel mai tare.

 

Să înţeleg că pesede nu te-a îngreţoşat când a fraternizat, un an de zile, cu pedele, de le-ai votat apoi candidatul?

Edited by rm.popa

Share this post


Link to post
Nu iti e mai rusine? Stai dracu in coltul tau de lume, roade un ciolan si taci din gura!

Da pe Antene si linge ecranul, ca de asta nu iti e rusine. Daca vrei, vino si linge-mi si telefonul (oricum trebuia sa il schimb) cu fiecare din cele 5 mesaje pe care le-am primit ieri cu felicitari din partea lui jioana.

Daca stiam ca iti e tie rusine de Base, ma duceam si il votam.

 

Sa iti fie rusine, magarule, pentru limbajul folosit. N-am primit niciun mesaj de la geoana, doar unul singur de la centrul pnl in care mi se cerea sa fiu atent la numararea voturilor. Atat. Dar tu, lingau pedele, te dai mare si tare aici ca ti-a iesit favoritul. Ratele la banci iti vor creste, ai sa te bucuri ca platesti mai mult, iar contractele pe care le vei incheia vor fi tot mai putin- criza se va adanci.

Rusine unui admin cu limbaj de mahala! Magarule!

 

LE: atacul la persoana e permis doar celor cu functii inalte. Luserii n-au voie.

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Eu sunt de parere ca PNL a facut cea mai mare greseala alaturandu-se aliantei anti. In cele din urma, privind obiectiv, rolul unui partid este sa ajunga la putere. Aveau un avantaj enorm prin faptul ca se puteau alia cu oricine dupa turul 2. Daca luau o pozitie de neutralitate in alegeri, acum puteau sa aduca argumentul aliantei de dreapta, sau argumentul Iohannis, dupa cum batea vantul (nu Vantu). Bateau anal-istii din gura cateva zile pe aceasta tema, dar se ducea destul de repede totul. O schimbare cu 180 de grade risca sa ii rupa totusi. Dar, nu-i nimic... si pe Geoana il porcaiau acum 2 saptamani, iar aseara mai aveau putin si se pupau.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...