Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Aia e mai mult decat o gafa. Aia denota o disperare (oare care o fi motivul?), fie la el, fie la Vantu. E mai mult decat acordul din Piata Operei din Timisoara.

Share this post


Link to post

Hai sa nu cautam informatii perimate pentru a sustine o prostie scapata... Credit 13% rata a dobanzii la BCR(banca comunista romana)inseamna minim 20% DAE cand adaugi toate idioteniile lor de comisioane si taxe (si stii f bine asta). Asa ca nu-mi da link la un articol platit ce a aparut in iunie (cand eu aveam 13% rata dobanzii la depozit!).

Hai să nu amestecăm creditarea populaţiei cu creditele pentru IMM-uri şi corporaţii.

Credit de investiţii cu 10,5% la lei, la CEC (cu DAE 10,62% - în josul paginii din link), e mai aproape de ce a zis Băsescu sau de Geoană? :-?

Share this post


Link to post

"Jur cu mana pe Biblie ca nu l-am lovit cu PUMNUL pe copilul acela" . Io il cred pe Base. Dar nu zice nimic de dosul palmei.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Grava, foarte grava greseala lui Gioana cu vizita de azi noapte la Vantu:

De ce, bre, daca a ramas omul fara tigari, tu nu-i duceai ? Dar n-am inteles, Vantu sta pe str. Moscova ?

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Vorba unuia, Basescu a trecut cu tiru' peste Gioana :) sau cu barcuta :) )

In locul lui Giona ma ascundeam sub poalele "bunicutei" si nu veneam la intilnire.

Sa vezi acum Insomarul cum sare in sus 60-40.

 

Oricum, in orice varianta noi "p...mea" sintem si vom fi in cacao.

Share this post


Link to post

Hai să nu amestecăm creditarea populaţiei cu creditele pentru IMM-uri şi corporaţii.

Credit de investiţii cu 10,5% la lei, la CEC (cu DAE 10,62% - în josul paginii din link), e mai aproape de ce a zis Băsescu sau de Geoană? :-?

Tu cauti o sursa credibila sau urmeaza sa dam un link la site-ul PRM? Pe acel site dobanzile la depozite apar de peste 14% :) ) . Chiar nu ti-ai dat seama ca nu e actualizat de hat hat hat? Deci, maine ma duc sa iau un credit cu 10% de la CEC si ii duc la Alpha sa iau 14% :) ) dobanda la depozit.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Ce e cu adevarat grav, e ca din spusele lui, ale lui Gioana, el trage foc la oala Rusiei si Ucrainei. Eu ma gandesc cu groaza la asta.

 

Ce ma stupefiaza si ingrozeste in acelasi timp, e cum Crin poate face sluj la un asemenea degenerat ca Gioana, care aseara promitea si steaua polara romanilor:

"locuri de munca, locuri de munca, locuri de munca". Cum zicea tatucu Lenin: "learn, learn, learn" in englezasca lui Gioana.

Oare cat de mari or fi interesele?

 

Ce tir sau masina cum a zis R. Culcer.. a trecut cu locomotiva peste Gioana defiland mai elegant decat se astepta oricine. Lectie in direct e putin spus.

 

De ce, bre, daca a ramas omul fara tigari, tu nu-i duceai ? Dar n-am inteles, Vantu sta pe str. Moscova ?

 

Eu nu, ca nu ma cheama nimeni la raport. Nu strada.. el e puntea intre moguli si Moskva.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Dupa parerea voastra IQ-ul lui Geoana e sub sau peste 70?

 

Indiferent de IQ, va informez cu respect ca "prostia nu e un handicap in politica ... " - a spus asta unu' cu nume de cognac - Napoleon. Si asta o stie si Basescu pentru ca a mai dat noroc cu "Napoleon".

=))

Share this post


Link to post

Explicatii...pentru descretirea fruntilor.

 

Memoria Lui Geoana Despre Noaptea Cand L-a Calcat Trenul

Am avut o zi proasta. De dimineata, de cand m-am trezit, mi se zbatea un ochi. Noaptea pe la ora 1 l-am sunat pe Vintu sa-l intreb daca are idee ce ar putea sa insemne?!

 

Asa am decis sa ma duc la Vintu. Vroiam sa vad daca acest nenorocit malefic imbogatit nu cumva imi face Voodoo…

 

Jur cu mana pe biblie ca niciodata… si nici nu-l cunosc pe Vintu, noi aseara am vorbit la interfon.

 

In plus, nu inteleg de ce toata lumea afirma ca m-a calcat trenul la dezbatere?

 

Cu aleasa consideratie,

Mircea Geoana

Presedintele tuturor romanilor si a lui Vintu!

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

Sa zicem ca iese base presedinte, sunteti constienti ca ne asteapata alegeri anticipate?

La coalitia politica formata impotriva lui nu v-a putea guverna tara.Euro o ia razna , acordurile cu FMI se duc de rapa!PDL isi permite alegeri anticipate? Poate nici nu intra in parlament!

A doua chestiune este ca filmuletul asa cum este el fals ,adevarat , eu zic ca si-a atins scopul pentru care a fost difuzat.Majoritatea populatiei este din mediul rural si asa cum spunea un coleg mai sus, cu 10 clase,dar sunt majoritate de vot. Ei au vazut un presedinte ce loveste un copil! De ajuns!

Share this post


Link to post

Sa zicem ca iese base presedinte, sunteti constienti ca ne asteapata alegeri anticipate?

 

Lasa aberatiile astea si informeaza-te mai bine. Sau, gandeste-te doar o clipa la clasa politica din romania, la incrancenarea lor in "relatia" cu ciolanul si puterea si iti vei schimba parerea...sau nu.

Parerea me este ca in niciun caz nu vor fi alegeri anticipate.

Share this post


Link to post

Gionel a cazut in capcana ,Vantu a cazu la pace cu Base ,vad ca si Realitatea a intors-o ! :-?

Share this post


Link to post

What? Unde? Ce?

Share this post


Link to post

Se pare ca Realitatea a fost vanduta catre Patriciu. O fi in vreun moment de slabiciune in care sunt scapati din mana.

 

Oricum, daca va uitati pe blogul lui Mircea Badea, vedeti ca pana si el da in Geoana acum. Poate e prea penibil pana si pentru el sa dea in Basescu in momentele astea.

Share this post


Link to post

Hai domle, ce sa treaca Vantu de alta parte, daca avea de facut o facea.

 

Inseamna ca a trecut si CTP, si Ursu, si cred ca si SRS :)

 

Nimeni nu ar risca pina in joia mare, pesedeii fac calcule de un an si ceva cu Patriciu si ceilalti moguli, e stiut.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

O chestie interesanta...

 

Geoană despre Revoluţie: eram prea tînăr, nu-mi aduc aminte de vremurile alea

 

Hai da-o dreq, cat de "prea tanar" poti fi la 30 de ani?

Share this post


Link to post

Hai mah zeneseule, tu credeai pana acum ca raspunsul cu datul soacrei afara din casa era la misto? Era pur si simplu o intrebare al carui raspuns nu a gasit-o la repezeala pe copi... foaie.

Share this post


Link to post

[...]

Poate e prea penibil pana si pentru el sa dea in Basescu in momentele astea.

Sau poate e genul de om care vede greselile persoanei pe care o sustine si nu are o problema in a-si exprima parerea. Si eu, in primul tur am votat cu Antonescu, desi as putea enumera momente cand m-a deranjat rau, in al doilea votez cu Geoana, desi am multe reprosuri la dresa lui. Ti se pare mai sanatoasa si corecta o astfel de atitudine sau aceea conform careia orice face al tau trebuie sa il sustii chiar daca te faci de ras ?

Share this post


Link to post

@Zmeu Eu ti-am zis de ce nu si-a dat soacra afara. :D

Share this post


Link to post

Mai avem si azi o confruntare? Eu sper sa nu, sa pot iesi si eu in oras :) )

 

Băsescu: Geoană, te aştept diseară la OTV!

 

Traian Băsescu îi aruncă mănuşa lui Mircea Geoană. Îl cheamă în această seară la OTV, acolo unde amândoi au invitaţie, pentru a continua dezbaterea de joi seară de la Parlament.

 

http://www.realitatea.net/basescu--geoana--te-astept-diseara-la-otv_690487.html

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Asa campanie, asa post TV.

 

Si totusi, cum de poza cu Geoana la Vantu a parut tocmai la trustul Realitatea?

Share this post


Link to post

Pai acolo li s-a facut invitatie. Gioana a fugit mereu, si s-a vazut de ce. E clar insa ca nu vrea Gioana vreo alta confruntare :)

Ca nu-l mai voteaza nici PSD-istii, nu doar liberalii :) )

 

Daca cineva crede enormitatea ca Gioana a fost vandut de Vantu, nu are decat sa deschida tv-ul sa vada live cum se duce lupta si in favoarea cui.

 

Din ce stiu eu cei de la Catavencu l-au pozat, l-au sunat pe mogul si l-au intrebat: "D-le Vantu, a fost M Gioana la dvs?"

Vantu nu stia cati erau si ce se rasuflase deja, asa ca a raspuns "Da".

 

Tine cont ca la ora aia Gioana era inca favorit, asa ca eu cred ca vroia sa-si asume si el din daramarea lui Basescu, sa nu-i lase toata gloria lui Patriciu :)

 

 

Si daca tot spunea cineva de Badea, recunosc ca nu-l citesc si nu-l ascult, dar data asta m-am distrat tare :)

"Noroc ca nici un proiectil nu ti-a atins creierul creierul. Pentru ca nu l-a gasit"

http://www.mircea-badea.ro/blog/

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

O sa puna in DEX la "prostanac",prost,stupid de prost poza lui "Jioana". Daca si Badea care latra numai la Basescu de 2 luni ...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...