Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

L-au ejaculat pe Gionel? Ca eu am sters din canalele de pe tembelizor vomele gen iRealitatea, A3 sau B(ase)1TV

Share this post


Link to post

De ce crezi ca- frica lui base, blejnar si woodrea de "procuror" ? Asta face si apoi zice.

Share this post


Link to post

Deci n-a reusit nici Van Guelle sa-l salveze...

Share this post


Link to post

Intre timp, Ungaria majoreaza TVA-ul la 27%. Mi-aduc aminte de niste discutii de pe aici de acum un an sau doi...

Share this post


Link to post

Ala e usier pe dinafara, demult.

Share this post


Link to post

Intre timp, Ungaria majoreaza TVA-ul la 27%. Mi-aduc aminte de niste discutii de pe aici de acum un an sau doi...

 

Eu stiam ca reglementarile UE nu dau voie la un TVA mai mare de 25%.....parca

Share this post


Link to post

Se impiedica Orban de asta ? Acum ii cheama pe cei de la FMI, dupa ce i-a dat afara. Aia o sa zica ca 27% e putin.

 

Ungaria a pierdut la turism aplicand doar 2 din reglementarile UE:

- masura de 4cl la bautura alcoolica;

- inchiderea localurilor la ora 22:00.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

I-a dat afara cand aveau deja o datorie mai mare de 120% din PIB, daca imi aduc eu bine aminte.

 

Ce legatura are marimea paharului cu prefectura?

Share this post


Link to post

Cica marimea conteaza :D

Share this post


Link to post

In Ungaria n-ai ce sa vezi, acolo te duci din 3 motive: sa mananci si sa bei.

Share this post


Link to post

Si daca mananci mult, ti-e greu sa ridici mai multe pahare?

Share this post


Link to post

In privinta demiterii, ai ghicit iar gresit, nu base trebuie dat jos [...]

Iar ai dat pe lângă. Era vorba despre eventualul referendum (local - de la Braşov) privind soarta maidanezilor... Baftă, anyway!

Share this post


Link to post

Esti prost informat, in Bv nu mai exista o problema a cainilor fara stapan. Asta-i avantajul celor fara de stapan, lucru de neinteles sau de dispretuit pentru tine.

Share this post


Link to post

simpaticilor :D

Share this post


Link to post

Si daca mananci mult, ti-e greu sa ridici mai multe pahare?

Nu te duci in vizita in alta tara sa ti se aminteasca sfatul medicului, decat daca esti francez.

 

 

Share this post


Link to post

In Ungaria n-ai ce sa vezi, acolo te duci din 3 motive: sa mananci si sa bei.

Budapesta e frumos orasul

Share this post


Link to post

In enunt zice de Ungaria.

Share this post


Link to post

In enunt zice de Ungaria.

Si Buda-Pesta este in... :rolleyes:

Share this post


Link to post

Pai Budapesta e doar o mica partea a Ungariei. Cand vorbesc de Ungaria, poti spune ca vorbesti si de Budapesta, dar daca spui ceva de Budapesta, nu poti spune ca vorbesti de Ungaria.

Share this post


Link to post

Ca tot se lupta baietii prin Rusia la proteste, ie-te cine le poarta grija: articol Radio Free Europe.

 

Top state doctor Gennady Onishchenko warned that protesters set to rally across dozens of Russian towns on December 10 should stay at home or else risk catching the flu.

 

O fi un avertisment voalat sa nu raceasca din cauza ca plumbu' tine rece ?

Share this post


Link to post

Eu intamplator sunt la locul faptei, si toata lumea m-a avertizat sa nu ma apropii de zona centrala azi ca risc sa fiu inhatat de politie si bagat la mititica asa, din inertie. De cateva zile autobuzele si camioanele care sa-i conduca pe petrecareti sunt pregatite prin zonele centrale.

Insa tocmai ce am vorbit cu unu' din protestatarii care a fost la fata locului. Cica a fost super civilizat, nu s-au spart vitrine, nu s-a dat foc la masini (la Paris sezonul abia incepe, de revelion o sa fie gala laureatilor). El spune ca la protest a venit era clasa superioara. Tipu' lucreaza in publicitate, si cica s-a intalnit cu multi clienti pe acolo, gen directori de banca, oameni pe care nu te-ai astepta sa-i vezi la genul asta de petreceri populare.

 

Iar politia s-a abtinut sa-i cotonogeasca de data asta. Doar au avut grija sa calmeze pe putinii care venisera pentru scandal, insa se pare ca n-a fost nevoie de caft.

 

Cica totusi s-au impartit niste pulane la repetitiile din zilele trecute.

Share this post


Link to post

Ia uite cum si-au petrecut unii noapte dintre ani :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Lunq3MYJppQ&feature=player_embedded

 

Pe columbel oare era mai bine sa-l bagam la caterinca? Daca era sa ne luam dupa prezentare as spune ca da,

daca ne luam dupa cata prostie e in randul pooliticienilor romani, cred ca merge partial si aici.Comentariile sunt de coma :)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...