Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

PSD + PC = Geoană + (Voiculescu + Stănoiu)

Ce sa mai, demonstratie impecabila. Pardon, jenanta si abracadabranta. La putere cine e fratele meu ?! Aia n-au nici o vina ca se intampla asa ceva, daca ii sparge unuia geamul e vina lui Geoana si Felix ?! Si mai stiu eu pe unul care se taraie cu ditamai procesul de ani buni.

 

Zmeule, Basescu n-a fost chiar asa singur, a avut de partea lui Min. de Interne si Min. de Externe. Pe cand ce enumeri tu puteau doar sa dea din gura, astia enumerati de mine dadeau din pix, adica ceea ce conteaza. Stii tu cum a spus un mare lider: "... conteaza cine numara voturile.".

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Yeah, right ... Basescu cel cinstit si corect.

Share this post


Link to post

Aia n-au nici o vina ca se intampla asa ceva, daca ii sparge unuia geamul e vina lui Geoana si Felix ?!

Dacă ai fi şi tu implicat în ceva cu şanse bune de a depăşi gradul de importanţă acordat de... o asociaţie de locatari - să zicem, nu cred că te-ai mai exprima atât de degajat când cineva "ţi-ar sparge geamul" cu un pistol de 9 mm. Nu de alta, dar e posibil ca, dacă nu înţelegi mesajul, a doua oară să-ţi spargă geamul de la ochelari, prin aceeaşi metodă. Dar eu ştiu că voi, România lui Geoană, sunteţi prea Chuck Norris ca să vă temeţi de ceva. Voi nu vă temeţi, voi produceţi temeri...

Aştept cu interes următoarea mişcare din drumul spre vechea Bulgarie.

 

PS: Sper din tot sufletul ca Geoană să rămână la conducerea PSD. Pentru că PSD merită asta cu prisosinţă. Şi pentru că, până acum, Geoană a evoluat perfect - din punctul meu de vedere. Şi sper din tot sufletul ca Antonescu să dispară. Pentru că încă mai sper să pot vota din nou liberalismul.

Share this post


Link to post

Lasati ce a fost. A fost, a trecut. Avem un nou presedinte. Lumea e multumita ca noul presedinte a nominalizat acelasi premier? Il considera cineva competent si nu un pupincurist de clasa 1? Si ce facem cu lenuta, cu menesteru ei proaspat reinfiintat? Si cum ramane cu reducerea costurilor, sau aia a fost screensaverul de campanie? Va reveni si injineru' de la finante?

 

LE: Discutiile despre comunisti, securisti etc imi par insipide si perimate. Vin o gasca de comunisti sa zica ca altii is mai comunisti decat ei. Trebe sa crape dracu intai si macar sa vina unul care nu a dat cu subsemnatul la partid in cruciada, nu lingaii fostului sistem brusc deveniti eroii salvatori. Are carnetel rosu, a pupat in cur partidu' ca sa promoveze in scara sociala? Atunci sa taca dracu din gura, nu e in pozitia de a critic a pe altii.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Tu... ai cumva ştirile de mâine? Aşa... integral?

Share this post


Link to post

Şi sper din tot sufletul ca Antonescu să dispară. Pentru că încă mai sper să pot vota din nou liberalismul.

Pai parca PD-L era dreapta si liberalismul...?

Share this post


Link to post

Nu, PD-L e doar cel mai de dreapta partid din Romania. E o chestie relativa.

Share this post


Link to post

rm.popa: sincer as vrea sa gresesc si sa numeasca il presidente pe altcineva. Tu crezi ca va numi pe altcineva decat boc care vine la pachet cu udrea/pogea?

Share this post


Link to post

Dacă ai fi şi tu implicat în ceva cu şanse bune de a depăşi gradul de importanţă acordat de... o asociaţie de locatari - să zicem

 

Dar eu ştiu că voi, România lui Geoană,

Te rog frumos sa-mi explici de unde si pana unde ai tu vreo idee cine sunt, ce sunt si in ce sunt eu implicat astfel incat sa iti permiti cu tupeu sa-ti dai cu parerea despre ce si in ce as fi eu implicat ?! Nu ti-e rusine sa extrapolezi tu astfel de chestii despre persoana mea ?!

 

La chestia cu "voi, Romania lui Geoana" nici nu ma deranjez sa-i explic unia care se exprima ca la usa cortului (vezi un post de-al tau de mai sus).

 

Pur si smplu imi exprimam nelamurirea intre legatura fantastica dintre intamplarea aia si Geoana+Felix.

Share this post


Link to post

Lumea e multumita ca noul presedinte a nominalizat acelasi premier? Il considera cineva competent si nu un pupincurist de clasa 1?

 

O fi Boc incompetent, da' nu prea cred ca e pupincurist. Parca e la moda ca presedintii de partid sa fie PM... nu? :D

 

Si ce facem cu lenuta, cu menesteru ei proaspat reinfiintat?

Poster? :D

 

 

Va reveni si injineru' de la finante?

Dar a plecat vreodata? A fost nomnalizat in fiecare tentativa de nou guvern; nu cred ca scapa.

Share this post


Link to post

Da, nene, de ce nu l-o fi pus pe Crin? Sau un tehnocrat, ceva economist... Sau un administrator foarte bun... Basescu e bulangiu.

Share this post


Link to post

Daca ajunge iar Boc premier, Gioana@Crin pleaca dupa Mazare dindu-si cu tesla unu la altu 24000000.gif

De data asta "larga majoritate de 75%" e minora pina la noi negocieri .

 

Apropo de Pitic si legile lui? Cum explicati legile asumate in ultimele luni de catre el@Co. ? Ori a facut insolatie si neuronii varza, ori chiar vroia sa faca ceva? Inainte de alegeri sa iei atitea masuri nepopulare e ceva ce iese din tiparele politicienilor Made in Ro.

Edited by lascarica
  • Like 1

Share this post


Link to post

Te rog frumos sa-mi explici de unde si pana unde ai tu vreo idee cine sunt, ce sunt si in ce sunt eu implicat astfel incat sa iti permiti cu tupeu sa-ti dai cu parerea despre ce si in ce as fi eu implicat ?! Nu ti-e rusine sa extrapolezi tu astfel de chestii despre persoana mea ?!

 

La chestia cu "voi, Romania lui Geoana" nici nu ma deranjez sa-i explic unia care se exprima ca la usa cortului (vezi un post de-al tau de mai sus).

 

Pur si smplu imi exprimam nelamurirea intre legatura fantastica dintre intamplarea aia si Geoana+Felix.

Este a nu stiu cata oara cand te legi in mod aiurea de un membru al forumului.

Te rog sa-ti revizuiesti tonul pentru ca cei de aici nu sunt obligati sa-ti asculte jignirile .

Referitor la desemnarea PM , personal nu-s de acord cu Boc , sa vad si cabinetul in ansamblu .

Share this post


Link to post

E, ce sa spun ... Eu intreb care e legatura dintre impuscatura aia si rm.popa s-apuca sa emita pareri despre mine, faze cu asociatii de scara si tot eu ma leg aiurea ?! Nu ma mai ruga tu pe mine nimic caci nu ma intereseaza rugile tale.

de căcat

Acuma, imi poti spune unde am jignit eu ?! Caci totusi asta e exprimare de usa cortului dpmdv.

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

In locul lui Boc as fugi ca dracul de tamaie de functia de premier. Cate atacuri si misto-uri a putut omul asta aduna intr-un an de mandat...

Share this post


Link to post

Da, nene, de ce nu l-o fi pus pe Crin?

Am sustinut eu sa-l puna pe Crinutz?

Share this post


Link to post

Era raspuns pentru Zeneseu cu moda lui de a pune premieri presedintele de partid.

Share this post


Link to post

Buey, deci nu e moda mea ...daaaa?!?! :P

Share this post


Link to post

... si pentru eliminarea acestuia din politica. In acest razboi declarat si inegal, orice mijloc democratic folosit este de apreciat.

Pai cum ramane cu consecventa? =))

Share this post


Link to post

Nah, moda mi se confirma. 10000001.gif Boc-poc PM desemnat. Sa vedem cabinetul.

L.E. Cica Lucian Croitoru ar fi vizat pentru finante. Scapam oare de Pogea?

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

E, ce sa spun ... Eu intreb care e legatura dintre impuscatura aia si rm.popa s-apuca sa emita pareri despre mine, faze cu asociatii de scara si tot eu ma leg aiurea ?! Nu ma mai ruga tu pe mine nimic caci nu ma intereseaza rugile tale.

 

de căcat

 

Acuma, imi poti spune unde am jignit eu ?! Caci totusi asta e exprimare de usa cortului dpmdv.

 

Unde ai jignit tu te las să apreciezi singur. Pentru mine e prea puţin important.

 

Şi, într-adevăr, nu ştiu cu ce te ocupi, dar sper că nu cu ceva de care să depindă soarta cuiva, câtă vreme nu poţi interpreta un text banal:

 

Felix + Sanda/Georgeta = un post de viceprimministru ratat şi o imagine de căcat (pe măsura mutrei)

"De cătat" era imaginea publică pe care d-na Stănoiu a căpătat-o după lipirea de către CNSAS a etichetei "Sanda". Expresia nu avea nici o legătură cu tine sau cu România lui Geoană. Dacă eşti cumva rudă sau prieten cu "Sanda", se schimbă datele problemei şi sunt dispus să nuanţăm problema. :D

 

Ăsta de mai jos nu te-a deranjat? Că e tot de pe la uşa cortului...

mirosul de cacao

Share this post


Link to post

rm.popa: Deci am citit stirile de maine!

Si daca tot sunt clarvazatoarea forumului eu prezic o crestere de max 0.5% a PIB pe 2010, o crestere a TVA (cel mai probabil) cu 2 pct procentuale (bineinteles ca parte a politicii de dreapta) si probabil un somaj la sf anului ce va bate in 10%.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...