Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Eu vad ca un singur om (baselu) a pacalit 5 milioane ... de sustinatori.

 

Sunt mandru ca fac si eu parte din aceeasi categorie cu Andrei Plesu, macar intr-o singura privinta, pacalitii lui Basescu (Plesu a votat cu Basescu)

  • Like 1

Share this post


Link to post

Sunt mandru ca fac si eu parte din aceeasi categorie cu Andrei Plesu ...

Wow, am aflat ca si Newton, Leonardo, ... Einstein mictionau. Sunt mandru ca fac parte din aceeasi categorie.

Share this post


Link to post

Sunt mandru ca fac si eu parte din aceeasi categorie cu Andrei Plesu

Chiar crezi ca tu faci parte din aceeasi categorie cu Andrei Plesu ?

Share this post


Link to post

Wow, am aflat ca si Newton, Leonardo, ... Einstein mictionau. Sunt mandru ca fac parte din aceeasi categorie.

 

Nu cred ca i-a criticat nimeni ca faceau pipi, si nici nu cred ca a spus cineva pe vreun forum ca newton & comp. au fost pacaliti sa faca pipi. Votantii lui Base in schimb, au fost pacaliti.

 

Declaratii Boc:

 

Am vazut ca s-a facut foarte mult scandal pe marginea votului de la Paris. Si am o intrebare pentru PSD si pentru domnul Duvaz, in legatura cu sectia speciala nr. 52 de la Paris, unde au fost in total 3.785 de persoane care au votat.

 

De ce nu ii invita sa dea declaratii si sa prezinte la partidul domniilor lor pe domnul Samoilescu Razvan si pe domnul Denitiu Marian Ioan, reprezentantii PSD-ului in acea sectie de vot, care au fost tot timpul acolo, au semnat procesul verbal, n-au spus si nu s-au plans niciodata ca sunt prea multi sau prea putini oameni la vot, n-au facut nicio contestatie in seara votului.

 

Sau de ce nu a prezentat nicio contestatie domnul Avram Vasile Anton, reprezentantul PNL, tot din acea sectie de la Paris. Sau de ce cei doi observatori din partea Asociatiei Pro Democratia nu sunt invitati sa explice ce s-a intamplat la vot si daca au fost nereguli.

 

Deci au trei posibilitati: reprezentantii proprii, pe cei ai partidului aliat, dar si observatorii independenti. Niciunul dintre acestia n-au facut vreun comentariu cu privire la votul de la Paris.

 

 

Ei vin acum si spun: cum de au fost atatia votanti romani la Paris, dar mentionez ca aproximativ exact acelasi numar a fost si in 2007, la referendumul de suspendare a presedintelui.

Deci in 2007, cand basescu nu era presedinte (era suspendat), guvernul era PNL, si parlamentul era contra lui Base, nr. votantilor din sectia 52 a fost aceeasi!

  • Like 1

Share this post


Link to post

Nu-i mai sigur sa verifice lista votantilor si declaratiile pe proprie raspundere, "faptele, nu vorbele" ?

Share this post


Link to post

Eu vad ca un singur om (baselu) a pacalit 5 milioane ... de sustinatori.

Daca peste 5 meleoane de oameni iti spun ca esti beat , poate chiar esti , nu crezi . =))

PS Nu era vorba de tine ca persoana .

Share this post


Link to post

Daca peste 5 meleoane de oameni iti spun ca esti beat , poate chiar esti , nu crezi

Dar baselu crede ? Observ ca, incontinuare, Romania se rezuma la 5 mil. locuitori. Faptul ca, o spui tu, n-are importanta, dar faptul ca un presedinte se comporta asa, il transforma intr-unul de neales.

 

Continuati, baieti, continuati, imi furnizati dovezile argumentelor mele. Va multumesc.

Share this post


Link to post

Da, corect. body, tu vei fi martorul acuzarii in vederea dovedirii fraudei.

Share this post


Link to post

Io confirm ca omu e beat , unde trebuie sa depun marturie ? A =)) cu' ma duc !

Share this post


Link to post

Eu sunt convins ca, pentru unii, se considera onoarea salvata, daca mireasa este putin-virgina si asa, a reusit sa inroseasca cearceaful din noaptea nuntii. Dar cum ramane cu "reformarea institutiilor", cu "reformarea clasei politice", cu "dreptate si adevar", cu "slujirea cetateanului" si cu alte teme de gargara din campania lui baselu, abia incheiata, daca s-a incheiat ?

 

Nu-i atat de important ca verificarile sa stabileasca o ierarhie, desi, pentru legitimitatea mandatului castigatorului este vital, dar pentru viitoarele alegeri, indiferent cat de apropiate sau departate in timp, este decisiv. Daca data viitoare, pd-l va striga frauda, va rade toata lumea, inclusiv sustinatorii, de ei. Prostia asta a facut-o iliciu, in '90, cu alegerile, cu articolele din Constitutie si cu "democratia originala", iar ironia sortii l-a prins in viata si i-a tras-o peste bot, cu nepot cu tot. Daca "se alege", baselu are toate sansele, la cate noi alegeri urmeaza, sa ramana fara grai, precum "ilustrul" sau mentor. Atunci cand copiezi si n-ai ceva original in tine, nu te poti apara de primejdiile ce decurg din asta. Baselu, care este acuzat de orice, doar, de prostie nu, s-a prins de acest lucru, dar nu cred ca a apucat sa-si anunte partidul si sustinatorii. Defapt, dupa parerea mea constanta, nu-i interesat, pentru ei are, deja, pregatit refrenul: "ce bine imi pare ca ai luat teapa".

Share this post


Link to post

Teapa am luat toti !sI O SA INTRE rau de tot in 2010 in f... :redface:

Share this post


Link to post

Evolutia pedeleilor este foarte interesanta... a sustinatorilor lor este si mai si, in special aici.

Zmeu te-a lovit sampania din noaptea alegerilor? Sa-ti spun cate investitii in infrastr au facut chinezii?

Firma mea a proiectat trenul maglev, o inovatie pe care europenii nu au avut balls sa o puna in practica. Sau pe B1TV nu se dau stiri cu succese ale altor popoare in afara de marele popor portocaliu roman...?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Deja a inceput sa-i lucreze Basexu,pe Vantu Sorin l-a dat in consemn la frontiera,pe Becali George a pus fiscul,cine o mai urma? :D

Share this post


Link to post
... cine o mai urma?

... udreea, ridti, casuneanu, umbrarescu, buzaianu, cocos, oprea ...

Share this post


Link to post

Deja a inceput sa-i lucreze Basexu,pe Vantu Sorin l-a dat in consemn la frontiera,pe Becali George a pus fiscul,cine o mai urma? :D

Vanghele ;)

 

Compara ce ai citat cu ce ai raspuns. =))

 

Prima jumatate era legata de ce am citat, data viitoare am sa pun un quote, </raspuns la citat> sa pot si eu continua.

 

Erau si niste intrebari acolo, dar ce nu-ti convine nu doresti sa vezi si evident ca nu raspunzi :)

 

</raspuns la citat>

 

Doare rau la pesedei sa piarda, gioana intra la psd cu gulerul ridicat, unde in lumea asta a mai fost asa rusine, 5 de partide in spate si n-televiziuni si

ziare si siteuri si sa pierzi ca prostu :) )

 

 

Fals! Soacra lui dinescu a vazut doar 6 oameni!

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

o inovatie pe care europenii nu au avut balls sa o puna in practica. ..?

 

De aia europenii sunt unde sunt, si dubaienii sunt pe faras, pentru ca nu au balls sa experimenteze toate chestiile "interesante". Chinezii asteapta la cotitura soarta japonezilor, cei atat de apropiati tehnologiei noi cu orice chip. Avansul tehnologic si infrastructura sunt dictate de cerintele pietei, nu viceversa.

 

Inovatiile nu sunt aduse de firme sau de tari, ci de catre universitati.

Share this post


Link to post
... Doare rau la pesedei sa piarda ...

Ti-am vazut aseara votul la tilivizor, era in pachetul cu nule. =))

Share this post


Link to post

Eu am votat de 2 ori. Mi le-au numarat pe amandoua? :) )

 

Ia uite si aici :)

 

"Mircea Geoană avea ieşire pregătită de staff şi de consilierii americani (la atacul lui Băsescu pe tema întâlnirii cu Sorin Ovidiu Vîntu, din seara care a precedat dezbaterea dintre cei doi candidaţi, n.red.). Traian Băsescu şi-a surprins şi propriul staff prin felul în care a pus întrebarea. Americanii i-au spus lui Mircea Geoană, pleci de la pupitru, îi pui mâna pe umăr şi îi spui: "Tot securist ai rămas, îi urmăreşti pe toţi?". Americanii au scris un scenariu pentru un om care nu e în stare să facă aşa ceva. Geoană a rămas lângă pupitru. Nu era vorba de uitat, nu se putea urni", a povestit redactorul-şef al GSP, Cătălin Tolontan în emisiunea 3X3 de la Realitatea TV.

 

http://www.realitatea.net/tolontan--geoana-urma-sa-se-duca-langa-basescu-si-sa-l-intrebe--tot-securist-ai-ramas_691597.html

Share this post


Link to post

Eu am votat de 2 ori. Mi le-au numarat pe amandoua? :) )

 

Ia uite si aici :)

 

E mult prea...PROSTanac. :rolleyes: Daca mai aveam o urma de indoiala asupra faptului ca am dat votul lui Base(a se citi ca am ales raul mai mic-dupa opinia mea) acum incepe sa se raspandeasca... :banana:

Edited by bella

Share this post


Link to post

Eu am votat de 2 ori. Mi le-au numarat pe amandoua?

Si pe al doilea l-am vazut la tiviu, scria AUTONOMIE pe el.

Share this post


Link to post

De mai discutam despre luzari aici? Astia au iesit pe locul doi si la propria lor contestatie/renumarare/reverificare.

Share this post


Link to post

Ati auzit de FUTEVANT ( sa ma ierte doamnele si domnisoarele...) ?

http://forum.realitatea.net/showthread.php?p=749180

Dupa ce bizonul erectoral a slobozit votul in urna care trebe au inceput retractarile celor care si-au murdarit buzele in dosul mincinosului ajuns brand:

 

1. http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/879636/CARTARESCU-Furt-de-identitate/

 

2. http://www.catavencu.ro/basescu_a_cistigat_presedintia_dar_a_pierdut_deja_procesul_cu_patriciu-11644.html

Share this post


Link to post

De mai discutam despre luzari aici? Astia au iesit pe locul doi si la propria lor contestatie/renumarare/reverificare.

 

Si despre sex oral. O caseta cu gioana cu euroii in mana ca bulibasu: http://cristiangrosu.ro/?p=1824

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...