Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

@tolin Ai vazut emisiunea? Dupa cum comentezi nu cred ...

Vantu a amenintat-o clar pe respectiva ca incepand de maine va avea salariul redus !

Ce e greu de priceput ? Inteleg ca unii inteleg mai greu dar totusi...

Share this post


Link to post

@tolin Ai vazut emisiunea? Dupa cum comentezi nu cred ...

Tu nu crezi nici cea ce vezi, darmite pe mine. S-a facut precizarea si atunci, pe loc, pentru rauvoitori, dar probabil ca ai comutat imediat la mogulii paunesti.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Vad ca ati ajuns sa ii luati si apararea lui Vantu de atata pragmatism :)

 

Aparatorii democratiei parlamentare sunt numerosi :)

Nu avem de ce ne teme ;)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Ah, erau in spatele marionetei de boc, la celalalt capat al sforilor trase de baselu.

 

Cred ca te gandesti la primul-ministru "desemnat" caruia i se alcatuieste Guvernul si programul de guvernare cat timp el este plecat din tara. :) )

Share this post


Link to post

Boc nu s-a lungit de cat a tras Base de el, dar pe asta nu-l vad bine la cati vor trage in cate directii =))

Share this post


Link to post

Cred ca te gandesti la primul-ministru "desemnat" caruia i se alcatuieste Guvernul si programul de guvernare cat timp el este plecat din tara. :) )

Nu, ma gandeam la boculet, cel care nu pleaca de la guvernare nici demis. "Pusca si cureaua lata, ce premier eram odata !"

Share this post


Link to post

@tolin Ai vazut emisiunea? Dupa cum comentezi nu cred ...

Vantu a amenintat-o clar pe respectiva ca incepand de maine va avea salariul redus !

Ce e greu de priceput ? Inteleg ca unii inteleg mai greu dar totusi...

Pai cred ca tu esti cel care pricepe greu. Moderatoarea l-a intrebat pe Vantu de ce a spus ca (,) conduceea tarii este slaba (cretina, nush ce termen a folosit Vantu). Vantu a spus ca deorece a fost nevoit sa reduca salariile cu 50%, considera ca tara este condusa prost, deci mediu economic slab care duce la astfel de gesturi ale patronatelor. DAR, cum ei nu i-a fost redus salariul cu 50%, n-a simtii deci acest lucru si de aia l-a intreabat pe Vantu ce l-a intrebat. Deci tu te-ai uitat la emisiune ?!

Share this post


Link to post

El ar pleca, dar daca Parlamentul nu vrea sa il trimita acasa...

Share this post


Link to post

El ar pleca, dar daca Parlamentul nu vrea sa il trimita acasa...

El ar pleca, sa scape de pedeapsa cu executare la locul de munca prin care este obligat sa indrepte in doua luni tot timpul pierdut pe la tv din restul anului si semnaturile lui "ca primarul" intr-un alt post.

Share this post


Link to post

O fi stat Boc la TV la mult ca Gioana, care nici la sport nu ne mai lasa sa ne uitam, nu ii ajung tembeliziunile mogulului. Nici Ceausecu nu avea atata nesimtire.

 

Eu nu stiu ce pragmatism vedeti voi, eu pragmatic judec, si modul meu de judecata imi spune ca unul care se face si frate cu dracu si ar pune premier si pe soacra lui Basescu numai sa iasa,si abuzeaza de pozitie sa isi indeplineasca interesele personale, si calca legea (apropo trebuiau sa stabileasca ziua cand se voteaza guvernul),

si acopera furturile "confratilor" samd este doar o garantie ca ai lor vor jefui pina si bitul de pe cablul electric si nu vor mai avea in veci

contact cu judecata justitiei si nicidecum lucreaza in vreun fel in interesul oamenilor.

 

Numai minciuni si promisiuni false, un alt exemplu: in campania asta de o saptamana si ceva defileaza cu scaderea CAS-ului, responsabilul PSD care

a fost numit sa intocmeasca principiile guvernarii Klauss a zis azi clar, ca eventual din 2011 vor lua in calcul, nici vorba de 2010, dar defileaza in campaniecu porcaria asta.

Tanasescu a afirmat clar si el ca nu poate fi vorba de scaderea fiscalitatii in 2010, asa cum Basescu a si spus-o deschis.

 

Alt enunt al aceluiasi domn: imprumuturile de pe piata bancara nu inseamna ceva rau. Aha, veti vedea de acum indatorare pentru plata salariilor si pensiilor, pentru ca legea responsabilitatii fiscale de exemplu nu va fi gata inainte de martie 2010.

 

Nu m-ar mira nici macar impozitul forfetar sa nu fie scos, desi mi-ar fi penibil de jena ca patron pragmatic sa ma plang de 180 de roni pe luna.

 

Deci domnilor, care e pragmatismul vostru? Ce vorbim noi aici?

Edited by Tommy

Share this post


Link to post
... Deci domnilor, care e pragmatismul vostru? Ce vorbim noi aici?

Despre un presedinte capabil sa nominalizeze un premier care poate fi validat si care poate sa intruneasca o majoritate pentru a conduce. Baselu a dovedit in 3 cazuri, pana acum, ca nu este capabil s-o faca. Asta-i tema acestor alegeri, a construi, nu a distruge, tema la care baselu este pe invers.

A te incapatana in neputinta este atributul unui conducator pragmatic ?

Share this post


Link to post

Cred ca ai citit alta constitutie, cu alte atributiuni ale presedintelui.

Share this post


Link to post

Cred ca ai citit alta constitutie, cu alte atributiuni ale presedintelui.

Ai ajuns sa dai replica la ceva pe care n-ai ajuns sa citesti ? Impotentul adulat a nominalizat un premier validat si demis (1), un premier desemnat si nevalidat (2) si un premier desemnat si nebagat in seama (3). Crezi ca din 10 incercari reuseste sa nimeresca gaura ?

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Eu cred ca da. Pt ca e oo-s.

 

Scopul e unul singur, sa puna unul sub care sa poate jefui regeste, sa nu le inchida robinetul ca Base, asta e iluzia care ne-o servesc la tembelizor zilnic, ca nimeni nu e cu Base, ca nu poate face guvern, dar fac ei cand nu e treaba lor sa o faca,

asta doar doar si poate poate l-or da jos pe Basescu, se screm de cativa ani o adunatura de hoti ca Hrebenciuc, Nastase sau Patriciu,

l-au si demis ilegal prin 2007 si tot nu au putut. Ii inteleg pe ei, au de platit multe sute de milioane impozit la anul, dar cei ce cred ca o fac spre binele

si nemurirea neamului ce scuza au? Pe Negoita nu vor sa il bage la vot de frica sa nu treaca, pe croitoru abia l-au dat jos cu putin peste 50%.

 

Vreau sa vad majoritatea dupa alegeri si atunci o sa ma distrez tare de intrebarea asta cu neputinta de a face guverne, poti sa o salvezi la favorite de pe acum :) )

Vei avea singur raspunsul, clar, indubitabil, in plic.

 

Si hai totusi sa iti dau o idee: grupul independentilor, jumatate de PNL si UDMR si alte vietati conlocuitoare e destul?

Edited by Tommy

Share this post


Link to post
... grupul independentilor, jumatate de PNL si UDMR si alte vietati conlocuitoare e destul?

Exact asa a condus baselu tara, mergand la cacialma, doar, doar, i-o intra cartea. Dar nu i-a intrat, l-a lasat norocul, iar "poporul" nu merge la alegeri cu cei lipsiti de sansa. Oamenii s-au saturat de udreea, ridti, eba, vanzari anterioare si de toate minciunile debitate de catre un om fara un program. Singurul sau proiect este demolarea si eutanasierea. Astea-s singurele lui realizari, demolarea chioscurilor si eutanasierea cainilor. Mai nou, presedintele RO are ca atributiune din constitutia mintii sale supravegherea cetatenilor si informarea populatiei cu agendele altora, un fel de "Libertatea" platit din banii contribuabililor, un fel de baba care se uita pe dupa perdele. In timpul acesta, boculet va imprumuta de zor. Mai bine stati cu ochii pe el.

Share this post


Link to post

Da' noua declaratie a lui Iohannis o stii? Cica "Romania are nevoie de un premier politic". Cine ramane in offside acum?

Share this post


Link to post

[...] dar defileaza in campaniecu porcaria asta. [...]

Dar Basescu n-a defilat prin campanie cu reducerea parlamentarilor, lasand de inteles ca din 2010 o sa se intample asta ?! Care nu se poate intampla sub nici o forma pana nu isi termina cel putin actualul Parlament mandatul ? Aia ce-a fost ?! Spui ca Basescu e breaz. Pai daca el insusi ar fi avut cu ce iesi in fata dupa 5 ani de mandat n-ar fi fost nevoit sa bage pastial cu referendumul. Daca esti cat de cat corect, nu poti nega acest lucru.

Share this post


Link to post

Pe mine ma intereseaza ce a facut baselu in mandatul lui, ce fac fiicele lui, ce face fratele lui, ce fac prietenii lui. Nu ma intereseaza persoane care nu cer functii publice. Pe mine ma intereseaza ca o pramatie sa NU reprezinte Romania. Singura s-a realizare a fost transformarea aliantei DA in alianta NU. El a mai reusit o performanta istorica, sa alature udmr cu prm, evident, impotriva sa. Un om care-si face dusmani la fiecare deschidere a gurii este atat de valoros incat ar trebui protejat, pus la pastrare ca pe un bun national.

Share this post


Link to post

@tolin, esti de belea. Cum reusesti tu sa te contrazici de unu singur in doua randuri...

Share this post


Link to post

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/877509/Mazare-Daca-iese-Basescu-Brazilia-scrie-pe-mine--VIDEO/

 

Fratilor ajutati Constanta sa scape de mafiotul asta,vreau sa traiesc si eu decent fara minciunile marlanului asta,mafia rosie de aici a pus mana pe tot,vrei sa faci ceva sa traiesti si tu?cotizezi legal la psd ca sponsor ca daca nu...

Daca credeti ca aceasta paiata trebuie sa ajunga sa influenteze politica tarii cu jeonika president...de ce îi este atat de frica astuia?ca ajunge la mititica langa patriciu,vantu...de fapt pramatia asta e peste ei la avere.

Share this post


Link to post

@tolin, esti de belea.

Mie imi poate trece, dar cum e cand ai naivitatea sa dai girul unui actual-viitor-fost presedinte care a dovedit ca nu este in stare sa-si rezolve problemele din propria familie si din cercul sau de prieteni ? Pentru ca noi vom discuta si dupa plecarea lui, refuz sa fac vreo caracterizare.

Share this post


Link to post

Da, chiar, de ce nu asculta frati-su de el?

Nu stiu, dar pot sa banuiesc. La fel in cazul EBA. Daca celalalt (candidat) n-ar fi atat de prostanac, am putea afla de la o confruntare.

Share this post


Link to post

Basescu o zise acuma: "cea mai importanta institutie a statului - Parlamentul". Hmmm ...

Share this post


Link to post

Basescu nu a zis niciodata altfel. Doar altii au presupus asta.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...