Jump to content
Sign in to follow this  
ediblue

Topic Nou Vs. Search

Recommended Posts

Discuti la o masa unde se discuta de motor si bei bere, daca vrei sa vorbesti de suspensii si sa bei vin, mergi la alta masa nu? Asa si aici, te asezi la masa care trebuie, pentru ca daca te asezi singur la o alta si sa astepti sa ti se alature careva, nu prea ai castig de cauza. In plus, e forum, nu e chat..

Share this post


Link to post
Fratilor, aici discutam, stam la taclale, la povesti...suntem pe o terasa la o bere, ce daca povestim aceleasi lucruri din facultate care oricum le-am povestit de o mie de ori?!

Ce ai descris tu este o camera de chat (taclale = chat). Acolo te alaturi, on-line, unui grup de discutii, eventual, pe o tema declarata, poti pune o intrebare, la care primesti un raspuns, oricare, sau o injuratura.

 

Intrebarea ar fi: de ce nu frecventezi grupurile acelea si de ce vrei sa transformi o forma organizata in una spontana ?

 

PS: tu ii acuzi pe admini si pe moderatori de nestiinta, de rea vointa, chiar ? Asa reiese din ce am citit eu.

Share this post


Link to post

E buna idea cu link-ul si inchiderea topicului nou dar cu tema veche. Adica ii spui omului ca mai exista tema si-i dai link-ul.

In felul asta se contribuie si la condensarea tematica. Si nu ramane nici nou-venitul cu-n gust amar.

Probabil la inceput va dura ceva timp pt. moderatori pana va gasi topicul cel mai consistent legat de ce cauta nou-venitul dar dupa cateva situatii de acest fel deja va deveni o rutina usoara sa posteze link-ul catre topicul si tema cu pricina.

Share this post


Link to post

Ce-ar fi sa citim mai intai definitia ?

Share this post


Link to post

http://www.gmclub.ro/forum/index.php?s=&am...st&p=230156

 

Lectie de ce inseamna un raspuns la un topic... desconsiderat.

Poate ca moderarea poate insemna si altceva, nu va repeziti, era doar un gand (sincer am vrut sa postez altceva, dar mi-am mai rotit degete pe teste prin vreo doua topice si a venit... salvarea).

Pe la noi prin telecomunicatii (!) e o vorba "regulation vs. deregulation". E o tema de meditat.

Share this post


Link to post
Nr. 4 Nu va impiedica nimeni sa centralizati ocazional informatia si sa concluzionati in cate un post, in topicurile dedicate.

Share this post


Link to post

Mircea, chestia este daca "number four" este la locul lui azi sau trebuie sa ne miscam mai repede!

Share this post


Link to post

E la locul lui. Si azi, si-n vecii vecilor!

Share this post


Link to post

Eu zic ca este:

Art2.4 Înainte de deschiderea unui subiect nou, asiguraţi-vă că nu există deja un topic cu tema dorită în alte secţiuni ale forumului folosind funcţia 'Căutare'. Dacă nu s-a mai discutat, puteţi începe o nouă discuţie încadrând mesajul la secţiunea corespunzătoare. Subiectele deschise în secţiuni nepotrivite vor fi mutate de către administratori sau moderatori acolo unde le este locul fără explicaţii suplimentare. Folosiţi titluri clare şi uşor de înţeles pentru noile discuţii (de exemplu: "Problemă cu motoraşul de la ştergătoarele de parbriz" şi nu "PROBLEMĂ MARE! HELP!").

Share this post


Link to post

Categoric "Search"!!! Şi cât mai complex!

Am intrat ziele astea pe softpedia, în zona "Video", în speranţa de a culege ceva păreri înaintea unor viitoare achiziţii. Apoi ce mi-a fost dat să văd pe-acolo... Până găseşti ceva, ţi se taie! Mie unul chiar mi s-a tăiat şi am renunţat la a mai căuta.

N-am intrat pe prea multe forumuri, dar pot să spun cu mâna pe inimă că avem cel mai ordonat forum din câte am văzut. Şi sper să rămână aşa.

Share this post


Link to post

Ai dreptate, e varza pe softpedia... La noi moderatorii tin inca BINE fraiele, nu ca-n alate parti. S-o tina la fel in continuare, ca fac treaba buna si trag de urechi ori de cate ori e nevoie (tolin mi-a sters azi u post la cielo vs logan cu toate ca n-o luasem decat cu 2 roti pe aratura- a avut dreptate, am gresit si-mi cer scuze cu aceasta ocazie). Baieti, din partea mea - RESPECT !

Share this post


Link to post

Mai bine faceti structura forumului dupa cuprinsul cartii tehnice.

 

Sigur acoperiti toate subiectele si cand un admin/moderator CARE ARE CUNOSTINTE TEHNICE se plictiseste ar putea sa grupeze ce este important/CORECT in cate un topic general.

 

Parerea mea.

Share this post


Link to post

Ce-ar fi ca userii sa nu mai imprastie subiectele si sa nu mai fie nevoie de slugi cu studii superioare ? Nu crezi ca trebuie plecat de la cauza ?

Share this post


Link to post

In afara de faptul ca exista asemenea grupari, in afara de faptul ca exista la structuri de carte tehnica cat frunza in brad... asemenea propuneri si asemnea autori de propunei fac moderatorii sa nu se plictiseasca vreodata.

Share this post


Link to post

Cei care vorbiţi de Softpedia că e varză: din păcate omiteţi un amănunt extrem de important în legătură cu Softpedia:

 

Our members have made a total of 2 157 788 posts
We have 81 587 registered members

Share this post


Link to post

Amanunt important: Softpedia este o chestie comerciala, iar moderatorii au salariu.

 

In plus, pentru cine nu se descurca la folosirea functiei de , exista topicul Cum folosim forumul, unde se poate intreba orice legat de utilizarea functiilor forumului, fara nici o rusine.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...