Jump to content
Sign in to follow this  
kaloman

Forum Sau Blog ?

Recommended Posts

De ceva timp vad cum acest forum tinde sa se transforme intr-un blog. Nu cred ca lamentarile din ultima vreme ii ajuta cu ceva pe cei care posteaza ca sa se vaite ca livrarile intarzie in aceasta perioada si ameninta cu avocati sau descriu chinurile de cumparare a unor produse cosmetice cu autobuzul in lipsa masinii care intarzie ... Adevarul e ca multi au asteptat aceasta perioada pentru reducerile sperate sau pentru ca "acum e momentul ..." Cineva din Afganistan cu masina din 2100 tuna si fulgera ba chiar ne pune in vedere ca nu mai vrea masina. Si, ce daca ? Tolin a avut o pozitie mai mult decat corecta, il felicit. Membrii acestui forum nu pot face nimic sa li se aduca tuturor masinile in ziua in care au depus un avans ... Din ora in ora vedem la TV, pe toate canalele, cozile imense de la casele marilor magazine; asa e la fiecare sfarsit de an, oamenii vor sa cumpere tot ce se poate.

Haideti sa fim rationali si sa intelegem ca si dealerii ar dori sa vanda mult mai mult daca ar putea; nu sunt aparatorul lor, dar nici ei nu trebuie tratati ca dusmanii nostrii.

Share this post


Link to post

Ce-ar trebui sa se scrie aici? Ca eu nu inteleg.

Share this post


Link to post

@kaloman, te rog respectuos sa explici care este subiectul si despre ce discutam aici, pentru ca eu nu am inteles. Asta doar daca matale ai inteles. Deci, ce legatura asta cu "despre forum".

 

De ceva timp vad cum acest forum tinde sa se transforme intr-un blog ... Cineva din Afganistan cu masina din 2100 tuna si fulgera ba chiar ne pune in vedere ca nu mai vrea masina. Si, ce daca ? ..

 

PS: Spre surprinderea ta poate, cunosc regulamentul, si nu sunt off-topic in cererea explicarii unui subiect care se vrea discutat, eu nu fac moderare, dar tocmai raspunsul tau se incadreaza in el insusi.

Share this post


Link to post

Deci pina la urma Dl Avocat ne spune-ti si noua despre ce discutam in acest topic ? Am citit expunerea ta de 2 ori si nu am inteles nimic, adica nu se leaga cu titlul .

Share this post


Link to post

Este vorba despre ce s-a petrecut aici. Ca "raspuns", userul omydee si-a modificat datele din profil, asa a aparut Afganistan la locatie si 2100 la anul masinii, pe langa altele.

Share this post


Link to post

Acum am inteles despre ce e vorba, userul @kaloman neavand pina acum bunavointa de a explica. Uneori credem ca daca noi stim ceva, automat si eventualii interlocutori stiu musai despre ce e vorba.

Si acum sa raspund frumos on-topic: Stimate @kaloman, pentru problema matale (ca nu iti convine ca userul cu profilul susnumit s-a lamentat sau nu ) aveai alt mijloc la indemana, ca tot citasi din : BUTONUL REPORT.

Share this post


Link to post

Kaloman a deschis o discutie despre o stare care tinde sa se extinda, nu cred ca pentru a reclama ceva.

Share this post


Link to post

De buna seama ca ar fi fost bine sa fie asa, dar inafara primei primei fraze, totul face o lunga si languroasa referire doar la userul cu pricina, fara a fi dat macar un link. Neclaritatea exprimarii a dus la confuzia situatiei, insa acum lamurite lucrurile, cred ca putem continua discutia in sensul subliniat de tine, in spiritul titlului, si mai putin in litera primului post.

Share this post


Link to post

Forumul (asta) e mai rar blog (chestii de genul asta sunt intalnite pe la "Masina mea"). Mai trist este ca el devine din ce in ce mai mult chat, o trancaneala si o bagare de nas prin toate oalele, ce se intinde dinspre "Cafenea" cu spor. Ce mai conteaza, noi sa ne simtim bine, daca tot suntem GM!

Share this post


Link to post

Asa, si? Care-i problema?

Share this post


Link to post

Sursa de informatie utila nu loc de batut campii si practicat sportul national de dat cu parerea in afara subiectului.

Share this post


Link to post

Ete na :P

Share this post


Link to post

E, din postul domnului respectiv se pot distinge cateva idei legate de subiect pana la urma. Ca dureaza 14 zile lucratoare pana o sa intre in posesia masinii, ca benzina efix e foarte apreciata de posesorii de chevy din Piatra. Si pe langa cele legate de subiect mai aflam si alte idei folositoare in felul lor: ca don'soara de la firma X este foarte draguta, deci cine vrea sa se duca sa-si cumpere masina de-acolo macar e tratat dulcegos, ca domnul autorul postului e casatorit, ca mersul pe jos dauneaza grav karmei atunci cand iti astepti masina... Si la sfarsit o intrebare. Citesti tot si retii selectiv. Pana la urma ca sa ajungi la subiect, tre-sa-ti argumentezi cumva punctul de vedere. Acuma, fiecare dupa puterinte si natura firii.

Share this post


Link to post

Pai lasa-l pe cel din Piatra, ca initial era vorba de cineva din Afganistan :)

In orice caz, nesimtirea unor oameni ce se ocupa de vanzari (de masini si nu numai) si mai ales neputinta lor este mare, mai ales ca ar trebui sa fie taman invers fata de cineva ce a platit un avans sau mai stiu si eu ce. Am patit si eu cazuri d-astea si nu am gasit de cuvinta sa ma lamentez pe forum, deoarece, printre altele aceasta atitudine mai si deranjeaza (a se vedea primul post al lui kaloman).

Oricum, ca sa fiu in tonul primului post, devin tot mai enervante lunile de decembrie in care lumea innebuneste si nu mai ai loc nici pe strazi, nici in gari incepand de la Sf. Nicolae, pana la Craciun. Oare mai lucreaza cineva in aceasta perioada prin birouri ? :)

Share this post


Link to post
E, din postul domnului respectiv se pot distinge cateva idei [...] ca don'soara de la firma X este foarte draguta,

 

Acum se stie : e vorba de domnisoara Sorina de la [nu mai citez, sa nu fac reclama firmei]

Domnisoara Sorina achita chiar si RCA-ul, numai sa fie clientul multumit ...

E drept, informatia e acum e pe alt topic.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...