Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Daewooclub.ro -> Gmclub.ro

Recommended Posts

Pai noi cei cu tico ce facem ? trecem la suzukiclub? sau mitsubishi( multe din piese la tico sunt de provenienta mitsubishi).

 

Probabil ca atunci cand cei ce pastoresc acest forum isi vor schimba masinile vom trece la vwclub , renoclub , etc...

 

editat.

Share this post


Link to post

Un poll era suficient pt. sondarea optiunii membrilor.

Dar doar informativ pt. ca decizia, vorba lui Tolin, o ia patronul.

Share this post


Link to post

Seful meu are o vorba "Ssta e, viata e grea". Totusi forumul este acelasi...doar numele s-a schimbat (si propietarul - dupa cum zicea tolin). Eu inca ma identific cu daewooclub.ro si sper ca in viitor sa pot scrie din nou www.daewooclub.ro si sa nu ma trezesc pe www.gmclub.ro...

Share this post


Link to post

Lucrul asta se putea rezolva destul de simplu astfel - WWW.CLUBDAEWOO.RO

In contextul in care peste 70% dintre membri au masini cu aceasta sigla.

E adevarat, e o chestiune de detaliu dar finalmente e vorba totusi de ce masini conducem.

Share this post


Link to post

@Bolt nu este frumos sa-ti dai cu parerea cind nu cunosti toate detaliile (refritor la post #46).

@Topser dupa cum stii multi sunt si pe alte forumuri dar tot aici se simt bine, deci repet nu conteaza ce conduci conteaza ca informatia oferita aici sa fie de calitate .

Share this post


Link to post

Nu inteleg unde e greseala mea.

Daca ai detalii necunoscute de altii, din respect pt. ei ori le explici, pt. a nu fi inteles gresit, ori le discuti in exclusivitate cu cei care le cunosc pe PM. Eu unul asa fac si nimeni nu ma intelege gresit. De fapt, ce era greu de inteles din postul tau si nu am inteles eu, ce detalii imi lipseau ?

Edited by Bolt

Share this post


Link to post

@Bolt, nu e vorba de lipsa de respect sau de faptul ca stiu eu mai multe, m-a deranjat reactia ta cu un posesor de lexus pe DWC etc etc, adica eu cu VW nu am voie aici sau cum ???? Atit deocamdata :mda:

Share this post


Link to post

Io am o singura nedumerire... De fapt o clarificare ar fii binevenita. De ce atunci cand se tasteaza daewooclub.ro nu se mai poate intra direct pe forum. Asa cum pana acum se putea intra pe acelasi forum tastand chevroletclub.ro. Proprietarul domeniului nu mai doreste asta? Sau care e problema?

Oricum toata reclama existenta pe masinile noastre este nula in momentul de fata. Cand cineva vede pentru prima oara adresa si intra, iar primul lucru de care se loveste este o redirectare, nu stiu cata rabdare va mai avea sa vada daca gaseste ceva interesant.

 

Ma rog... parerea mea

Share this post


Link to post

Eh, ce sa facem ...romanu, tot roman e. E ca si cum am fi anuntati ca de maine se scumpeste painea. De ce? Din motive economice se va spune. Numai ca-n spatele acestor "motive economice" se ascund o sumedenie de alte "motive".

N-am inteles niciopdata, de ce nu se justifica faptele care se fac. Ok ...s-a schimbat denumirea in gmclub. Din punctul meu de vedere e ok, insa "motive tehnice" nu e suficient pentru altii. Nu de alta dar probabil unii membrii se simt folositi?!, poate nu e un cuvant prea bun. Se doreste ca site-ul sa devina mai mare mai complex ptr a putea trai si din altceva decat din contributii? Se pot naste o sumedenie de intrebari si alte cele pe care singurii le pot lamuri, sunt doar cei care au hotarat asta. Dupa mine, cel mai simplu lucru era ca initiativa sa fie si explicata in asa fel incat sa nu dea nastere la alte nemultumiri. Cu toate ca n-avem nici un drept, ca simpli membrii, sa cerem justificare in fata unui admin sau proprietar de site, el poate avea totusi etica de a ne explica actiunea sa. Sa nu uitam ca un forum traieste prin membrii pe care ii are si nu invers.

Edited by Lucian79

Share this post


Link to post

@drama queen: nu s-a scumpit nimic. E doar alt ambalaj ;)

Considera ca este o EVOLUTIE.

Share this post


Link to post
@Bolt, nu e vorba de lipsa de respect sau de faptul ca stiu eu mai multe, m-a deranjat reactia ta cu un posesor de lexus pe DWC etc etc, adica eu cu VW nu am voie aici sau cum ???? Atit deocamdata :mda:

Stii mai multe ce ? Legat de topic ? Doar asta are relevanta, restul...

Faptul ca ai VW nu inseamna ca nu trebuie sa mai intri tu pe forumul DWC ci ca majoritatea posesorilor Daewoo ar trebui sa fie pe un forum numit conform masinilor lor. Iar asta e logic prin prisma celei mai mari parti al continutului tematic al acestui forum. Pt. ca altfel am putea intra oriunde dorim, inclusiv la www.papadia.ro. Ne facem acolo un topic al posesorilor de autoturisme si dai.

Am pledat pt. concordanta si nu pt. altceva. Mie unul imi place ca numele sa corespunda continutului. Daca se ajunge la cazul in care continutul impune prin rapoartele tematicilor lui altceva, atunci e alta situatie.

Edited by Bolt

Share this post


Link to post

BOLT se mai fabrica DAEWOO? Unde? Cite masini Daewoo sunt si cite Chevrolet? Ce scrie pe blocul motor de Leganza? Sunt intrebari simple care le gasesti pe GMclub.ro ...restul e istorie .

Share this post


Link to post
Pt. ca altfel am putea intra oriunde dorim, inclusiv la www.papadia.ro.

 

Gresit! www.papa2.ro!

Share this post


Link to post
BOLT se mai fabrica DAEWOO? Unde? Cite masini Daewoo sunt si cite Chevrolet? Ce scrie pe blocul motor de Leganza? Sunt intrebari simple care le gasesti pe GMclub.ro ...restul e istorie .

Eu nu am auzit de GM Cielo, nici de GM Espero, nici de GM Leganza etc.

Din cate stiu eu, inca se mai vinde Daewoo Cielo si Daewoo Matiz in Romania.

Simplu fapt ca unele marci nu se mai fac nu ne trasforma masinile peste noapte in altele. Cat le avem, le avem Daewoo si asta e valabil pt. peste 70% din membri. Cand raportul se inverseaza atunci e firesc sa ne descriem majoritatea altfel, c-o alta titulatura, respectiv Chevrolet, VW, Renault, Bugatti etc.

Eu am inteles punctul tau de vedere - nu conteaza cum ne numim. Bun, dar asta intra in contradictie cu vechea denumire. Daca nu conteaza acum de ce atunci a contat ?

Edited by Bolt

Share this post


Link to post

Nu va mai nelinistiti va rog. :) nu se comercializeaza nimic, nu se vinde nimic, forumul este acelasi oamenii sunt aceiasi. Asta conteaza, nu linkul pe care tastam. Sus pe prima pagina scrie tot Daewoo&Chevrolet Club.

Din pacate nu intotdeauna ceea ce dorim este posibil, asa cum in situatia de fata nu mai putem folosi - cel putin pentru moment- domeniul www.daewooclub.ro apartinand unei persoane private ce are cont pe acest forum, deci care va putea oricand sa vina si sa justifice situatia creata.

Ne pare rau de situatia creata, si eu am pe masina 3 autocolante daewooclub.ro, dar nu depinde de noi. In numele echipei de moderare va cerem intelegere si rabdare pana la rezolvarea situatiei curente, asigurandu-va ca o vom solutiona in cel mai bun mod pentru aceasta COMUNITATE! Va multumim.

Share this post


Link to post

Of da greu este, deci GMclub.ro inglobeaza toate masinile prosuse de Daewoo si Chevy .

Daewoo este o marca GM, in KOREA anului 2007 nu exista Chevrolet KALOS ci Daewoo Kalos .

Niciodata acest forum nu va devenii VW sau Reno, pt aceste marci exista vwforum.ro, vwclub.ro, reno.ro :P

Share this post


Link to post

Baieti, iata care este opinia mea de afoana in materie de net, calculatoare, domenii si alte jucarii de-astea: din punctul meu de vedere, daca trebuie sa schimbam, nici o problema, schimbam! Iar de la mine nu o sa vedeti intrebari de genul "da' de ce?". Plec de la premiza ca nimeni nu ar fi complicat viata celorlalti de pomana. Poate ca ar trebui insa ca noi, proprietarii de daewoo sa ne mentinem autocolantele si suportii si sa fie pastrata redirectionarea.In fond, important e ca aceia care tasteaza www.daewooclub.ro sa ajunga pana la urma unde trebuie. In felul asta complicatiile sunt minime.Cata vreme sigla daewoo e pastrata pe site, totul e ok, nu?....parerea mea!

Edited by Ami

Share this post


Link to post
Of da greu este, deci GMclub.ro inglobeaza toate masinile prosuse de Daewoo si Chevy .

Of, de ce oare logica mea imi spune ca GMclub.ro trebuia sa inglobeze toate marcile GM asa cum spune denumirea si nu doar doua din ele ? Dar ma rog, s-a schimbat doar adresa nu si continutul. Deci e OK.

Share this post


Link to post

O mica obiectie am si eu. Eu nu am intrat aici pentru comunitate, eu am intrat aici pentru ca ma interesa ceva tehnic la Daewoo Espero si am gasit-o pe un forum specializat, cum ii spune(a) si numele. Daca intre timp imi place sa vorbesc cu lumea de aici si alte chestii decat masini e alta poveste. Chestia asta cu "comunitatea" pare mai mult discurs electoral. Asta e, nu se mai poate folosi numele. Clubdaewoo.ro mi se pare o idee buna.

Share this post


Link to post

www.clubdaewoo.ro mi-a venit in minte cand am cautat un forum de Opel. Si din cate imi amintesc am gasit si www.opelclub.ro si www.clubopel.ro.

Ca veni vorba, are ceva daca bagam si Opel-ul la noi. Doar e marca GM, nu ?

Edited by Bolt

Share this post


Link to post

Ok, sa clarificam cateva aspecte.

 

1. In aceasta formula de administrare, acest forum va ramane non comercial.

2. Aceasta formula de administrare este practic cea veche. Daca pana acum ne-am descurcat sa tinem pe picioare acest forum, ar trebui sa aveti incredere ca ne vom descurca si in continuare. Daca nu aveti incredere... asta este.

3. Din moment ce, cel putin pentru moment, s-a renuntat la accessul direct prin daewooclub.ro, inseamna ca nu s-a avut incotro, nu? Nu va vrea nimeni raul, cel putin nu cei ce se ocupa de acest forum.

4. Nu ducem lipsa de agitatori de spirite. Daca cineva se recunoaste in aceasta postura, indiferent de masina pe care o are, sa se abtina de a mai tasta vreo adresa ce duce la acest forum.

5. Situatia nu este pe deplin lamurita si se pot intampla multe lucruri. Daca puteti ajuta, cu adevarat, bine. Daca doar aveti chef de lamentari si cearta... abtineti-va.

Share this post


Link to post

Chestia asta ca blocul motor este GM si ca masinile sunt GM mi se pare putin stupida. Va dati seama cate topicuri se vor face pentru toate marcile GM ? Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC, GM Daewoo, Holden, Hummer, Oldsmobile, Opel, Pontiac, Saab, Saturn, Vauxhall. Cel putin astept cu nerabdare rubrica "Probleme tehnice Hummer" sau "Piese auto Hummer" ...

 

Nu ma deranjeaza schimbarea denumirii, dar o gasesc total neinspirata. Ca idee buna mi se parea denumirea expusa anterior de un alt coleg, "clubdaewoo.ro", sau, "daewooforum.ro" sau altele.

 

P.S. Acum am vazut postul. Cum se se poate ajuta ?

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post
Cum se se poate ajuta ?

Cu rabdare, pana cand se va decide soarta domeniului utilizat pana acum. Cine decide ? Detinatorul lui.

Share this post


Link to post

Ai dreptate, GM are multe marci.

GMCLUB.ro este solutia care a fost cea mai la indemana. NU INSEAMNA CA E FINALA

 

In acest moment, cred ca cel mai inspirat ajutor ar veni prin respectarea punctului 4 din postul meu anterior. Asta nu inseamna ca nu va puteti spune parerile, bineinteles.

 

Repet, este practic (acest cuvant are o mare importanta) aceiasi formula de administrare si moderare ca pana acum. Daca pana acum a facut o treaba buna si va ajutat, la fel o sa faca si de acum incolo. Nu cerem mare lucru, decat putina incredere.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...