Jump to content
Sign in to follow this  
yo_alex_91

Triple La Espero

Recommended Posts

As dori sa imi fac triplele dar nu sunt hotarat cum. Am schitat eu in poza cam cum ar veni. Cum arata mai bine??

post-5266-1165184249_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Eu le-as lasa asa cum sunt...arata mult mai bine...

Dar daca totusi esti hotarat la o schimbare, as merge pe poza nr 5.

:drinkers:

Edited by tuf5075

Share this post


Link to post

2 sunt originalele, 3 seamana prea mult a masina americana, 4 sunt neterminate, 1 si 6 sunt cam la fel ... poate 5, dar cu dunga invers (in paralel cu dunga farului).

Share this post


Link to post

pai... eu ma gandisem la 3 dar mi-ati dat o idee. Cum zici tu in paralel? nu prea inteleg :D

Edited by tolin_afc

Share this post


Link to post

Daca vrei ceva misto incearca asta :

 

Nu stiu cum sa iti explic, sper sa intelegi. Am vazut-o pe un Cielo deci se poate usor face pe orice fel de masina.

 

Inchipuie-ti ca acoperi ( nu stiu daca pe interior sau pe exterior ) stopurile cu un sablon care are fante paralele ( grosimea e dupa gust ), apoi dai cu spray negru pe el si obtii stopurile impartite in multe fasii orizontale.

 

Sper ca ai inteles, eventual daca cineva poate sa le deseneze pe calc sa vada si ochiul nostru cum ar iesi... ( eu unul asta vreau sa fac cand o fi uscat afara )

 

Si nici nu ai nici o problema cu garda pentru ca ramane si galbenul de la semnal si rosul de la stop si tot restul, doar ca in proportie de x % ( functie de cat de dese si de late sunt dungile )

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post
Inchipuie-ti ca acoperi ( nu stiu daca pe interior sau pe exterior ) stopurile cu un sablon care are fante paralele ( grosimea e dupa gust ), apoi dai cu spray negru pe el si obtii stopurile impartite in multe fasii orizontale.

Eu la vechea mea Dacie lipisem scotch ingust (5 mm) si vopsisem cu spray negru. Efectul este super.

Share this post


Link to post
Daca vrei ceva misto incearca asta :

 

Nu stiu cum sa iti explic, sper sa intelegi. Am vazut-o pe un Cielo deci se poate usor face pe orice fel de masina.

 

Inchipuie-ti ca acoperi ( nu stiu daca pe interior sau pe exterior ) stopurile cu un sablon care are fante paralele ( grosimea e dupa gust ), apoi dai cu spray negru pe el si obtii stopurile impartite in multe fasii orizontale.

 

Sper ca ai inteles, eventual daca cineva poate sa le deseneze pe calc sa vada si ochiul nostru cum ar iesi... ( eu unul asta vreau sa fac cand o fi uscat afara )

 

Si nici nu ai nici o problema cu garda pentru ca ramane si galbenul de la semnal si rosul de la stop si tot restul, doar ca in proportie de x % ( functie de cat de dese si de late sunt dungile )

 

 

Am sa incerc sa schitez pe calculator cam cum ar aparea . Diseara voi pune poza. Acum am masina in service, iar cand o scot o voi face.

 

 

Am reusit si am facut schita. Ce sa zis mi-ar place si nu prea. Ceva in genul acesta am avut cielo. Am pus si poza cu el

post-5266-1165337035_thumb.jpg

post-5266-1165337046_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Stopul la Cielo foarte fain, la Espero doar schita cred ca este irelevanta,poate faci ceva in Photosho*. Apropo, militia ce spune?

Edited by raskala

Share this post


Link to post

pai sincer eu nu stiu. Am avut cielo asta mai bine de un an dar nu ma oprit politia. Cred ca nu aveam voie, dar l-am vandut :D . acum vreau sa vand si espero dar vreau sa il fac sa iasa in evidenta.

Share this post


Link to post

Cred ca putin mai dese si mai subtiri ar fi mai binevenite pentru espero. Nici chiar asa de dese ca la Cielo, undeva la mijloc !

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Eu zic sa ti le faci albe...asa cum le am si eu...

post-5049-1171230124.jpg

Share this post


Link to post

Parerea mea = hidos.

Acum... gusturile nu se discuta !

Share this post


Link to post

Arata ca un animal orb :) urat.

Share this post


Link to post

Incearca sa scrii in limba romana !

Edited by ovi_jer

Share this post


Link to post

Salut!

De cateva zile, am avut momente in care nu au functionat semnalizatoarele, pana cand n-au mai mers deloc. Banuiesc ca s-a ars releul. L-am cautat in cutia de relee de sub capota, dar pe capacul ei nu zice ca ar exista un releu de semnalizare in ea. Unde e releul de semnalizare? Si cati amperi are, cati papuci, etc. ? Sa stiu daca merge pus de la alta masina, sau de undeva unde n-am nevoie de releu.

 

Am scris aici pentru ca momentan nu mi se permite sa deschid topic nou.

 

Edit: abia acum am vazut ca asta e un topic redeschis dupa 4 ani. =)) Dar totusi, e stresant si periculos sa merg fara semnalizare, asa ca postez.

Edited by OmCret

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...