Jump to content
Sign in to follow this  
dflorescu

Schimb Parbrizul. Rovigneta O Dezlipesc ?

Recommended Posts

Pt ca am parbrizul crapat, intentionez sa-l schimb. Din pacate rovigneta este lipita acolo (desi multi mi-au zis sa o tin in certificat, nu i-am ascultat). Din cate stiu, este "perforata" in asa fel incat, daca o dezlipesc de pe parbriz, nu o mai pot lipi pe altul (se rupe cumva ca in jocurile de puzzle).

Am in schimb chitanta cu care-am platit-o: e suficienta asta ?

Mi s-ar parea stupid sa le cer celor care-mi monteaza parbrizul sa-mi pastreze bucatica de geam cu rovigneta ca sa o tin in torpedou pentru a-i dovedi politistului ca o am...

Share this post


Link to post

Am inteles, dar nu bag mana in foc ca..

Te duci la o benzinarie cu citanta, si ion schimbul a x lei vei obtine un colant nou

Share this post


Link to post

Colantul e inutil fara chitanta...L-ai putea obtine de oriunde (dupa mintea lor).E bun doar sa-l ai in geam ca sa nu le dai alt motiv sa te opreasca(majoritatea nu cer dar stiu cazuri in care au cerut si chitanta)

Share this post


Link to post

Cel mai simplu, arunci prin torpedou chitantele de la rovingneta si pe cea de la noul parbriz. Daca te opreste politia, le explici ce si cum si le arati chitantele.

Share this post


Link to post

Poti sa circuli linistit doar cu chitanta,avand o problema asemanatoare,m-am interesat la politie.

Share this post


Link to post

Asta e motivul pentru care nu lipesc in geam rovinieta asta. Ca si solutie intermediara este un "buzunarel" special sau chiar facut in care poti pune acel autocolant (fara a te folosi de adeziv). La o masina de serviciu imi facusem din "scoci" transparent un asemenea suport.

Share this post


Link to post

Am schimbat si eu parbrizul pentru ca era crapat. Le-am spus baietilor care au facut lucrarea ca vreau sa-mi mute rovinieta pe noul parbriz si au rezolvat-o fara probleme.

Share this post


Link to post

l-am schimabt si eu...si au schimbat rovinieta fara sa le spun nimic

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...