Jump to content
Sign in to follow this  
brusli

gume tico

Recommended Posts

Depinde in ce zona stai; in Sect. 3 eu am facut geometria la intersectia N. Grigorescu cu Basarabia si Chisinau.

Share this post


Link to post

Am gasit pe dudesti foarte aproape de mine un centru.

Au si gume, dar sunt uniroyal parca. Sa am incredere? Imi tot repeta ala ca au 3 ani garantie

Share this post


Link to post

Citeste mai sus-topul e ceva de genul: khumo, pirelli, hankook, lassa...etc. La ce pret sunt uniroyalele? Am vazut in targ la vitan 110 RON/buc.

Share this post


Link to post

Cu Uniroyal am avut experiente neplacute ! Poate doar ale mele au fost proaste !!! :-W

Share this post


Link to post

Mi-am luat lassa pana la urma ca peste tot era full si nu aveau timp. La radacini aveau scoruri exagerate (700k montat si echilibrat la 2 roti...si chiar daca luam numa caucioacele plateam banii aia)

Acum as vrea sa stiu daca Lassa Miratta 155/70R12 73T sunt doar de vara :-S

Sa le pun pe spate pe astea si sa bag niste hankook 706 sau altceva pe fata sa ma tina si la iarna?

Edited by kirkus

Share this post


Link to post

Salut,

 

Stie cineva de unde pot lua Lassa Mirata pt Tico cat mai aproape de Drumul Taberei?

Share this post


Link to post

Lassa 155/70 R12, le pot lua de pe net de la autodaewoo.ro - pret 89roni/buc.. Eu iti recomand Kumho 155/70 R12 all seasons - 137 roni bucata.

Share this post


Link to post

Salut,

 

Stiu de autodaewoo.ro, insa stiam ca de cumparat de la magazin sunt 75 Ron/buc si ma gandeam de vre-un dealer cat mai aproape de casa (Drumul Taberei) daca stie cineva.

Share this post


Link to post

Incearca la ciurel in zona mec parca e un magazin cu piese. La fel si la apaca.

 

:o fftopic: Nu va inteleg cu "cat mai aproape de casa". Doar nu cumperi tigari sa fie la chioscul din scara si apoi pana pe mihai bravu sa zicem poti merge cu masina.. :rolleyes:

Share this post


Link to post

:)

 

SA inteleg ca undeva pe Mihai Bravu exista cu siguranta un distribuitor unde au sigur cauciucuri Lassa de Tico?

Stiam de unul langa patinuarul National.

Merci!

Share this post


Link to post
...si apoi pana pe mihai bravu sa zicem poti merge cu masina..

Era un exemplu.

 

Lassa mirata de tico gasesti pe Bd. Basarabia undeva pe partea dreapta mergand de la intersectia de la Muncii. Oarecum "vizavi" de stadionul national. Scrie mare LASSA pe un panou. Pentru tico te costa vreo 85RON cu tot cu montaj si echilibrat.

Bafta!

Share this post


Link to post

hankook 155x70x12 cele cu scris reliefat si vopsit in alb exterior, dat comanda azi prin tel. si a doua zi dimineatza erau in fata portii. Pret 4 mil. 4buc., super oferta nu :banana: sigmagum.ro pana pe 15 august promotie

Edited by sotto

Share this post


Link to post

Ca o recomandare - fa si geometria ca altfel a fost degeaba promotie... :lavolan: Pretul este bun dar nu toti schimba toate cele 4 gume (eventual si rezerva) :D

Share this post


Link to post

Pret excelent, as lua eu 2xHankook, mai vrea cineva o pereche? Pacat ca promotia e doar pana maine...

Share this post


Link to post

azi ma duc sa-i fac si geometria. erau cele vechi tocite pe interior :D ps.faceti comanda telefonic dac avreti sa comandati ca e cea mai sigura, eu am facut prima oara pe site si nu am primit nimic...

Edited by sotto

Share this post


Link to post

Gata, am si eu acum set de incaltari noi Lassa luate de pe Basarabiei.

 

Sfat, cumparatile si montatile (gratuit) la ei, insa echilibrarea sub nici o forma nu o faceti acolo, mi-au luat 28 Ron + 4 Ron bacsis si mergea masina dupa aia de la 50 km/h parca era beata. :mda:

 

Am dat in alta parte 30 Ron si mi le-au echilibrat ca lumea, acu rupe micutzul soselele, iar daca pun frana nu ma mai duc ca si saniuta. :thumbl:

Share this post


Link to post
insa echilibrarea sub nici o forma nu o faceti acolo,

 

Nu trebuie sa bagi frica in lume. La mine au facut cum trebuie. Am fost multumit si de pret si de caucioace. Se comporta bine.

Share this post


Link to post

Si mie mi-au echilibrat rotile prost la centrul Lassa de pe Basarabiei. M-am dus inapoi la ei, vroiau sa mai platesc o data insa am vb cu seful lor si a fost de acord sa-mi refaca gratuit echilibrarea. A doua oara au nimerit-o :uff:

Share this post


Link to post
Nu trebuie sa bagi frica in lume. La mine au facut cum trebuie. Am fost multumit si de pret si de caucioace. Se comporta bine.

 

Nu vreau sa bag frica in nimeni, insa tinand cont de faptul ca am platit pt un echilibrare (si nu putin), iar a doua zi dimineata (cand traficul mi-a permis sa trec de 50 km/h) mi-am dat seama ca masina zdrongane ca niciodata, am facut o verificare a rotilor in alt service de roti. Dupa ce au scos plumbii, rotile erau mai echilibrate decat inainte. Am mai platit odata ceva ce deja era platit. Nu m-am intors la ei sa-i iau de urechi din 2 motive. Termin serviciul la 18 si deja m-am invoit o data pt cauciucuri, iar al doilea motiv e ca as bate Bucurestiul de la un capat la altul pt asta.

Share this post


Link to post

Ai dreptate dar in aceste cazuri daca se poate trebuie aplicata metoda lui Senna. Sa nu mai fim romani si sa acceptam orice rahat. Daca platesc pentru ceva vreau sa fiu multumit! :rolleyes:

Share this post


Link to post

Am luat si eu 2 Lassa Miratta pe fata. Pret 80 ron/bucata + 7 ron echilibrarea.

Impresii:

- seful lor este ok, adica stie despre comert, reguli, ton, etc.;

- omul de la manipulare cauciucuri e un pic pe dinafara, dar merge, am asteptat 10 minute sa imi aduca acele cauciucuri la montaj;

- baietul de la montare se misca bine mai ales dupa ce i-am dat 5 ron;

Echilibrarea mi se pare ok, am mers cu 80 si este in regula.

In general Lassa mi se par un pic mai dure decat alte marci, dar diferenta fata de ce aveam inainte (Uniroyal - varza) este imensa.

 

Succes enorm!

Share this post


Link to post
Anvelope ptr matiz sunt si aici

 

Da ca tot vorbeam de gume de tico... :-W Lucrezi acolo sau de ce ai postat aici?

Share this post


Link to post

Ştie cineva din Constanţa sau din împrejurimi de unde se pot lua anvelope pentru Tico mai ieftine? Şi sincer, nu mă deranjează să fie sh (ştiu că mulţi de pe aici nu sunt de acord cu asta) doar să ştiu un loc să mă duc să mă interesez şi eu. Sau poate vinde cineva :D

Share this post


Link to post

Baiatu,

Sunt ieftine gumele de tico chiar nu se merita. Costa undeva la 100 ron/lassa 130 RON/hankook.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...