Jump to content
Sign in to follow this  
Satori

Vreau cotiera si huse

Recommended Posts

Are cineva cotiera Armster pe Chevrolet Kalos model 2005?Cum e la condus?E inalta?Afecteaza reglajele scaunelor?In interior e plastic simplu sau este captusita?Niste poze?

Share this post


Link to post

Outlaw!! Vezi ca ,cotiera se si lungeste .Trage de partea tapitata spre fata (eu am observat din pura intamplare )

Zamolxe ! Este tapitata la interior ,este aproape identica cu a lui Outlaw .Eu o am pe Aveo si este loc ptr reglaj scaune,si frana .Se regleaza si pe inaltime (are un surub dedesupt !!vezi si tu Outlaw) Nu am cu ce sa fac poze .

Share this post


Link to post

Astazi mi-am montat cotiera pe Chevy.Rezultat: Sunt super - multumit!

 

Poze:

post-5762-1238174701_thumb.jpg

post-5762-1238174853_thumb.jpg

post-5762-1238174995_thumb.jpg

post-5762-1238175096_thumb.jpg

Share this post


Link to post

La tine consola centrală nu avea suport pentru pahar?

Şi dacă avea - a fost astupat de cotieră?

Share this post


Link to post

Era mai mult suport de sticla ala.La acoperit cotiera.Nu-l foloseam...Eu am in bord suport pentru pahare...

Share this post


Link to post

Am gasit un site unde puteti da comanda la huse pentru chevy aveo/kalos/spark. Husele se pot configura. Puteti alege diverse culori, materiale, buzunare spate, daca aveti air-bag lateral sau nu, etc. M-as baga sa dau si eu comanda peste aprox 2 saptamani. Stiti ceva de ei?

www.huse.ro

Share this post


Link to post

mi-am luat eu de la ei. ei zic ca se potrivesc perfect, dar nu e chiar asa. in primul rand gaurile pt airbag nu sunt bune deloc, a trebuit sa tai eu husele ca sa nu fie acoperit capacult de airbag. in al doilea rand husele pt spatare( scaune + bancheta) sunt super super fixe, cele de la scaune nu vin perfect mulate pe scaun si ramane in mijloc o "ridicatura" :mrgreen: .

cele pt sezut intr-adevar se potrivesc perfect dar e cam putin zic eu.

Share this post


Link to post
mi-am luat eu de la ei. ei zic ca se potrivesc perfect, dar nu e chiar asa. in primul rand gaurile pt airbag nu sunt bune deloc, a trebuit sa tai eu husele ca sa nu fie acoperit capacult de airbag. in al doilea rand husele pt spatare( scaune + bancheta) sunt super super fixe, cele de la scaune nu vin perfect mulate pe scaun si ramane in mijloc o "ridicatura" :mrgreen: .

cele pt sezut intr-adevar se potrivesc perfect dar e cam putin zic eu.

Ai prins bine clemele? Pentru a sta lipit mijlocul spatarelor din fata trebuie sa intinzi in jos de husa si sa le prinzi cu cleme. Daca ai facut asta nu vad de ce nu ar sta lipite. Materialele cum sunt? Incing? Poti face o poza te rog?!

Share this post


Link to post

Am gasit o firma din Pitesti care face huse dupa modelul de masina. Pretul pe care mi l-a spus este excelent, dar trebuie sa aflu si pretul pe care il cere la alti clienti. Materialele sunt bune, asemanatoare cu cele folosite la tapiseria originala a masinii. Urmeaza sa ma duc la ei sa vad si nuantele de material si alte detalii.

Share this post


Link to post

le-am prins cu cleme. oricum mi se par destul de mici fata de scaune. adica le-am intins pana la maxim ca sa intre pe scaun( daca mai ma chinuiam oleaca se rupeau). cred ca tiparul dupa care le fac nu este chiar "upgradat". banuiesc ca scaunele de pe un aveo mai vechi nu sunt identice cu cele din prezent. zic si eu. :mrgreen:

Share this post


Link to post

Am fost la firma de care va spuneam mai sus. Pretul este 400 RON pentru huse. Se potrivesc perfect si ei se ocupa de montaj. Au sabloane pentru fiecare model in parte. I-am intrebat daca au sabloane pentru Aveo si raspunsul a fost afirmativ, chiar m-a intrebat daca este modelul acela cu umerii mai deosebiti la scaune. Varietatea de materiale este mare si lucreaza si cu piele ecologica.

Share this post


Link to post

400 RON banuiesc ca este din material textil!

Share this post


Link to post

Am intrebat si aspectul acesta. Mi-a zis ca este acelasi pret si la pielea ecologica si la materialul textil.

Share this post


Link to post

Mi se par foarte scumpe. Totusi sunt niste amarate de huse.

Share this post


Link to post

eu am dat 220 lei in toamna. nu stiu de ce s-au scumpit asa de mult :scarpin:

Share this post


Link to post

De la 200 - 220 lei la 400 lei e o diferenta enorma. Eu cel mai mult am dat 160 lei pe huse...modelul acela semnat de michael schumacher. Au fost bune, s-au potrivit asa si asa dar cam incingeau. Astea pe care le am acum am dat 80 ron de la metro. S-au cam destramat...si nu au nici macar un an.

Share this post


Link to post

Alea din piele ecologica ar fi fost tentante!Dar...400 ron?

Alex tie cat ti-au cerut?

Share this post


Link to post

Mi-au cerut 300.

 

Mi se par foarte scumpe. Totusi sunt niste amarate de huse.

 

Daca le-ai vedea nu ai mai spune acelasi lucru. E ca si cum ai retapita scaunele, le imbraca perfect. Sunt facute special dupa modelul de scaun si materialul este ca cel folosit de fabricant. Nu le poti compara cu niste huse universale.

 

eu am dat 220 lei in toamna. nu stiu de ce s-au scumpit asa de mult :scarpin:

 

Erau facute tot dupa modelul de scaun?

La banii astia sunt si mai tentante.

 

Aveau scaune de Dacia la 300 RON.

Edited by Alex.T

Share this post


Link to post

Alex.T imi poti da o pagina de net eventual si un nr de telefon a firmei care face huse pentru kalos la 3 milioane?

ps: Azi m-am enervat...am dat jos vechile huse fiind si murdare...si rupte...si vai de capu' lor X(

Share this post


Link to post

300 ron pentru tine? Pai de ce?... as vrea sa beneficiez si eu de o reducere :->

Share this post


Link to post

Firma respectiva lucreaza ocazional cu firma unde lucrez eu. De acolo reducerea...

Incearca sa negociezi totusi. Daca la mine au putut sa lase 100 RON nu vad la tine de ce nu pot lasa macar 50.

Share this post


Link to post

Hello people. care e atat de amabil incat sa imi spuna si mie care e diferenta intre rider si armster? in afara de pret ... care indica o diferenta de calitate aparent. ca marime? design? material folosit? capacitate? va rog sa imi raspundeti cat de curand ca as vrea sa imi iau acu, ca tot incepe vacanta de vara si prevad drumuri cu masina ... :lavolan:

 

multumeeeeeeeesc :D

Share this post


Link to post

In primul rand diferenta consta in finisaje si in partea de look.

De asemenea cele de la Armster sunt si culisante.

In principiu iti recomand armster

 

Uite aici un link unde gasesti cele mai bune preturi.Poti obtine si discount daca vorbesti cu ei la telefon.

http://www.auto-accesorii.ro/

Share this post


Link to post
In primul rand diferenta consta in finisaje si in partea de look.

De asemenea cele de la Armster sunt si culisante.

In principiu iti recomand armster

 

Uite aici un link unde gasesti cele mai bune preturi.Poti obtine si discount daca vorbesti cu ei la telefon.

http://www.auto-accesorii.ro/

 

mersi mult de tot pentru raspuns! la ei pe site intrasem si eu si am vazut k armsterul e pe la 250. zici ca pot optine si discount ... pai si cum sa aduc asta in discutie?

 

mersi

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...