Jump to content
Sign in to follow this  
Satori

Vreau cotiera si huse

Recommended Posts

Unde pot sa dau de Nicubarbu?Trimiteti-mi un private msg. sau pe pg. asta daca nu!!!Please.

Ce alte acesorii mai are?

Share this post


Link to post

Citeste si tu pe aici si pe la Bursa. Doar nu o sa scriem acelasi lucru de 1000 de ori. b-(

Share this post


Link to post

Te duci sus in dreapta, la Members, cauti pe "nicubarbu" apoi ii dai PM sau email...

Share this post


Link to post

Poze cu cotiera puse la dispozitie prin curtoazia GME - Ungaria.

post-2099-1137425672_thumb.jpg

post-2099-1137425682_thumb.jpg

post-2099-1137425693_thumb.jpg

Edited by safari hunter

Share this post


Link to post

Intr-un mod inovator si cu totul original.

Adica la fel ca si mine, doar e aceiasi cotiera, nu? :) )

Share this post


Link to post

A mai comandat cineva cotiera (de la Nicu Barbu sau din alta parte)? M-ar interesa si pe mine una pentru Kalos.

Share this post


Link to post

Pai... ce mai astepti? Cei ce au comandat au povestit pe aici.

Share this post


Link to post

Nu mai cita integral mesajul anterior. Foloseste butonul Raspunde din josul paginii.

 

 

Pai astept sa-mi raspunda la mesaj. Am scris de 3 zile si pauza. :D

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

S-a rezolvat, nu se mai poate :D . Nicu Barbu nu mai comercializeaza accesorii pentru Kalos de anul trecut.

Share this post


Link to post

Merci. Am vazut. Pretul e cam mare si ma mai gandesc.

Share this post


Link to post

dar pt spark exista? :) cotiere normal..

Share this post


Link to post

La cererea lui Mircea, m-am mutat aici.

Intrebare pt posesorii de Spark: ce huse aveti, de unde si cu cat le-ati cumparat, a-ti gasit careva huse potrivite pt bancheta din spate? (care este rabatabila si fractionabila)

Share this post


Link to post
Salve , stie cineva unde pot gasi huse de scaun pt Kalos si care sa aibe si posibilitatea pt masuta aia de la scaunul pasagerului din dreapta .

Kalosul meu nu are airbaguri laterale.

Multumesc

 

 

Salve !hai sa va povestesc eu cum am luat ieri huse pt Kalos !

Ma duc la Metro si vad pretul 1,8 milioane ( ma dusesem de fapt sa cumpar altceva) .

Imi aduc aminte de un magazin de huse in oras la noi , ma duc la aia si surprise , aceleasi huse ( numai ca alte culori) la 1milion da' fara factura !

Normal ca ma doare in...de factura !

Deci la aproape jumatate de pret !

Le-am pus aseara si vin excelent!

Bafta

Sunt ptr Kalos !

buna. fiindca's din ploiesti si eu, ma intereseaza daca mai exista magazinul acela de unde ai cumparat husele...sa-mi spui pe ce strada e...multam fain

Edited by eklart

Share this post


Link to post

chiar asa... ce cotiere se potrivesc la spark? are cineva ceva idei?

Share this post


Link to post

Sa iei una mai ingusta care sa nu frece scaunul si sa te deranjeze la reglaje.

Share this post


Link to post
chiar asa... ce cotiere se potrivesc la spark? are cineva ceva idei?

 

Poti sa o incerci pe asta: http://www.okazii.ro/catalog/6249151/auto-...VEZI-LISTA.html

 

Eu vreau sa o iau dar acum nu prea am timp, daca o montez o sa fac niste poze sa vezi cum e.

Pretul e marisor dar cred ca merita. Pe site-ul producatorului ( http://www.armster.co.uk/ ) nu apare ca e si pt Spark dar la diferite magazine on-line apare si Spark-ul in lista...o sa vedem. Momentan caut niste preturi mai bune desi nu am gasit sub 280 RON.

 

Bafta!

Share this post


Link to post

Trebuie sa revin cu o precizare: pentru Spark, Toyota Aygo, Citroen C1, se instaleaza cotiera ARMSTER MINI...acum incerc sa vad daca baietii de la noi (distribuitorii) respecta catalogul producatorului (vezi atasat).

 

Vreau sa rezolv saptamana asta si va spun ce a iesit si ne vedem la o intalnire.

 

Salut!!

selection_of_armster_adapters_1_3.2008.pdf

2DJAchevroletspark.pdf

armster_mini.pdf

Share this post


Link to post

Asteptam rezultatul. Pune poze si scrie detaliile si aici :D . Succes!

Edited by claud20012

Share this post


Link to post

Gata, operatiune incheiata cu succes. O scurta istorioara: joi eram deja hotarat sa comand de la importator, din Oradea, foarte amabili mi-au raspuns la mail si mi-au zis ca nu e nici o problema, imi trimit o cotiera pentru Spark, sa le dau doar adresa si ajunge in aproximativ 48 de ore sau mai devreme. Pretul era 200RON + TVA, adica 238RON total. Nu am inteles exact daca tot eu platesc si firma de curierat...dar si asa ieseam mai jos decat cel mai mic pret din Bucuresti: 280RON. Dar tot joi ma suna si Bogdan de la Coastadeest.ro (acelasi care are si post-ul pe okazii.ro) ca poat sa vin vineri dupa ora 2 sa ridic cotiera. Asa ca m-am hotarat sa iau de la el, chiar daca am iesit cu maxim 40RON peste importator, avantajul fiind ca pot sa vad marfa inainte sa o cumpar. Nu vreau sa considerati ca ii fac reclama lui Bogdan dar consider ca s-a purtat cau un profesionist si merita mentionate lucrurile astea: vineri ma suna in jurul orei 3 (ramasese ca ne vedem in jur de 5) sa-mi spuna ca trebuie sa ajunga pana la banca si mai bine vin la 17.30, ca sa nu astept in fata firmei de la Izvorul Rece (in capat la Mosilor). Ajung pe la 17.25, il sun, era pe drum, intr-un minut a ajuns si el. Am luat cotiera, am ajuns acasa, am luat o surubelnita si in 3 minute era instalata - vezi pozele atasate...scuze de calitate dar era pe inserate si le-am facut cu telefonul.

 

Se potriveste perfect, incurca doar putin la frana de mana dar se poate trage si din lateral, nu chiar la maxim dar tine, am facut proba. Daca aveti nevoie mai des de frana de mana (panta/rampa) se rabateaza fara probleme ca si cum nici nu ar exista. E mai mica decat Armster-ul normal, fiind modelul Mini, pentru masini de dimensiuni reduse (C1, Aygo, etc). Materiale foarte bune, mi se pare ca e mai bine lucrata decat cea normala si are si captuseala, un avantaj daca nu vrei tot felul de zdranganeli prin cotiera (daca iti pui cheile). Fiind mai ingusta decat cea normala nu mai are sistemul culisant dar compenseaza prin lungimea mai mare si distanta pana la schimbator este OK, indiferent de cat de lunga/scurta ai mana. Pozitia e buna si conduci mai relaxat :lavolan: si, ca atunci cand speli masina sau ii schimbi ceva, ti se pare ca merge mai bine/consuma mai putin etc. :) ) .

 

Deci cam asta e optiunea de cotiera pentru Spark, unica pe care am gasit-o pana acum si cu avantajul ca e "custom made", nu cotiera universala, si asta se simte.

 

Cred ca joia asta (28 Aug) o sa apar si eu la intalnire daca sunt doritori sa vada cum a iesit si vor sa o testeze. Si cred ca daca se gasesc minim 5 Sparkishti sa vrea cotiere puteti sa obtineti un discount de la importator: adica pe site (www.cotiere.ro) ei spun ca la minim 5 cotiere comandate nu mai platesti curierul. Adica o sa o scoateti la 238RON.

 

Bafta!!

 

PS: imi cer scuze daca post-ul seamana a reclama...va asigur ca nu asta a fost intentia mea.

post-1846-1219567923_thumb.jpg

post-1846-1219567930_thumb.jpg

post-1846-1219567935_thumb.jpg

post-1846-1219567943_thumb.jpg

post-1846-1219567952_thumb.jpg

Share this post


Link to post
come on, da si detalii de unde ai luat-o, montat, pret etc...

 

nu cred ca-s singurul care vrea cotiera :) )

 

am luat aceeasi cotiera de pe www.cotiere-auto.ro la 195 de ron cu tot cu transport

Share this post


Link to post

Unde gasim cotiere ieftine pt Kalos/aveo?

Share this post


Link to post

Defineşte "cotieră" şi "ieftin"...

 

Altfel, există nişte naşpe la vreo 50 de lei (sunt prin Vitan, dar şi prin Cora şi alte alea), în timp ce una ca lumea sare de 200 de lei. Caută, că vinde şi pe forum cineva.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...