Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Despre provideri de cablu TV si altele...

Recommended Posts

Astral la pachetul de un mil are acum 1.5 Mbps care inseamna pana la 192k viteza de transfer.

 

Eu am inteleg bine cu ei.

Share this post


Link to post

Dar nu cred ca au metropolitan la viteze de LAN. Asa ca BaaFFTTAA!!! Ma mai uit si la filme din cand in cand.

Share this post


Link to post

Acelasi provider ca Laurentiu. Nu sufera comparatie cu astralul: ii bate si la pret si la viteza. Nu mai zic de metropolitana, unde dai jos cu 3-4 megi. Eu am contract pe 512 si dau jos de pe net cu peste 700 all time. Am intrebat la firma si au spus ca e bonus de la ei (niste copii simpatici). Asta se intampla de aproape un an, de cand au venit in Gl.

Share this post


Link to post

Da' cine e providerul vostyru mai ca nu mi-am dat seama!?!Multumeeeesc frumosss!! :banana:

Share this post


Link to post

Sunt batuti in cap si cretini. Au un program de facturare de toata jena si daca ai o problema tre sa te duci personal la sediul central si sa jelesti la usi straine.

 

Call center nou, dar e neprofesional, oameni neinstruiti si adusi direct de la sapa. In loc sa empatizeze cu clientul si sa incerce sa ii rezolve problemele, sar la scadal si te trimit sa vorbesti cu peretii.

 

Sa vad daca pe mail se rezolva ceva...

Share this post


Link to post

Eu dau 25 roni/luna si am 600kbps adica 75kB/s, traficul poate fi limitat in conditiile unui download permanent, metropolitan iau si cu 10..12 M. Asa ca adio net de la ASTRAL !

Cu cablul Tv nu stiu ce sa fac, inca nu am gasit o solutie.

Share this post


Link to post

Off topic

 

Da' cine e providerul vostyru mai ca nu mi-am dat seama!?!Multumeeeesc frumosss!! :banana:

 

Iti dau PM ca altfel o iau pentru off topic si reclama.

 

On topic

 

Da, sunt multumit de prestatia CaTV. Am un pachet generos, pe care platesc destul, dar merita.

 

 

PS cred ca vezi ce dresat sunt :D

Edited by Moshu

Share this post


Link to post

Netul ca netul, dar in topic se discuta despre PROGRAMELE TV. Pentru net exista alt topic.

Share this post


Link to post

Cred ca ne-am lamurit cu totii despre programele TV de la Astral...sunt putine si scumpe (cele mai scumpe de fapt) la abonamentul standard - 310.000 rol :mda:

Edited by lucian14

Share this post


Link to post

Treceti fratilor pe Astral ca merita! Nu neaparat ca sunt eu angajat al lor :P

Share this post


Link to post

:-W nu ma-nnebuni, pe bune?

Share this post


Link to post

adica??!! :o ce sa fie pe bune? ca lucrez la Astral-UPC?? da, deci tot nu inteleg dece trebuie sa te inebunesc?

Share this post


Link to post

Astral-UPC din punctul meu de vedere este o retea de gunoi, scumpa si proasta. In 20 m de cablu cat sunt de la conector pana in casa ei l-au inadit in 4 locuri, deci am un semnal de tot rahatul. Abia astept sa renunt la ei si sa-mi iau antena de la digi.

Share this post


Link to post
Treceti fratilor pe Astral ca merita! Nu neaparat ca sunt eu angajat al lor :P
:-W nu ma-nnebuni, pe bune?

Acum e mai clar, paperboy? :D

Sau, ca sa fiu mai clar, Astral sucks > :)

Share this post


Link to post

:) ok, asa o fi :) dar eu nu lucrez la cablu... eu lucrez la altele, si nam legatura, in plus era a joke... :P

Share this post


Link to post

Eu folosesc astral, ba chiar acu cateva zile am facut inca un abonament la noul apartament, dar asta pentru ca n-am avut alternativa. Nu-mi convine sa dau 35 ron pe abonament, dar asta e.

Daca s-ar fi putut pune contor la cat te uiti la teveu ar fi fost perfect.

Share this post


Link to post

sunt abonat la astral upc cluj. serviciul este de felul urmator: mi-au dat o cutie "general instruments" cu rol de tuner cred, caci televizorul este pe post de monitor, se foloseste intrarea AV, set top boxul asta are telecomanda, si la el schimb canalele si volumul. Imagine cristal, 44 de canale, ei spun ca semnalul ar fi digital si ala e decodor, dar sincer nu stiu daca asa e. Tot ce pot spune este ca imaginea este cristal, dvd-like. Sunt multumit de ei, pana una alta.

Share this post


Link to post

Si eu sunt abonat Astral (acum UPC) Cluj, atat TV (ca e obligatoriu) cat si internet. La TV platesc abonamentul minim din cauza ca vad restul de programe (si mai mult de atat) pe alte cai. La internet am abonamentul cel mai mare, ala cu 110 RON/luna + telefon. Pana acum sunt foarte multumit pe partea de internet si telefonie, mai putin pe partea de TV. Au scos din pachetul de baza AXN-ul si mi-au facut onoarea sa imi dea acces in acelasi pachet la Taraf TV (post de mare cultura si cu mare cerere printre intelectuali :D )

Share this post


Link to post

Eu am pus direct pachetul astral plus, cu ala normal nu aveam ce sa fac mai mult, in afara de NG, discovery, taraf teve (cu sonoru la minim si van halen la combina :dizzy :) n-aveam la ce sa ma uit.

Chiar, pot sa cer sa mi-l codeze pe dan senzatinescu, favorit teve, etno teve, acasa, euforia (da, canalu ala de fufe), canalu se somping, si inca vreo 10 canale oare platesc mai putin? :D

Share this post


Link to post

Am un tv achizitionat de curand, Samsung 82cm CRT, 16/9. Booon, are o gramada de setari de sunet, SRS, Turbo, etc dar, pe cablul normal, merge numai in mono. Incerc sa-l dau pe stereo dar nu merge.

Daca dau pe orice intrare externa, automat trece pe stereo, chiar daca eu nu am bagat decat un rca cu semnal video (de la dvd).

 

Oare in CT Astral o emite numai mono sau are tv o problema?

Share this post


Link to post

SI la mine astral-ul merge e amble televizoare in mod mono, deci nu cred sa fie o problema. DIn cate tin minte era parca unu sau doua programe ce mergeau i stereo (BBC cred...).

Share this post


Link to post

Sal, relax. N-ai nici o problema la TV. E vina retelei de cablu si a calitatii ei. Acelasi lucru l-am sesizat si eu in Bucuresti. La un mom dat pe cablu RDS se prindea mono iar pe antena se prindea stereo, chiar daca cu puricii fonici aferenti.

 

Intre timp si-au updatat putin sistemul, nu foarte mult !

Share this post


Link to post

Dar in Bucuresti am majoritatea programelor stereo pe RCS, e adevarat.

Share this post


Link to post

Asta acum, ... acum 4-5 ani...nu prea erau

Share this post


Link to post

Pai eu ma refer la prezent, nu la acum 4-5 ani...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...