Jump to content
Sign in to follow this  
Lucman

Cele mai marfa preturi la piese Daewoo

Recommended Posts

Am gasit cel mai ieftin magazin de piese si culmea sunt si originale din Koreea.

Pe Iuliu Maniu nr. 6

ex: Toba Tico 1.100.000 lei

rulmenti spate Tico 250.000

De la Apaca catre Metro 200 de m pe partea dreapta dupa restaurantul Biblioteca

 

Liliana Godea dir. vanzari 0744.360.570 si 0788.259.402

Share this post


Link to post

o sa verific si eu... la mine referinta e capul de bara :-D

Share this post


Link to post

Suna si intreaba cat costa.

450.000 saboti Tico

Share this post


Link to post

Superpreturile!!! 880.000 amortizoarele fata Espero, 500.000 flansele de amortizor (per bucata)!!! Abia astept sa le aduca!!!

Share this post


Link to post

au si piese de kalos? :-D

Share this post


Link to post
Superpreturile!!! 880.000 amortizoarele fata Espero, 500.000 flansele de amortizor (per bucata)!!! Abia astept sa le aduca!!!

 

Copiii mei la Buzau cat si in Colentina amortizoarele fata Espero sunt 880.000/buc. iar flansele sunt 480.000/buc. Deci se poate si in alta parte!Oricum e bine sunt mai multi, nu?

Share this post


Link to post

Pai stii ca vroiam sa vin la Buzau pentru ele... Dar imi e mai simplu sa iau de aici...

Share this post


Link to post
au si piese de kalos?  :-D

 

Nu stiu, da un telefon, dar dupa cum erau piesele prin magazin nu aveau decat Daewoo

Share this post


Link to post

mersi. o sa dau.

Kalos este Daewoo. :)

Share this post


Link to post

Daca ai vedea un Daewoo Kalos n-ai mai fi asa de sigur ... cel putin designul exterior e diferit, nu stiu platforma ...

Share this post


Link to post
Copiii mei la Buzau cat si in Colentina amortizoarele fata Espero sunt 880.000/buc. iar flansele sunt 480.000/buc. Deci se poate si in alta parte!Oricum e bine sunt mai multi, nu?

 

Magazinul din Colentina fiind care?.....

Share this post


Link to post

da, da... unde anume pe Colentina?

 

OFFTOPIC: FLEX, vazut Daewoo Kalos. E aceiasi masina in afara de masca si, in unele tari, faruri (pozitiile nu sunt rotunde ci bari paralele, mai misto decat la Chevy). Si are mai multe accesorii. Atat.

Share this post


Link to post
Magazinul din Colentina fiind care?.....

Pai sunt mai multe? :wink:

Pe Colentina, dupa intersectia cu Teiul Doamnei (cum vii dinspre Obor), imediat pe dreapta.

Share this post


Link to post

@NFS- Ala e magazinul, corect.

@Viper- Te rog frumos cand te duci sa-ti iei flansele intereseaza-te si pt.mine cat costa kitul de distributie pt.1.5 adica- curea distributie,curea AC si cureaua ailalta(a treia...am un lapsus) + rolele aferente la aceestea.

Pleease.

Si da-mi si mie un mp cu preturile.Multam frumos.

Share this post


Link to post

am fo' si eu azi dimineata pe-acolo si mi-am luat un cap de bara (adica piesa de masina, n-am dat eu cu capu intr-o bara :-D) cu 300k. am verificat codul, se potriveste cu cel de pe site-ul ACSA, acolo e trecut cu 165.000, dar nu are in buc. DAR m-am uitat acu la mine la masina si asta luat nou E MAI MIC. aveam eu oarece dubii cand l-am luat, dar mi-a zis tipa ca-mi da banii inapoi daca nu se potriveste... (cu conditia sa nu-l scot din punga)

 

oare o merge si-asa :?: si-a schimbat cineva de curand capu de bara :?:

Share this post


Link to post

:o fftopic:

 

 

am fo' si eu azi dimineata pe-acolo si mi-am luat un cap de bara (adica piesa de masina, n-am dat eu cu capu intr-o bara :-D)

 

 

 

hahaha :rotfl:

scuze ticolino, stiu ca nu este de ras.. dar mi s-a parut mortala faza.. hahaha :rotfl:

 

 

:ontopic:

ai vazut cumva daca au piese si de cielo ?

Share this post


Link to post

ba e de ras... :lol: :lol: :lol:

 

si nu m-am uitat special da' sigur au si de cielo... am vazut un cap de bara de nubira parca... au cam orice piese daewoo... tot ce-am intrebat aveau... acuma poti sa dai si-un telefon inainte... eu am fost direct la ei pt ca sunt in drumul meu.

Share this post


Link to post

Nene va rog eu intrebati si de piesele care le-am postat eu mai sus ca Viper nu cred ca vazut mesajul...

Share this post


Link to post

ok, am fost sambata, i-am zis de "kit de distributie" (ca asta retinusem) si aia nu stia ce-i aia, asa ca am intrebat de curea de distributie. asta costa 1200k pt espero 1.5 si 600k pt espero 1.8 (sau invers? ). imi pare rau, atunci eram destul de bulversat, imi mergea motoru in 2 cilindri (am luat alte fise - 360k), imi pierdusem si actele, si nu mai tin exact minte...

 

PS. are piese SI de cielo, si de espero, dar se pare ca la espero difera destul de mult preturile intre 1.5 si 1.8

Share this post


Link to post
ok, am fost sambata, i-am zis de "kit de distributie" (ca asta retinusem) si aia nu stia ce-i aia, asa ca am intrebat de curea de distributie. asta costa 1200k pt espero 1.5 si 600k pt espero 1.8 (sau invers? ). imi pare rau, atunci eram destul de bulversat, imi mergea motoru in 2 cilindri (am luat alte fise - 360k), imi pierdusem si actele, si nu mai tin exact minte...

 

PS. are piese SI de cielo, si de espero, dar se pare ca la espero difera destul de mult preturile intre 1.5 si 1.8

 

OK. Multam mult de informatie.Apropos piesele sunt originale?

Share this post


Link to post

eu zic ca da, sau cel putin s-au chinuit bine sa le faca sa para originale... capul de bara era sigilat intr-o punga cu tile de 'daewoo motors', avea eticheta cu 'daewoo motors' cu numarul de cod al piesei, avea o chestie lipita de la importator, etc.

Share this post


Link to post

Ma intereseaza si pe mine niste buzunare de usi fata pentru Cielo.(eu am standard si nu se monteaza din fabrica decat pe Executive)

Vedeti sa fie model 2004.(magazine,preturi,s.am.d.)

Multumesc.

Share this post


Link to post

In Iasi cred ca Autocenter are preturile cele mai bune la piesele Daewoo.

Sigur ca am mai vazut unele piese putin mai ieftine la magazinul opel-daewoo de langa Gelsor.

Ceilalti din Iasi ce parere au?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...