Jump to content
Sign in to follow this  
ROBI

Cod Amortizor Tico

Recommended Posts

Am nevoie de un set de amortizoare fata ( stanga+dreapta ) pe ulei pentru TICO SL an fabricatie 2000. Pe site-ul autodaewoo.ro am gasit amortizoare fata cu diverse coduri ( si preturi ) fara sa fie precizate care sunt pe ulei. Intrucat la un e-mail trimis acolo nu mi s-a raspuns poate ma puteti ajuta cu un cod de produs corespunzator.

Share this post


Link to post

Poti da un telefon pe "celular" ca e cel mai simplu. De care vrei sa pui pe masinuta? Pe gaz sau pe ulei?

Share this post


Link to post

Recomand amortizoarele Mando pe gaz, coreene originale, cod 41800a78b20-000. Cu ele veneau echipate masinile din fabrica. Costa aproximativ 100ron bucata si pot fi gasite si aici #113

Sau te pot ajuta cu un set Monroe Original, la un pret mai mic, dar sunt mai dure (sport). Depinde ce gusturi ai.

 

Later edit: codul si pretul specificat este pt amortizoarele din spate, mea culpa.

Edited by Senna

Share this post


Link to post

As dori pe ulei, coreene la fel cum am pus de cateva zile pe spate. O sa incerc un telefon la autodaewoo.ro

Share this post


Link to post

Postez si eu aici pentru a nu mai deschide un topic.

Am doau amortizoare fata de matiz pe care vreau sa la pun pe Tico.

Pe ambele apare sigla Daewoo si scrie asa:

 

96 558 395

PA 21

DELPHI

Made in poland

 

diferenta o face pe unul codul 7E si pe celalalt 7D. cum stiu care este stanga si care dreapta. Am cautat 1 ora si nu am gasit nimic concludent, ele par la fel, urechile de prindere a furtunului de frana sunt pe aceeasi parte, iar unul din furtune are o pozitie nefireasca...

 

Si inca o intrebare: care-i diferenta intre cele 2? Se poate monta unul de pe dreapta pe stanga?

Edited by freemind

Share this post


Link to post

pai si cu furtunul de frana ca fac? sta aiurea...

Share this post


Link to post

nu pot sa vad attashment-ul, nu stiu de ce...

Share this post


Link to post

Ma poate informa cineva daca amortizoarele fata de Matiz sunt la fel cu cele de Tico? Intreb deoarece am gasit la pret bun unele de Matiz si vanzatorul pretindea ca sunt la fel. Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post

Sunt la fel.

Danke!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...