Jump to content
Sign in to follow this  
Cla

Jante din aliaj pt Cielo

Recommended Posts

Am schimbat si eu jantele pe care le aveam cu unele pe 15". Im prima poza sunt cele pe care le-am avut (OZ - 14" - de vanzare) iar urmatoarele cu noile jante pe 15":

post-4321-125674977806_thumb.jpg

post-4321-12567498093_thumb.jpg

post-4321-125674982205_thumb.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post

Am schimbat si eu jantele pe care le aveam cu unele pe 15". Im prima poza sunt cele pe care le-am avut (OZ - 14" - de vanzare) iar urmatoarele cu noile jante pe 15":

 

 

salutare,

 

am si eu o rugaminte. imi poti da si mie mai multe informatii despre jantele pe 15, cele cu buza interioara. m-ar interesa si pe mine sa iau un set la fel si vroiam sa stiu daca sunt probleme cu atinsul rotii de pe spate de pasajul la aripa sau daca ai umblat la unghiul de fuga pe fata. si daca se poate si un producator/model si pret de achizitie. stiu, vreau multe informatii dar daca ma poti ajuta, sar cu berea ;) merci anticipat

Share this post


Link to post

Salut...jantele sunt RH (mai multe nu stiu ca model) cu urmatoarele specificatii: ET 50, 7J, 4*100 si 15". La aripile din spate nu am umblat deoarece aveam deja acea buza indoita si nici nu am modificat vreun unghi. Ca pret au fost 240 EUR cu tot cu anvelope.

Share this post


Link to post

...

 

Edit moderator: Pentru vânzări există secţiunea "Bursă"

 

 

Edited by EM!L

Share this post


Link to post

pun si io jantele mele... WOLFRACE KATANA02 - `15 CU GUME DUNLOP TIGAR 205/45/15

post-22172-126259147488_thumb.jpg

Edited by tygerstyl3

Share this post


Link to post

salut. as dori sa imi schimb si eu emblemele de la jante .as vrea sa fie emblema tip daewoo deschisa la culoare ptr jante de aliaj R14. aveti idee unde gasesc ?

Share this post


Link to post

jantele mele OZ Superturismo WRC R14,,,cauciucuri Dunlop SP Sport 01 185/55/14

post-26092-0-66325500-1329168750_thumb.jpg

post-26092-0-97496600-1329168923_thumb.jpg

Edited by plopy

Share this post


Link to post

Daca schimb jantele de tabla - R14, j5,5, ET 49 cu altele din aliaj - R14, j6, ET38 trebuie sa imi cumpar alte prezoane? multumesc!

Share this post


Link to post

Prezoanele tin de janta, nu de latime si et.

Share this post


Link to post

@lgh: sa faci rost si de un flex pt buzele aripilor spate...

Share this post


Link to post

Jantele mele pe 16" :thumbl:

 

Intarebare:

 

Cum circului tu cu jentile astea prin Buzau ? Cred ca stai intr-un judet cu cele mai proastre drumuri :-S . Jentile sunt superbe, dar imi este mila de ele

Share this post


Link to post

Prezoanele tin de janta, nu de latime si et.

jantele sunt Borbet!

Edited by lgh

Share this post


Link to post

Am gasit toate date necesare pe siteul firmei! pentru cine are nevoie asta este marimea prezoanelor: M12x1,5x30 mm, unghiul de inclinare al suprafetei conice 600!

Share this post


Link to post

@lgh: sa faci rost si de un flex pt buzele aripilor spate...

 

nu are nici o treaba cu buzele aripilor spate daca pune cauciucuri 185/60/14 asa le-am avut si eu pe masina !!!

post-26092-0-75239600-1332455582_thumb.jpg

post-26092-0-75751000-1332455616_thumb.jpg

post-26092-0-54042400-1332455665_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Buna ziua tuturor.As dori o informatie.Am un Cielo Executiv,un prieten mi-a dat 4 jenti de Opel,caracteristici:ET 45 / 6 Jx14H2 ,pe masina am jenti tot pe 14 (dar cred ca sunt 5 J) cu cauciucuri 185/60/R14.(conform talon).Din experienta celor de pe forum,ce urmari pot aparea cu cauciucurile mentionate pe jentile Opel ? 2.Daca nu sunt probleme,care cauciucuri ar fi mai bine de pus pe ele,cele de iarna sau cele de vara ?.Va multumesc anticipat pentru solutii si raspunsuri.O zi buna.

Share this post


Link to post

DIn datele date de tine, sunt foarte bune jantele. J-ul indica latimea jantei si corespunde cu latimea anvelopei care se poate pune maxim. Merge anvelopa cu latime 185 pe J6, o sa se intinda singura foarte putin.

Sunt de tabla sau de aliaj? Vezi si ce greutate au, dar nu cred sa fie diferenta mare in plus.

Share this post


Link to post

Multumesc de raspuns.Jentile sunt din tabla,dar ma interesau ca sa nu schimb ,,toata ziua''' cauciucurile de pe o janta pe alta.Inca nu am aflat care cauciucuri,sa le pun cele de iarna sau cele de vara pe jantele de opel..?

Share this post


Link to post

Jantele originale de Exe au J de 5,5". 6" inseamna 152,4 mm, cu aprox. 13 mm mai mult decat cele standard. Deci, putin mai late. Iti recomand ca noile jante sa le faci ca roti de vara (vei avea o stabilitate mai buna a masinii).

Share this post


Link to post

Va salut ! Sunt posesor de Cielo Executive 2005, jante de tabla pe 14''. Ma tot orientez de un timp sa iau si eu o pereche de jante de aliaj, insa preturile practicate la cele noi sunt foarte mari, motiv pentru care incerc sa obtin un set de 4 jante de aliaj SH.

Am mai cautat pe net, insa se vand de regula cu tot cu cauciucuri, care nu ma intereseaza, plus ca sunt destul de putine modelele care sa imi placa.

Am inteles insa ca trebuiesc unele cu un ET de minim 45 daca nu ma insel, am un prieten care a avut probleme cu ele, necesitand indoirea ''buzelor'' de la contraripile spate fiindca atingeau de ele, in special la combinatia incarcatura spate + denivelari, jantele fiind foarte ''iesite in afara'' !

Prin urmare, am rugamintea, daca cunoasteti..sau este cineva care vinde/ nu mai are nevoie..sa ''lasati'' un semn !

Multumirile mele anticipate !

Share this post


Link to post

Va salut

 

A montat carev jante de Opel Corsa pe Cielo?

 

Daca da, se potrivesc din toate punctele de vedere? adica de la prezone pana la cum stau pe masina.

Ma intereseaza sa ii pun cauciucurile mele: 185 60 R 14 (cred ca merg, nu?), pt ca eu am cauciucuri noi pe masina si nu am incredere in cauciucuri s-h.

 

Modelul acesta (doar de info pt exemplu e linkul):

http://mercador.ro/o...ara-ID9Avf.html

 

Multumesc,

Edited by abarth_mcm

Share this post


Link to post

A montat carev jante de Opel Corsa pe Cielo?

 

Daca da, se potrivesc din toate punctele de vedere? adica de la prezone pana la cum stau pe masina.

 

Da se potrivesc, eu am de corsa C pe 14" cu anveloipe 185/60/14 pe executivul meu din 2005...

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

Multumesc pt raspuns

 

Din nefericire pana m-am miscat eu, s-au vandut jantele

 

Revin cu alta intrebare: am gasit alte jante, cu cauciucuri 185 60 R 14. Evident, voi schimba cauciucurile cu ale mele, ca nu prea am incredere in cauciucuri s-h

 

Problema e ca jantele au ET38. Cele de Cielo Executive au ET49. Cu ce va afecta acel ET? Se potrivesc? Daca da, ce impact are totusi ET-ul mult mai mic? Multumesc

Share this post


Link to post

Scoate janta mai in afara... dar la anvelopa 185/60, cu J6 probabil, nu cred sa ai probleme. Cel mai rau care se poate intampla e sa atinga in buza aripii spate, dar repet: nu cred.

Share this post


Link to post

Am nevoie urgent de un raspuns, in 2 ore merg sa iau un set de aliaj 13" numai ca trebuie sa aleg intre doua modele, unul de ET45 si unul ET49. Care nu se potrivesc pe un cielo 96?

Multam!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...