Jump to content
Sign in to follow this  
CARABUSU

Aerator Central Rupt

Recommended Posts

Acum cateva zile mi s-a facut bucati un aerator central,s-au deplasat niste palete si am vrut sa le pun la loc in gaurele dar s-au crapat acele bucati orizontale de plastic si nu mai pot face mai nimic cu el.De cautat nu am cautat la magazin ca nu am avut timp,dar ma intereseaza daca se gasesc si cum se pot demonta.

Uitati si o poza:post-4396-1160940799_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Aeratorul se poata intoarce (adica partea frontala intra spre interior) si atunci poti sa pui la loc paletele acelea foarte usor.

Edited by AAdorjan

Share this post


Link to post

Si nu se mai rupe nimic,ca parca vad ca raman cu el facut bucati.Ai incercat asa inainte?

De schimb nu sunt?

Share this post


Link to post

Se gaseste la magazinul Radacini pe pe Calea Grivitei si costa 3 lei/buc cele 2 centrale (de langa locul acela pentru ceas), 6 lei cel din stanga si 8 lei cel din drapta. Vezi ca sunt gri sau negre. Bafta

Share this post


Link to post

Multumesc mult!

Dar cum pot sa-l scot pe cel vechi si cum il pot monta pe cel nou?Fara sa rup ceva.

Share this post


Link to post

Aeratorul despre care vorbesti este alcatuit din 2 piese (grilajul si cutia). Eu iti recomand sa prinzi ambele piese cu 2 sarme subtiti dar rezistente si apoi sa bagi o surubelnita pe o parte sa-l tensionezi putin si apoi sa-l impingi inspre inauntru. Acele sarme sunt pt a nu-l arnca inauntru si sa nu-l mai poti scoate. Daca e aeratorul de langa spatiul pt ceas trebuie sa bagi surublenita in partea dinspre ceas. Daca e celalalt in partea dinspre ceasurile de bord. Prima data e greu !!!

Spor la treaba

Share this post


Link to post

Sper sa mearga cu metoda asta,eu ma gandeam ca trebuie dat jos bordul.Maine ma duc la magazin sa-l iau si daca am timp il montez.

Multumesc pentru ajutor!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...