Jump to content
Sign in to follow this  
balanel

Multumiri Pentru Forum

Recommended Posts

Vazand ca in sectiunea asta se cam scrie de rau forumul, m-am gandit ca un astfel de subiect ar fi binevenit. Sa nu creada moderatorii ca cei care s-au luat de ei au vreo problema "in partea superioara", si ca urmare stiu doar sa critice.

 

De aceea ii invit sa scrie aici pe tori cei care au fost ajutati intr-un fel sau altul, ca urmare a prezentei pe forum, sau pur si simplu ce i-a surprins placut pe aici.

 

Incep eu:

Citind forumul, am descoperit ca masina pe care o am, e posibil sa aiba alarma din fabrica. Nu dau lamauriri suplimentare, deoarece exista subiect pe forum despre aceasta problema. Am verificat, si acum, cu ajutorul colegului Abramburel, masina mea "face urat" in cazul incercarii de efractie.

Profit de ocazie pentru a-i multumi inca o data lui Abramburel pentru ajutorul si amabilitatea sa.

Share this post


Link to post

Cu riscul de a fi total off-topic, nu pot să nu apreciez ideea bună a lui @bălănel de a dechide acest subiect.

Am învăţat destule din acest forum, dar acum sunt pe fugă, aşa că o să revin cu detalii.

 

PS: Mulţumiri şi din partea mea maestrului @Abram Burel.

 

alx: Daca doresti a te adresa moderatorilor/adminilor o poti face prin mesaj privat. Multumesc.

Share this post


Link to post

Pe mine m-a ajutat forte mult:

 

- să iau decizia de a cumpăra un Cielo SH

- să găsesc un service şi un magazin de piese cât de cât OK

- să fac mici reparaţii pe la ea de unul singur

- să conduc cât mai prudent (de câte ori citesc secţiunea de accidente)

Share this post


Link to post

Felicitari!!!!

Am invatat tot ce stiu despre Cielo!!!(Si bune si rele)

Share this post


Link to post

Corect e.. ce stiu ca nu stiu..

 

Greu de spus in atata spatiu si poate nepotrivit si poate nu toate pe lumea asta se fac in public si poate nu toti ar intelege.

Multumiri si eu ;)

Share this post


Link to post

Cred ca as stau ore sa scriu tot ce am invatat in aproape 3 ani de cand sunt aici, primul lucru pe care l-am invatat a fost ca Matizul nu consuma exagerat la peste 100-110, cum se pare cand te uiti la nivelul rezervorului, apoi am invatat ca are motorul limitare la turatie, deci n-o poti scapa in zona rosie, apoi ca e boala la toate matizele sa intre greu in a 2-a si astea in primul week-end cand mi-am forjat la maxim conexiunea dial-up, dupa care am continuat la Iasi, in bibleoteca facultatii economice, unde aveam teava de net mai buna. Si asa a trecut timpul, invat in continuare, si am alta parere despre masini in general, stiu acum sa le folosesc 100% si sa le fac sa mearga ceas si sa ma coste cat mai putin.

Multumesc DaewooClub.ro, port cu mandrie autocolantul, desi am romb pe masina.

Share this post


Link to post

Descoperirea acestui forum m-a determinat sa ma indrept catre o masina Daewoo, chiar daca nu am respectat 100% recomandarile privind achizitionarea unei masini sh. Multumesc aici forumului, moderatorilor si membrilor care m-au destupat si am realizat ca Nubira e masina si nu OZN, in ideea de a nu imbogati inutil mecanicii si electricienii auto pentru orice flecustet. Superba pasiunea tuturor membrilor pentru vehiculul din dotare, chiar daca are sau nu radacini Woo. In special moderatorilor multumiri pentru promptitudinea raspunsurilor, fie pe forum sau privat. Long live gmclub.ro sau cum s-o mai numi, schimbarea de titlu nu schimba utilitatea acestei comunitati. :thumbl:

Share this post


Link to post

As putea scrie un roman despre forumul asta :) Asta evident daca m-ar ajuta si Obi :D

- mi-am luat Kalos, deci aici era locul meu; e drept ca mai am si Nova, dar nu prea m-am legat de forumul var (macar ca e tot national)

- nu-mi mai aduc aminte daca mai intai a fost Kalosul sau forumul, dar pana cand chiar m-am inscris e clar ca a fost intai Kalosul (asta nu inseamna ca nu am... spionat)

- este cu siguranta forumul cel mai SERIOS si mai PROFESIONIST pe care-l stiu; nu ca as bantui pe mii de forumuri, dar atat cat umblu...

- el m-a re-lansat ca electronist; aproape uitasem despre ce e vorba (dar mi-am adus aminte repede!)

- ca unul care s-a ocupat mai mult sau mai putin sporadic cu web-aritul pot aprecia munca impresionanta depusa de cei ce asigura functionarea forumului: 10x Vaxxi si Sato (intr-o ordine... istorica)

- ca recalcitrant ce sunt, pot de asemenea multumi celor care se ocupa cu pastrarea regulilor (si deci a statutului de marca al forumului); plecaciuni exprese pentru Mircea, tolin si Ovi (intr-o ordine... oarecare)

Pot spune ca daca din motive oarescare nu am acces la forum sunt aproape bolnav :(

Share this post


Link to post

Pe langa faptul ca m-am orientat la matiz datorita lui NFS si forumului, am primit sfaturi si ajutor, si am cunoscut oamnei haiosi. Super! Multam si eu.

Share this post


Link to post
Multumesc DaewooClub.ro, port cu mandrie autocolantul, desi am romb pe masina.

 

Am fost inaintea ta, sic!

Share this post


Link to post

Multumesc si eu celor care au avut si au pus in practica Ideea. Multumesc celor care o fac sa functioneze.

Multumesc "iuzarilor" (indiferent de "grad" ) pentru informatiile furnizate. Am invatat multe, mai am multe de invatat. Multumesc pentru clipele in care m-am simtit bine citind ce se scrie aici, si pentru clipele superbe de la intalnirile nationale.

Si nu in ultimul rand, multumesc inventatorului internetului.

Si pentru ca se implinesc 3 ani, doresc forumului viata lunga, tuturor celor care-l intretin si celor care-l acceseaza, multa sanatate si putere.

Share this post


Link to post

Numele meu este Adi si sunt...aaaaa, asta e in alta parte.

 

Deci: Multumesc celor care au avut ideea mareata de a infiinta forumul pentru ca mi-au mai indulcit ziua de munca, am intalnit multi oameni exceptionali, ca am primit ajutor cand am avut nevoie, ca mi-am calit ficatul pe la intalnirile nationale :mrgreen: s.a.m.d.

 

Mai bine zis, vorba lui Sato: Daewooclub ruleaza, mah! :D

Edited by Sebian

Share this post


Link to post
Am fost inaintea ta, sic!

Nu-i nici o graba, abia astept ziua cand voi scapa de el si voi avea ceva tot din gama GM. :tongue:

Share this post


Link to post

Momentul sinceritatii:

 

"Intr-o ordine... istorica"

Mircea a fost primul care m-a ajutat pe acest forum. [primul care m-a sfatuit cand eram cu masina in "pioneze">

Apoi Pepino care mi-a facut-o ca noua (cu,,, cheltuiala pe masura).

 

Mai departe ovi_jer - diagnoza si alte sfaturi (+plimbarea pana la el), Abram Burel pentru electronica si gaurile care mi le-a dat in masina.

 

Il apreciez pe tolin pentru cunostintele tehnice si sfaturile care le da .

 

Restul care activeaza "p'aci"... Sper ca nu am uitat pe nimeni.

 

Si ceilalti... mai mult sau mai putin "mistocari" (minoritari, dar foarte mandrii de statutul lor - ca au o firma, o masina... si "atat").

 

Dincolo de orice rautati si jigniri care le-am primit ma declar multumit de forum.

Share this post


Link to post

Multumesc si eu pe aceasta cale celor care au infiintat acest forum, celor care prin cunostiintele tehnice ne-au ajutat in momentele in care nu stiam ce sa facem. Multumita acestui forum am luat decizia de a-mi cumpara Matiz si citind ce s-a scris pe aici mi-am dat seama ca impresia generala despre aceasta masina este complet eronata, convingere care mi-a fost intarita apoi si de masina. Am invatat ceva despre partea tehnica a masinii, despre cum functioneaza acest motor, eventuale defecte si rezolvari. Mare parte din chichitele masinii le stiam inainte de a o cumpara, gratie forumului.

Multa sanatate si multe multumire celor care fac ca acest forum sa fie Deawoo forum! :thumbl:

Share this post


Link to post

Hmmm, ma intitulez Sharpe si se pare ca sunt DAEWOO(club)HOLIC. Cel putin asa par din exterior(ul meganului autocolantat)!

Multumiri.

Share this post


Link to post

Creeaza dependenta

De cum ajung la munca primul lucru pe care il fac cand deschid compu este sa deschid woo.ro

De cum ajung acasa primul lucru pe care il fac cand deschid compu este sa deschid woo.ro

 

In concluzie ca sa nu fiu :o fftopic: Acest forum m-a ajutat sa cunosc noi oameni sa aflu lucruri noi, interesante si unle chiar folositoare

 

Multumesc ca existati :thumbl:

Share this post


Link to post

Ai grija bre, poate sa duca si la divort.

Share this post


Link to post

Pana la divort vine casatoria si daca trec cu bine de asta vad eu apoi ce oi face :D sa nu se ajunga la varianta ta :P

Share this post


Link to post

hehe.. Pai la inceput a fost frumos, am aflat multe si la si mai multe m-au bagat in ceata. Dupa care au inceput diversi sa fie deranajati de prezenta unora (a mea), lucru pe care nu l-am inteles niciodata. Si acum observ o rautate (sau lipsa de alta ocupatie) din partea unor useri si admini.(precizez: eu nu am patit nimik, doar obs. din felul in care posteaza). Si cel mai tare ma ataca fraza: "nu o mai repara mai bine iti iei alta". Super tare! Alte sfaturi inteligente mai sunt? :-?

Edited by Vlad

Share this post


Link to post
Creeaza dependenta

 

 

Iti trece cu timpul. Sa vezi cum e daca ai treaba la servici carca si copil acasa. :) ) Zi tu Mircea...

Apropos de lucrurile bune, faptul ca am cunoscut oameni cu care acum sunt prieten si in viata reala. Nu se intampla tuturor, ca de "e forum tehnic, daca nu-ti place etc". Felicitari userilor care fac acest forum sa existe. Chiar daca posteaza la cafenea.

Share this post


Link to post
Zi tu Mircea...

 

 

Faci program prietene :) Moderezi cand se intrunesc mai multi factori cumulativ. De exemplu: doarme copilul, sotia are treaba, tu nu ai. Rar se intampla dar se intampla. Si la vara moderez cu fii-miu :)

Share this post


Link to post

Am aflat foarte multe raspunsuri la problemele avute la masini,desi nu au fost multe si am scutit multi bani in servise probabil datorita voua,colegilor forumisti. Va multumesc tuturor

Share this post


Link to post

Am invatat de pe acest forum 90% din ce stiu despre masinutza! Nu ma laud ca as stii eu prea multe, insa vreau sa subliniez ca va sunt recunoscator pentru tot ce-am aflat de la voi si apreciez ideea acestui forum. Daca va scriu mai rar, este fiindca nu ma simt in masura sa dau sfaturi, insa pe cat de rar va scriu pe atat de des va citesc ;)

Keep walking my friends, just like Johnnie Walker!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...