Jump to content
Sign in to follow this  
iso

PRETURI - Piese Cielo

Recommended Posts

E pret corect as zice eu. Acum depinde de starea motorului, compresie, etc

Share this post


Link to post

E vreo 2 milioane un injector nou, deci ... pret bun ...

Share this post


Link to post

placa ambreaj 126.40

disc ambreaj 164.71

rulment a-fixare ambreiaj 78.16

levier-debraiere 29.43

sub-total 398.70

manopera 139.23

total 537.93

 

x-( neplanificat

Share this post


Link to post

1 pivot. 50 ron

Filtru benzina 22 ron

Filtru ulei 8 ron

Share this post


Link to post

Pivot Febi - 33.

Cap bara Febi - 35.

Timonerie - 71.

Filtru ulei GM - 10.

Filtru benzina GM - 19.

Filtru aer KAP - 16.

Share this post


Link to post

poate sa ma lamureasca si pe mine cineva...am un Cielo model '97 standard..acuma are 116.000km,..eu sunt al 2-lea proprietar..si s-a cam dus ambreiajul...am dat telefoane..la 1 mie de magazine si nu stiu ce fel de kit sa iau sau mai bine zis de unde sa-l iau...exista un site ...www.autodaewoo.ro care il da f.f. ieftin cca 2mil si un pic si spune ca este original Valeo-corea...problema e ca magazinul este in Iasi iar eu sunt in Bucuresti...am gasit in Bucuresti si pretul se invarte undeva pe la 3mil jumate ...tot Valeo...e o diferenta destul de mare 1 mil si ceva .. :-? ...cei din Iasi au spus ca mi-l trimit prin curier in cca 2 zile care ma costa 200mii ...o fi bine sa iau de acolo sau sa iau din bucuresti? poate sa-mi dea cineva un sfat #-o

 

 

Te rog foloseste majuscula la inceput de fraza/propozitie si functia

Share this post


Link to post

Daca ai fi citit mai mult pe forum ai fi vazut ca cei din Iasi sunt seriosi,si multi membri ai forumului au fost multumiti de ei.

Share this post


Link to post

Ia de pe autodaewoo pentru ca mai mult ca sigur sunt originale Valeo (si cele in cutii GM sunt tot Valeo dupa stiinta mea). Oricum, nu cred ca e doar 2 milioane kit-ul. La un calcul sumar, disc + placa + rulment ar trebui sa fie minim 250RON. Ca sfat, cumpara si un simering de palier, poate e nevoie sa il inlocuiesti.

Share this post


Link to post
Daca ai fi citit mai mult pe forum ai fi vazut ca cei din Iasi sunt seriosi,si multi membri ai forumului au fost multumiti de ei.

Mii de scuze ...dar dupa cum vezi eu sunt mai nou pe aici...m-am inregistat acum cateva luni si nu am mai intrat de atunci...am avut probleme cu net-ul, cu calculatorul,etc si acuma nu stiu de unde sa cumpar...problema era ca daca cumpar de la cei din Iasi ...si se vor ivi ceva probleme(scuze), cum procedez cu garantia?

 

o zi buna

Serban

Share this post


Link to post

Pai cumperi piesele cu factura, montezi ambreiajul cu factura si deviz in service si procedezi ca si cu orice alt furnizor. Oricum, daca ii recomanda atatea persoane asta ar trebui sa insemne ceva. Eu am cumparat de la ei si pot sa spun ca nu a fost nici o problema cu nici o piesa.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post
Salutare... Daca intereseaza pe cineva:

-schimbat parbriz cielo 200RON cu tot cu manopera

Pt cei interesati pot da detalii si pot mentiona ca lucreaza cu profesionalism.

Bafta si numai bine!

Da sunt si eu interesat! am un cielo model 1997 standard si parbrizul l-am schimbat acum vreo 2 ani pe Calea Floreasca dar la cateva luni la un drum in tara a sarit o pietricica si mi-a facut o fisura mica dar mie teama ca se va extinde...deocadata caut kit de ambreiaj

Share this post


Link to post

rezervor benzina: 400 ron

manopera : 100 ron

Share this post


Link to post

set segmenti:168 RON

semeringuri supape:13 RON

garnitura chiuloasa:36 RON

garnitura baie:27.5 RON

1 buc. supapa:24 RON

filtru ulei:10 RON

ulei ELF 10W40 4l:77 RON

Total: 355.5 RON

Manopera segmentare:380 RON

Edited by webcath0s

Share this post


Link to post

bujii NKG - 8 RON / buc.

Fise bujii PACKARD - 65 ron

rulment spate FAG - 50 ron

Share this post


Link to post

Un geam pt cielo fata-stanga aveti idee cat costa? N-am gasit aici un post destul de recent. Mi se tot zgarie cand inchid/deschid geamul.

Share this post


Link to post

162 Ron cu montaj cu tot la Ager (monajul costa aprox 50 ron) geam lateral stg fata Sekurit Saint Gobain. Daca nu schimbi peria exterioara tot la fel se va zgaria si cel nou.

Share this post


Link to post

Mi se pare evident ca se va zgaria si cel nou ca doar nu se zgarie geamul de nebun :D Revin cu detalii dupa ce schimb geamul (implicit am bani).

Share this post


Link to post

Am schimbat curelele (distributie, alternator si aer) si nenea mecanicul mi-a gasit rulmentul din fulia de la compresorul de ac dus. Va rog lamuriti-ma si pe mine daca pot schimba doar rulmentul fara fulie si unde gasesc, eventual cod piese ca la 2 magazine au dat din umeri. Scuze daca sunt detalii pe forum dar eu in graba nu am gasit. Merci

Share this post


Link to post

Ansamblu stergatoare (fara motor) 95 RON

Motor stergatoare 140 RON

Share this post


Link to post

Mi-am amintit.

Ulei OMV sintetic 5w40 62 ron/l

Am zis sa completez cu ce mi-au pus ei la revizie :| o caruta de bani.

Share this post


Link to post

Actuator 2 fire identic cu cel original 37 lei , daca m-am tepuit sa imi spuneti...

Share this post


Link to post

Pompa apa Ruville - 85 Ron

Rola intinzatoare distributie INA- 115 Ron

Curea distributie Contitech - 52 ron

Antigel concentrat Valvoline - 14 ron/L

 

De la Augsburg Militari.

Nu mai calc pe acolo never. Baietii cand aud de Daewoo te trimit sa iti iei piese de la magazin de Daewoo de parca ai cere piese de dacie.

Share this post


Link to post

garnitura de chiuloasa ERING (sau cam asa ceva...ma duc repede sa desfac motoru sa ma uit din nou... :) ) ) - 36 RON

Share this post


Link to post

Tot setul de curele pentru Cielo - 84 RON - de la magazinul de la Pasajul Muncii.

Vanzatorul mi-a spus ca la nr de kilometri ai masinii (106000 km) ar trebui sa schimb si rola intinzatoare(70 RON) si pompa de apa(?), insa nu am avut atatia bani la mine. :mrgreen:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...