Jump to content
Sign in to follow this  
iso

PRETURI - Piese Cielo

Recommended Posts

Unde am putea gasi filtru de ulei MANN pentru Cielo SOHC 1.5? Si poate intrec masura dar ulei OMV 5W40 se poate cumpara si de suprmarketuri sau numai de la benzinarii? Va multumesc pentru intelegere.

Share this post


Link to post

Am inteles. Acum daca tot ati fost deosebit de amabil imi mai puteti spune si ce model de filtru trebuie sa cer sau spun la magazin ce model de masina si ce motor si stiu ei ce sa imi dea?

Este cumva W712/22 potrivit catalogului Mann-Hummel?

Edited by dino

Share this post


Link to post

Va multumesc inca o data. :osanale:

Share this post


Link to post

cat costa o aripa fata Cielo an fabr 96 sedan ? un pret mai recent daca se poate

Share this post


Link to post

Daca citesti topicul acesta o sa vezi destule link-uri catre cateva magazine care au preturile afisate.

Share this post


Link to post

placute fata - 450 mii lei (germania)

discuri fata - 1.050.000

filtru + ulei Mobil1 900mii lei

dak ma poate ajuta cineva cu o masca de oglinda visinie, rabatabila pe partea stanga v-as fi recunoscator! deoarece mi`a agatat-o un tir si doar masca a crepat-o! astept raspunsuri...

Share this post


Link to post

Filtru ulei MANN W712/22 - 9,2 RON

Filtru aer MANN C2598 - 25 RON

Filtru benzina MANN WK 612/2 - 45 RON

 

Magazin AUTOTOTAL

Calea Plevnei colt cu Mircea Vulcanescu (fostul Stefan Furtuna)

Tel: 021/316.41.29

Edited by dino

Share this post


Link to post

Cateva preturi de piese pt Cielo cumparate de la Radacini Gara de N :

Termostat - 32.50

Vas Expansiune - 48.50

Lichid Frana Bosh DOT4 - 8.5 1l parca

Ceas Temperatura+Benzina - 35

Garnitura Capac Tacheti - 22.50

Garnitura Baie Ulei - 23

Ulei Valvoline Full Sintetic 5W40 4l - 123

Senzor Temperatura - 20

 

Preturi in RON cu tot cu TVA

Share this post


Link to post

Am fost sa-mi fac geometria si, dupa constatare, trebuie sa schimb urmatoarele:

- pivot stanga - 40 RON Koreea; tot 40 RON Bilstein, de Opel (scria pe cutie si Daewoo)

- cap de bara dreapta - 45 RON Koreea; 40 RON Bilstein

 

:o fftopic: Nu le-am cumparat inca, dar eu as inclina sa le cumpar pe alea koreene :-?

 

:ontopic: Separat, doar partea telescopica a antenei electrice: 28,5 RON.

 

Nu stiu ce sa zic despre preturile pivotului si al capului de bara. O fi bine... n-o fi? (preturile sunt din Constanta) :scarpin:

Share this post


Link to post

Ieri am cumparat 2 jenti de tabla, noi originale de Cielo, de la Nina Sibiu cu 600.000 lei vechi/bucata -culoare neagra.

Asta in conditiile in care la mai multe puncte de vanzare de piese second hand in Sibiu am gasit jeanta tabla de Opel Kadet gata ruginita pe care se cerea 500.000 lei vechi.

Inchipuiti-va cata nesimtire pe dealerii de SH, si culmea ca se tineau la pret ...normal ca am luat lucru nou!

Share this post


Link to post

Eu am luat (alaltaieri) o janta de tabla de cielo pe 14" neagra, din BV (Melania), cu 1,1 mil. :shock:

Edited by EXE

Share this post


Link to post

mda se pare ca Melania BV chiar aplica comisioane nu gluma ..

Tot de la Nina in SB am luat si un maner usa complet pt usa dreapta fata si a costat 225.000 lei vechi.

Trebuie sa il mai vopsesc si il pun sus.

La manerul vechi mi s-a rupt un arc care il tragea inapoi si numai arcul ala separat nu se vinde.

Share this post


Link to post

Care ar fi pretul corect pentru un radiator de clima,pentu cielo an 99?

Share this post


Link to post

Bujii NGK BPR6ES - 40 RON

Filtru aer Koreea - 17 RON

Ulei OMV 5W40 - 103 RON

Filtru ulei GM Koreea - 9 RON

Motor flush 2+2 - 17 RON

Lichid frana OMV dot 5.1 2 x 250 ml - 23 RON

 

Manopera - 80 RON (cele de mai sus + schimbat pivot stanga si cap de bara dreapta)

 

In plus geometria - 50 RON (10 RON constatarea + 40 RON reglajul)

Share this post


Link to post
Ieri am cumparat 2 jenti de tabla, noi originale de Cielo, de la Nina Sibiu cu 600.000 lei vechi/bucata -culoare neagra.

Asta in conditiile in care la mai multe puncte de vanzare de piese second hand in Sibiu am gasit jeanta tabla de Opel Kadet gata ruginita pe care se cerea 500.000 lei vechi.

Inchipuiti-va cata nesimtire pe dealerii de SH, si culmea ca se tineau la pret ...normal ca am luat lucru nou!

Eu am dat intr-o bordura cu janta si s-a indoit destul de rau...am mers la vulcanizare unde a zis ca nu mai poate fi dezdoita si mi-au vandut ei una cu 100 mii lei vechi :banana: vreu sa spun ca arata foarte bine si nu am probleme...data viitoare te sfatuiesc sa cauti si pe la vulcanizari :P

Share this post


Link to post

Cap bara stanga (rotula bieleta) - 65 RON

Manopera - 25 RON (+spray pe pedale, ca scartaiau urat)

Share this post


Link to post

Cap de bara Cielo la magazinul de pe sebastian undeva intre 13-15 RON...

Share this post


Link to post

E luat de la un magazin (ca toate celelalte) de langa service (aproape de mall Vitan). Scrie pe cutie ca e distribuit de GM, made in koreea si are o holograma pe care scrie Genuine.. sau ceva de genu. Si eu cred ca e putin mai scump decat in alte parti, dar sunt sigur ca nu e 15 RON un cap de bara exact ca asta.. (sper sa nu fie :) ) O sa ma mai uit si in alta parte, macar sa stiu sa nu mai iau de la magazinul ala :)

 

Edit: Am mai vazut 2 posturi: unul cu 67, unul cu 100 RON ..

Edited by dobrescucris

Share this post


Link to post

Am vazut inainte sa ma duc la service :) Dar mai e si transportul, plus ca comanda minima e de 100 RON, plus ca mai dura ceva pana ajunge. Important e ca mi-am rezolvat problema, si sper sa tina :)

 

PS: O sa tin cont de magazinul din Sebastian, sa caut prin posturi exact unde e..

Edited by dobrescucris

Share this post


Link to post

Ce nemernici,acum cateva zile,am fost la un service,si mi-au diagnosticat alternator stricat,care nu incarca,si pret de schimbare,,intre 6 milioane si 9.Am spus ca revin,si am verificat bateria,care era super incarcata.la Am fost la electrician cu ea,si alternatorul nu avea nimik,mi-a schimbat starterul din electromotor,si merge brici.1mil1suta starteru,si 5sute manopera.Adresa este Baicului nr 116,i-i recomand cu caldura.Oare ce merita jepcarii astia,care daca vad ca nu te pricepi,iti fura efectiv banii din buzunar.?

Edited by ovi_jer

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...