Jump to content
Sign in to follow this  
Satori

Group Buy Cauciucuri

Recommended Posts

Nu mai e nimeni interesat de oferta?!

Mai facem "acel group-buy" sau nu?!

 

Eu sunt in continuare mai mult decat interesata. Ma gandeam ca, daca nu ne strangem destui, sa vorbesc si cu cei din club Opel, ca cei de la Pejo si-au luat anul trecut :)

Numai ca vreau 185/55 R15.

Share this post


Link to post

Iar eu 185/60 R15, din prima oferta.

Share this post


Link to post

Am fost intrebat de un membru woo daca pot sa va ajut cu o oferta la pneuri. O sa incerc sa va satisfac dorintele. Niste preturi :

DEBICA 145/80R13 75T TL FRIGO S-30 MS

90 ron bucata cu tva inclus

 

DEBICA 175/70R13 82T TL FRIGO 2 MS

129 RON bucata tva inclus

 

DEBICA 175/65R14 82T TL FRIGO 2 MS

148 RON bucata tva inclus

 

DEBICA 185/60R14 82T TL FRIGO 2 MS

158 RON bucata tva inclus

 

DEBICA 185/65R15 88T TL FRIGO 2 MS

168 RON bucata tva inclus

 

DEBICA 195/65R15 94T TL FRIGO 2 MS

197 RON bucata tva inclus

 

Lista de preturi anvelope de iarna AVON

 

AVON 185/60R14 ICETORUING 82T

229 ron bucata tva inclus

 

AVON 185/65R15 ICETOURING 88T

255 ron bucata tva inclus

 

AVON 195/65R15 ICE TOURING 91T

248 ron bucata tva inclus

 

AVON 205/55R16 ICETOURING 91T

349 ron bucata tva inclus

 

AVON 225/45R17 CR85 91V

539 ron bucata tva inclus

 

 

Lista de preturi anvelope de iarna DUNLOP

 

DUNLOP 185/65R15 SP Winter Sport M3 88T TL MO

359.9 ron bucata tva inclus

 

DUNLOP195/65R15 SP Winter Sport M3 91T MS TL

379 ron bucata tva inclus

 

DUNLOP 205/55R16 Winter Sport 3D 91T MS MFS

679 ron bucata tva inclus

 

DUNLOP 225/45R17 SP Winter Sport M3 91H MS TL

979 RON bucata tva inclus

 

Deocamdata asta va pot oferi, preturile sunt valabile daca se gasesc macar 7-8 membrii care sa cumpere cate 4 bucati. Daca sunt membrii interesati va rog sa faceti o lista in care sa specificati ca vreti de la mine. Cand se finalizeaza va spun exact cum o sa facem. Va multumesc.

Share this post


Link to post
Iar eu 185/60 R15, din prima oferta.

Immortal, n-ai vrut si tu parca 185/55 R15 la inceput? Nici n-am vazut 185/60 R15, decat R14.

Share this post


Link to post

Nu, de la inceput ma uitam dupa 195/55 R15. Pretul insa ma face sa cobor' la 185/60 R15 - s-a discutat cu o pagina in urma :)

Share this post


Link to post

Laurentiu mai documenteaza-te vis-a-vis de avon ;) . E o firma din Anglia care face pneuri al naibii de bune.

Share this post


Link to post

Este interesanta oferta de Sava Eskimo S3 la 137 lei. Partea proasta este ca trebuie sa ne strangem 6 membrii care vor cate 4 buc? Sau 12 care vor cate 2 sau combinatii de x luate cate y...

Eu unul sunt interesat sa iau 2 anvelope 185/60 R14.

Astept evoutii pozitive.

Share this post


Link to post

Ma retrag si eu din group buy :) , am achizitionat pana la urma pt Kalos, 185/55 R15 , Firestone Winterhawk - 280 RON/bucata .

Am auzit ca s-ar gasi si Snowtrac 2 cam la acelasi pret.

Share this post


Link to post

M-am interesat pt. "dinoc" 185/55R15 Wredestein Snowtrac 2-80 euro buc tva inclus.

Share this post


Link to post

Unde asta? E cu vreo 300mii mai ieftin ca'n prima oferta ;)

Share this post


Link to post

Good Year UG7 195/65 R 15 91T, 246 RON

Dunlop SP Winter Sport M3 195/65 R 15 91T, 233 RON

Share this post


Link to post

Ce bine suuuna ... dar niste preturi pentru 185/65 R14 86T ??? Ca mie dintr-astea imi trebuie :D

Share this post


Link to post

Eu sunt interesat de oferta de la APCO cu Vredestein Snowtrac 2 (4 buc). Cealalta oferta presupunea 8 buc minim de Dunlop si din cate am vazut pe lista nu prea sunt multi cu 195/65 R15. Ideea e ca sunt interesat sa rezolv cat mai curand (avand in vedere ce este afara). De asemenea m-ar mai interesa daca oferta include ceva montaj / echilibrat gratuit.

Share this post


Link to post

@george03, am sa intreb azi daca au si pt Nubira. Sunt ok pt tine cele doua modele?

Share this post


Link to post

Da. Prefer Good Year UG7, dar nu refuz o incaltare cu Dunlop :lavolan:

Deocamdata cea mai buna oferta e la Vredestein ... dar continui sa visez la Good Year :D

Share this post


Link to post

Am luat azi. De la Metro.

Share this post


Link to post

Asaa, am trecut si eu la bocanci.

Azi dimineata am fost cu Moshu si am cumparat inca 2 bucati anvelope de iarna, la sh de data asta, ca nu mi-am permis noi, Kumho Gripmax 745, fabricatie 2006, desen acceptabil, pe care le-am montat pe spate, avand rolul de a opri masina din supravirare pe gheata si polei si sa ajute la franare.

Au fost 50 ron bucata, acceptabil.

Pe fata am montat Debica Frigo Directional pe care le aveam de anul trecut, cu care rulasem deja 5-6 mii de kilometri. Ele vor duce greul iarna asta.

Am ales sa pun cauciucuri de iarna pe spate cu orice pret, chiar si acela de a fi SH, deoarece am avut experiente destul de neplacute de supravirare cu cele de vara.

La vulcanizare, am permutat jantele de pe fata pe spate, aud vulcanizatorul inauntru (lucra cu jantele de pe fata) "ale cui sunt jantele astea, ca sunt praf rau, am pus plumbi de 50 pe ele si fuleaza ca draku", concluzia e ca jantele de Clio sunt varza cu carne, kkt, mamaliga, etc, etc. Asta in conditiile in care n-am nici o galma pe cauciucuri si buza jantelor este absolut intacta. La matiz de bine de rau se indoiau marginile jantelor, dar nu se strambau la mijloc, o singura janta am reusit sa o strambez, asta prin efortul colectiv al unei borduri luate cu 60 la ora la Vaslui si o groapa luata cam cu aceeasi viteza la iesirea din Buzau.

La Clio, am pus acum pe fata jantele de pe spate, cand se vor termina si astea nu stiu ce voi face...

post-79-1162671810_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Mai bine ziceti ce facem cu group-buy-ul asta. Si mai repede ca a dat iarna peste noi deja :D .

Share this post


Link to post

Pai faceti Group buy cauciucuri de vara pana la urma :P

Edited by steph

Share this post


Link to post
Asaa, am trecut si eu la bocanci.

Azi dimineata am fost cu Moshu si am cumparat inca 2 bucati anvelope de iarna, la sh de data asta, ca nu mi-am permis noi...

Da, am trecut amandoi :) Inca doua bucati pe spate, Uniroyal MS Plus3, 2003. Plus cele doua Sava Eskimo MS S3 pe fata, noi noute, garantie 2 ani, sper sa-mi fac treaba bine cu ele iarna asta. Oricum, la 50 lei bucata cu garantie de genul "orice problema aveti cu ele veniti la noi si va dam altele" zic eu ca nu e asa rau. In plus, sunt hotarat sa mai iau doua noi imediat cum am banii necesari si le voi schimba. Chiar daca ma folosesc de cele sh o luna doua, sunt multumit.

Asa ca eu ies momentan din lista, cu multumiri pentru initiativa :lavolan:

 

@Apropos de jante, cand le-a echilibrat pe ale mele zice: pai astea a matale sunt parfum domle - cu referire la ale lui Laurentiu :) )

Share this post


Link to post

Si eu ma retrag din grup - aveam 2xVredestein snowtrac 2!

 

Mi-am luat ieri- 4 Dunlop WinterSport M3 - 220 lei bucata

Share this post


Link to post

@alexmohora - de unde ai luat Dunlop-urile?

Share this post


Link to post

Off the list si eu.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...